Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 9 maja 2024, 08:11

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:00 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Po pierwsze w sytuacji, gdy dziś coraz częściej policja lubi namierzać namiętnych ssaczy, nie jest dobrze pokątnie dzielić łącze. Całkiem niedawno był wątek o tym jak łatwo można się pozbyć sprzętu, choć to sąsiad robił niedozwolone rzeczy. Zatem lepiej mieć łącze dla siebie prywatnie, bo w waszej sytuacji prawdopodobne jest zabranie sprzętu temu, u którego jest łącze. Chyba, ze policja coś zauważy.
Po drugie jeśli już chcesz dzielić. Kup odpowiedni sprzętowy modem w technologi ADSL2 - taki, żeby pociągnął tę zwiększoną prędkość. Do tego kup Access Point, aby rozprowadzić net radiowo. Koszt obu urządzeń to zapewne koło 200 zł. Obecny router będziesz mógł sprzedać. Do tego dolicz roczne zużycie prądu na poziomie ze 120 zł. Tyle ci zje ten Compaq.
A tak na marginesie. Jeśli chcecie wykorzystać te 20 megabitów radiowo - to wąskim gardłem może być sprzęt radiowy po obu stronach. Normalnie urządzenia klasy G nie przepchną więcej niż koło 20 mbit (mówię o wartościach praktycznych), ale to obejmuje cały ruch a nie tylko pakiety Z internetu. To także to co jest DO internetu, co jest w LAN, co jest DO serwera, a także ewentualne dodatkowe informacje. Prawdę powiedziawszy sądzę, że maksymalnie jedna osoba może zabrać połowę możliwości takich 20 mbit. Nie uzyska całości nawet, jeśłi pozostali będą spać.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:21 
Offline

Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 17:29
Posty: 50
Rozumiem, czyli niezle koszty z tego wychodza.. W kazdym badz razie myle ze nie bardzo sie oplaca.
Chociaz nawet zdecydowałbym sie na co takiego http://allegro.pl/item891373034_firewal ... pppoe.html czy NND to i tak bez modemu i AP sie nie obejdzie. Tak sie sklada mam 2 Access Pointa ale jak na zlosc ten TpLink nie ma odkrecaniej anteny.

Myslalem jeszcze nad Linksys WRT54GL, wgrywam odpowiedniego softa i mam podzial lacza, ale on znowu nie mam modemu ADSL


Edit/

Kupie modem ADSL2 moze cos takiego http://allegro.pl/item896161969_linksys ... modem.html
zasilacz do tego mam.
A tryb Access Point wykorzystam przez przelaczenie trybu z routera TD-W8910G


Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2010, 21:29 przez Sonix, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:28 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 maja 2004, 21:32
Posty: 1203
Lokalizacja: Bieruń
a TP nie da ci modemu ktory wycisnie 20Mb :-) przeciez skoro twierdzisz ze tepsiany modem nie wyciagnie 20Mb to po co tyle oferuja? ten modem sprzedaj a kup sobie karte wi-fi i wlaz do compaqa to bedzie chyba najtaniej.I uwierz w tepse moze modem wydoli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:34 
Offline

Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 17:29
Posty: 50
Ja nie wiem jakie oni teraz modemy maja bo nigdy od nich nie mialem modemu, ale gdziec goscie pisali ze ich sagem oprocz tego ze rypie sie co chwile to z 20mb sobie nie poradzi.
Mam ze chyba ze 2 wolne karty WiFi na PCI - Planet WL-8310 - http://wirelesslan.com.pl/urzadz.php?gr ... 15&idx=493

_________________
Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:48 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 maja 2004, 21:32
Posty: 1203
Lokalizacja: Bieruń
ja nie uzywalem NND z kartami wi-fi wiec :-( , ale sa watki na tym forum w tym temacie poszukaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:50 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nikt tu nie radził brać modemu na USB, są także modemy sprzętowe zewnętrzne na RJ45.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 stycznia 2010, 21:55 
Offline

Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 17:29
Posty: 50
Polećcie mi jaki dobry modem, byle nie za drogi :)

Wydaje mi sie ok ten http://allegro.pl/item896161969_linksys ... modem.html ale chcialbym uslyszec wasze zdanie.

Modemy Neo to dla mnie porazka.
AP bedzie sluzyl ten router, wiec moze bedzie ok.

Z kartami sieciowymi nie chce eksperymentować

_________________
Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl