Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 00:38

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 6 lutego 2008, 22:14 
Offline

Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2008, 20:34
Posty: 12
witam serdecznie. mam NND jako router + samba+mrtg+niceshaper
z internetem łącze się za pomocą modemu USB sagem fast 800. Pierwotnie miałem wszystko poustawiane na jednej karcie sieciowej (eth0) która podpięta była dalej do switcha i do reszty PC. teraz zakupiłem druga karte sieciową realtek rtl8169 gigabitową i chce ustawić to tak że te karte gigabitową połączyć z bezpośrednio z komputerem za pomocą skrosowanego kabla. Ustawiałem to poprzez net_conf i nie rusza. Sieć pierwotna jest postawiona na eth0 (adres w routerze na nnd 192.168.0.1/24 komputery na LAN 100 M mają ip'ki 192.168.0.2-192.168.0.10)
teraz druga karta sieciowa (eth1 ma ip 192.168.1.1/24 i komputer podpiety kablem krosowanym ma recznie ustawione ip 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 internet i siec niestety nie działa, choć pinguje do 192.168.1.1) Dodam że fizycznie połączenie jest ok gdyż na kartach sieciowych świecą lampki od połączenia gigabitowego.
gdzie by można było coś poprzestawiać ażeby to ruszyło ?


jak czytam tego posta po czasie to śmiać z samego siebie mi sie chce :)
problem leżał w konfiguracji firewalla, nie dopuszczał tych ip'ków do słowa. Wystarczyło dodać je w konfiguratorze (posiadam firewall czerwa) i już zaczęło wszystko sprawnie działać. Problem opisuję aby inni początkujący mogli sobie poczytać jak znajdą się w tej samej sytuacji. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl