Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 01:33

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 6 czerwca 2008, 13:54 
Offline

Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 19:23
Posty: 81
Lokalizacja: Gryfino
Witam
Ze szczerej potrzeby (procek nie wyrabiał na php) zakupiłem tę płytkę (DQ35MPE Intela) do tego procek - quad i dwa dyski SATA.
Pierwsze próby wypadły negatywnie. Ruszył jednie Ubuntu Live bootowany z IDE, chociaż nie widzi dysków SATA. Na stronie piszą, że to tylko dla Windows się nadaje...
Coraz bardziej skłonny jestem uwierzyć...

Pozdrawiam

Ligan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 6 czerwca 2008, 14:11 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Hm.. najpierw należało zapytać - a potem kupować.
Jeśli chodzi o inastalację NND, to zapewne mogą być problemy. Trudno tu jednoznacznie określić. Jeśli ci się nie śpieszy, to może na zjazd przyjedziesz ze sprzętem? :
W przeciwnym razie możesz oczywiście kombinować. Po pierwsze radzę upewnić się, że sata w biosie ustawione jest tak, by działało w trybie zgodności wstecznej. Ważne jest czy instalacja NND w ogóle rusza, czy staje wszystko już podczas ładowania modułów. Nieźle byłoby, gdyby system się załadował, a "tylko" nie wykrywał dysku. Wówczas należy kombinować tylko z tym. Ja ostatnio instalowałem NND na Gigabyte 945P-S3 i było to niebanalne zadanie, ponieważ system dał się zainstalować jedynie z płyty z 2006 roku (sata w trybie zgodności, system na hda), a potem zmiana jądra na 2.6 i przestawienie w biosie dysków oraz wpisanie zmian w lilo.conf i fstab, a następnie nadpisanie lilo przy użyciu płyty startowej mandrivy.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 czerwca 2008, 11:10 
Offline

Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 19:23
Posty: 81
Lokalizacja: Gryfino
Mądry Polak po szkodzie.

Teoteryzując:
Mam więc wyjście awaryjne - przyjadę z tym "złomem" na zjazd, jeśli nie uda mi się wcześniej go odpalić.
Zaświtała mi dziś taka myśl, aby na kanale IDE wpiąć CD i HDD postawić na tym system, jeśli się uda uruchomić SATA na RAID i podmontować to jako partycję z danymi (var, home wystarczy?).
Przy takiej wartości RAM (4GB) szybkość dysku z systemem można by chyba pominąć?

Teraz z praktyki:
Na płycie jest klawiatura po USB przy bootowaniu wywala błąd, że root wpisany z klawiatury to nie jest właściwy użytkownik.
Klawiatura USB jest maczkowa, bo nie chciałem inwestować w nową. Czy to możliwe, iż ona jest źródłem problemu? W Ubuntu klawiatura działa normalnie...

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 czerwca 2008, 11:58 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Cytuj:
Przy takiej wartości RAM (4GB) szybkość dysku z systemem można by chyba pominąć?

Zacznijmy od tego, że NND jest systemem 32 bitowym. Niedawno składając nowy serwer też o tym zapomniałem. W moim przypadku były to 4 kości pamięci i niestety system w ogóle w tym momencie nie korzystał z tego (były to dwie pary pamięci w dual chnnel) - widział zaledwie 900 MB. Po wyjęciu jednej kości miałem dalej podobny problem - złe zliczanie pamięci. Było to w jakiś sposób związane z samą płytą, ale też chyba NND jakoś tu nie spisało się. Po umieszczeniu na płycie 2 G RAM wszystko się zmieniło, jak ręką odjął i dziś ten serwer sobie śmiga, aż miło. Sprawdzałem ten sam sprzęt na kilku dystrybucjach live i maksymalnie 3 giga pamięci widzą dystrybucje 32 bitowe.
Co w związku z tym? Myślę, że być moze właśnie problemy z pamięcią mogą być pierwszą barierą.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 czerwca 2008, 12:06 
Offline

Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 19:23
Posty: 81
Lokalizacja: Gryfino
O tym nie pomyślałem.
Jutro sprawdzę na innych kościach.
dzięki!

_________________
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 12 czerwca 2008, 19:30 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
ligan pisze:
[...] Ruszył jednie Ubuntu Live bootowany z IDE, chociaż nie widzi dysków SATA. Na stronie piszą, że to tylko dla Windows się nadaje...
Coraz bardziej skłonny jestem uwierzyć...

Eeee, ruszyło Ubuntu więc nie jest źle. Rok temu wojowałem z Asusem M2N32 WS PRO. Stestowałem pod Windowsem - działa super. Można podpiąć 10 dysków SerialATA 2, są dwie sieciówki gigabitowe ze wspomaganiem chipsetu, jest RAID z obsługą trybu 5. Efekt był taki że na tej płycie RAID5 nie działał na Mandrivie, Fedorze, Debianie, Ubuntu (najnowsze wersje). Żebym najpierw nie sprawdził na Windowsie rzekłbym, że płyta jest uszkodzona. Czasem trzeba uwierzyć... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 13 czerwca 2008, 23:37 
Offline

Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 19:23
Posty: 81
Lokalizacja: Gryfino
Coraz bardziej prawdopodobne, że w Tuchomiu będę z tą maszyną...
Może jeszcze w wakacje go pomęczę, ale teraz muszę zapomnieć z braku czasu o eksperymentach...
Dzięki za słowa otuchy :)

_________________
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl