Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 08:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: wtorek, 29 września 2009, 14:15 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
dobra, po temacie :) płyta główna odmówiła posłuszeństwa i po ptokach :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 29 września 2009, 14:17 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Zatem zanim kupisz następną, to poszperaj na forum, by się nie okazało, że kupiłeś taką, z którą są problemy. ;)

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 września 2009, 20:14 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
jedziemy dalej ;d moja archaiczna płyta (inna ruszyła) to jakaś mercury coś tam ;d ten sam procek :) obsługuje tylko 512 mb ramu także tyle dostaje :)
wszystko gotowe do instalacji :D

płyta ma to do siebie że posiada wbudowaną grafikę ;) co oznacza jeszcze mniejszy pobór prądu ;)

sądziłem że nie działa - podłaczasz i nie ma obrazu, dziś jakimś cudem odpaliła riva na niej :D a jeszcze 2 dni temu ją sprawdzałem i zapomnij :P cuda sie dzieją :D

w kazdym badz razie co zauwazylem, nie zawsze po instalacji nnd speedtouch odpala neta, raz mi sie udalo (kilka postów wyżej opisalem ;) )
ale tylko wtedy, nastepna instalacja i juz lipa. polaczenie z ntem trwa - w nieskonczonosc. mimo iz konfiguracja taka sama, jakieś pakiety się nie doinstalowywują i trzeba mieć "fart" żeby się udało.
póki co wszystkie części leżą na biurku ale jutro je wsadze do obudowy :) dobra panowie instaluje od nowa :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 września 2009, 21:22 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
dlaczego podczas podlaczania do internetu (naszego routera nnd) linia sie desynchronizuje i jest lipa ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 września 2009, 21:26 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
logi:
adsl synchronization timed out - the monitoring instance will report further changes
2 blad: socket :: - adress family not supported by protocol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 września 2009, 21:58 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Brak synchronizacji, a nie prościej byłoby kupić jakiś tani modem ethernetowy? Jakiś st6510 czy lucent celpipe?
Dziś pozbyłem się neo więc mam wolny. ;)

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 września 2009, 22:10 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: środa, 24 października 2007, 15:30
Posty: 329
Lokalizacja: Sadowne
Można wiedzieć na co?

_________________
Polska Grupa Freesco
medhost - Kompleksowe rozwiązania informatyczne
Przychodnia Optima Koszarska Rudnicka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 września 2009, 22:38 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Na DSL.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 08:01 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
wina była po stronie USB :) podłaczyłem usb w obudowie do płyty :) i zaskoczył :)

jedynei co mnie drazni, czy karta fast ethernet ma przesyl rzędu 420 Kb/s max (kilobitów) ?

bo widze ze na stacjonarnym jak jest modem podlaczony to jest wyraznie szybszy (650 kilobitów)

neówka 6 Mb/s = 750 Kb/s max i faktycznie czasem tak sciaga jak serwer dobry :)



jak się montuje pendriva pod tym linuxem ??
czytam wszystkie tematy i poradniki i nic;/ mojego pendriva nie ma w etc/fstab (mam 2 peny i zadnego tam nie widzi)
w ogole przy podlaczeniu pendriva powinna swiecic na nim dioda - na winie tak jest, tutaj nic sie nie swieci, tzn mruga przy podłączaniu i zaraz gaśnie .

mozecie mi powiedziec jak tutaj go zmonotwać ? żeby skopiować ten felerny r1000.o ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 09:27 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
1. Po pierwsze, aby sieciówka była szybsza, to musi być też szybszy dysk. W skrajnych przypadkach przy neo na usb może dochodzić do zerwania połączenia. Należy usunąć wpis nodma z lilo.conf, przeładowac lilo , a czasem ustawić określony tryb dysku przez hdparm.
2. Pendrvie działa, ale trzeba ręcznie załadować moduły, uhci lub ohci oraz usb-storage i vfat. Potem zamontować to, co się pojawi czyli np. mount /dev/sda1 /mnt. (co się pojawi? fdisk -l)
3. Polecam www.nnd-linux.pl oraz wiki.nnd-linux.pl - zapewne nie wiesz, ale tam jest sporo różnych informacji.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 14:06 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
dobrze no to moze cos innego :) dzis instaluje i konfiguruje sambe :) napewno jakis poradnik znajde, ale interesuje mnie obsluga torrentow, jak to zrobic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 15:22 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 17:32
Posty: 691
Lokalizacja: Pabianice
Pod linuxa znajdziesz mnóstwo porad i skryptow obslugujacych
to cudo ... Do samej obslugi przyda Ci sie pewnie jakis
panel www.

tasiorek: poprawilem byka, a od siebie dodam, ze do obslugi torrentow byl kiedys pakiet mldonkey


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 20:01 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
panel www byłby świetny, ale nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać

w linuxie nie "Siedze"


i dlaczego komenda pacman -suy otrzymuje "nie określono celu" ??

czytam po topicach ze nie wolno wylaczac przytrzymujac powera... musze reinstalowac system ? -znowu- ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 20:31 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
czy naprawde nie mozecie utworzyć wersji która posiada wszystkie opcje z których najczęściej ludzie korzystają ? zawsze można zrobić sonde czego w routerach potrzeba...
bo naprawde siedze nad tym 3 dzień i cokolwiek próbuje zrobić kaplica. nawet pacman -S samba nie idzie... ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 20:55 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
zastanawiam sie już czy nie prościej byłoby zainstalować na tamtym sprzęcie np win xp mx8.1 Final, i na to radmina (zdalna obsługa) i w sumie wszystko jest, jakby nie patrzeć.... prostsze
jesli go zostawić i nie ruszać to stabilny jest jak skała, sterowniki można bez problemu znaleźć,

zdalna obsluga pozwala na bezproblemową obsługe torrentów (utorrent np.) na dysk udostepniony w sieci posylasz plik i radminem otwierasz go na tamtym komputerze. być może to się nie nadaje na stawianie serwera pocztowego, może nie jest megabezpieczny ... ale cos za cos :) co o tym sądzicie ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 21:29 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
W niektorych wypadkach to jest najlepsze wyjscie.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 22:00 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 21:41
Posty: 32
Lokalizacja: Slask
od calego routera wymagam:

- dysk sieciowy w lanie gigabitowym,

- obsługa torrentów

- zapora i chocby nie aktualizowany antywirus (tam nie bedzie przeciez uzytkownik czegos otwieral, bedzie uzytkownik z ograniczonym dostepem ktory nic nie robi)
mozna ustawic automatyczny restart np o 4:30 rano... i autoconnect do neta i wszystko sie robi automatycznie

- stabilnosc (bluescreeny - paskuda :D )

- dhcp nie chce mi sie wpisywac na kazdym sprzecie ustawien(ip, dnsy) sprawdzac czy nei ma bledow itd...

- wszechstronnosc (podlaczam bf oki bezproblemu bedzie dzialal, podlacam pendriva oki nei ma problemu, mam problem na kompie i musze awaryjnie skorzystac z neta ? nie ma sprawy) komp z ktorego sei raczej nie korzysta

- prosta konfiguracja

- proste dodawanie sprzetu , karta wifi w trybie access point - na windzie nie ma problemu na nnd az strach pytac :D

dla mnie NND to wiecznie błedy, błedy, błedy i błedy
nie obrazcie sie ale mam nie odparte wrazenie ze ludzie promujący linuxa to starsze pokolenie które wychowało się na dosie, linux ma mega niskie wymagania - i co z tego... na stacjonarce wlasnie jestem na web gadu i na systemie ExpressGate (jakis linux) startuej w 5 s. i od razu dostep do neta, a w tle sie win7 wlacza, i w sumie takiego linuxa rozumiem. mega szybki start, bardzo ograniczona funkcjonalnosc ale co z tego. to ma sluzyc tylko i wylacznie do przegladania neta, sprawdzanai zawartosci pendriva czy uruchomienia skype'a praktycznie 0 konfiguracji, winde wlaczasz po to zeby sobie na niej obejrzec film czy wlaczyc gry.

najwiekszą wadą linuxa jest to że wszystko trzeba samemu konfigurować, a że konfiguracja jest strasznie skomplikowana i ciagle napotyka błedy to ludzie od linuxa uciekają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 22:22 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 maja 2004, 21:32
Posty: 1203
Lokalizacja: Bieruń
Kup sobie windows server 2003!! i przestań już przynudzać i zacznij czytać to forum!! wszystko to czego ty potrzebujesz jest na nim opisane


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 22:37 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 17:32
Posty: 691
Lokalizacja: Pabianice
Nie ludzie robia blad tylko Ty ....
Nie "pacman -suy" tulko "pacman -Suy" .
Widzisz ? nawet przeczytac nie umiesz pozadnie ...
Nie dziw sie pozniej, ze dostajesz kupe bledow.
Ja tez nie jestem tak ogolnie zwolennikiem linuxa, ale
nie wyobrazam sobie na Win czegos takiego jak jest
zrobione na linux. Konfiguracja wbrew pozorom jest
banalnie prosta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 października 2009, 23:00 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Cytuj:
nie obrazcie sie ale mam nie odparte wrazenie ze ludzie promujący linuxa to starsze pokolenie które wychowało się na dosie, linux ma mega niskie wymagania - i co z tego... na stacjonarce wlasnie jestem na web gadu i na systemie ExpressGate (jakis linux) startuej w 5 s. i od razu dostep do neta, a w tle sie win7 wlacza, i w sumie takiego linuxa rozumiem. mega szybki start, bardzo ograniczona funkcjonalnosc ale co z tego. to ma sluzyc tylko i wylacznie do przegladania neta, sprawdzanai zawartosci pendriva czy uruchomienia skype'a praktycznie 0 konfiguracji, winde wlaczasz po to zeby sobie na niej obejrzec film czy wlaczyc gry.

Oj pierdolisz jak potrzaskany. Odpaliłbyś moja mandrivę "z niskimi wymaganiami". Mam E5400 i 4 GB RAM i do tego co robie czasem widzę, że chyba trzeba będzie quada kupić. I dołożyc jeszcze 4 GB.
Owszem potrzebujesz coś do netu? Proste? Szybkie? Xandros na eeepc 701 - uruchamia się 15 sek, ma przeglądarkę, gadu i skype i jescze pocztę oraz parę innych programów.
Cytuj:
dla mnie NND to wiecznie błedy, błedy, błedy i błedy

Bo nie czytasz, bo chciałbyś żeby samo się zrobiło...
Setkom ludzi działa.
Czego potrzebujesz? Jak czytam te twoje oczekiwania, to potrzebujesz EOSa. Łatwe i proste. Okienkowe. Działa to co najważniejsze - torrenty. No i na pewno będzie działać gigabitowa karta i duże transfery na dysku.
Tylko jest jedno ale...
Wywal ten złom. Kup płytę pod intela i przynajmniej E2160, dobry dysk sata, jeden albo lepiej dwa GB ramu.
Na tym złomie co masz - gigabitowa karta będzie szybsza niż stary dysk. Jak chcesz te cuda osiągnąć. Z malucha chcesz robić wóz na F1?

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl