Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024, 04:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 9 października 2009, 19:20 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Jakiś czas temu pojawił się temat instalacji NND na płytach alixa. Trochę wówczas o tym czytałem, ale dopiero teraz mam okazję się tym pobawić i wydaje mi się, ze część użytkowników forum może być zainteresowana.
Jako że NND jest w odniesieniu do zwykłych pecetów projektem zakończonym, więc należy się liczyć z tym, ze coraz częściej ci, którzy będą stawiać maszynę na PC, wybiorą inny system ze względów czysto technicznych.
NND ma jednak przewagę na takich platformach jak alix. Jest stosunkowo mało wymagającym systemem i do pewnych zastosowań się nadaje świetnie.
Zastosowałem NND na alixie 2c0, system oczywiście był instalowany na zwykłym PC przy zastosowaniu karty CF 4GB na przejściówce CF-IDE.
Jądro standardowe i do tego kilka zmian w konfiguracji, które wcześniej już tasiorek opisał, a obecnie również odpowiadał na rozmaite moje pytania, za co dziękuję.
Karta radiowa jest na atherosie (minipci) i do tego potrzebne są sterowniki madwifi (standardowe z paczki), Jeśłi ktoś chce AP otwarty, to w zasadzie nic więcej nie potrzebuje. Aby zastosować szyfrowanie WPA/WPA2, trzeba jeszcze pakiet hostapd, który dorobiłem. Wg moich prób spokojnie i bez problemów działały mi przez ponad godzinę testów dwa laptopy, na których zapuszczałem ściąganie rozmaitych plików. Sprawdzałem też transfer wewnątrz sieci i pomimo bardzo słabego sygnału (nie mam jeszcze pigtaila i żadnej antenki) przesyłanie dużych plików pomiędzy dwoma komputerami radiowo było bardzo stabilne (choć dość wolne - 600 - 800 kB/s)
Według mojej opinii takie coś nieźle się nadaje na mały domowy serwer lub router do małej sieci. Na pewno sprawdzi się lepiej niż jakiś stary i głośny pecet i na dodatek da spore oszczędności w poborze energii.
W najbliższym czasie opublikuje pliki i opis tego co zrobiłem.
Dziś jednak mam pytania do użytkowników, którzy być moe z tego już korzystają. Alix ma "zaszytego" w procesorze watchdoga, wiem, że dla jądra 2.4 też. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć źródeł.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl