Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 23:21

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 22 czerwca 2010, 15:10 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2010, 14:42
Posty: 3
Na początku pragnę uprzedzić, że jestem początkującym użytkownikiem systemu. Znam co nieco linię poleceń Linuxa, ale nie w dużym stopniu.
Sprzęt to dość stary thin client Neoware Capio. Nie można bezpośrednio do niego podłączyć CD-ROMu, chyba, że przez przełączki, których koszt byłby większy od całości sprzętu, gdyż sprzęt ów dysponuje jednym złączem IDE 44-pin. Aktualnie jest weń dysk twardy.
Nie można startować z USB - BIOS tego nie umożliwia.
Nie można podłączyć stacji FDD, ZIP, JAZ, napędów SCSI, DLT ani innych bootowalnych napędów. Jedyne, z czego startuje to dysk twardy i wbudowany 16-MB dysk krzemowy.
Na początku wgrałem PLoP Boot Manager do dysku krzemowego, co pozwoliło mi na start z USB, i co działa - uruchamiałem pomyślnie HiRen bootCD zgrany na pendrive.
Wgrałem na pendrive plik ISO dystrybucji NND (rzecz jasna nie kopiując plik, ale przez nagrywanie z UltraISO), po czym uruchomiłem. Komputer uruchamia się z pendrive, napisy przesuwają się dość szybko, ale widzę, że wykrywa dysk twardy. W każdym razie dochodzę do ekranu logowania i mam:

(none) login:

Coś jest wyjątkowo nie tak, z reguły bywa "install_nnd" co umożliwia zalogowanie się na roota i rozpoczęcie instalacji. Po wpisaniu root, jak wskazano na ekranie nie pyta o hasło lecz wyświetla "ramkę" jeszcze raz i znów prosi o login.

Jeżeli instalacja możliwa jest tylko z CD, czy można to zrobić na innym laptopie, a potem przenieść dysk? A może jest jakiś łatwy sposób "pociągnięcia" CDka przez moduł EPAT? To ostatnie rozwiązanie, pomimo tego, że strasznie powolne, odpowiadałoby mi najbardziej gdyż nie musiałbym pruć terminala, a CD-ROMu na USB nie posiadam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 czerwca 2010, 16:35 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Obawiam się, że coś z tym obrazem NND ci nie wyszło i stąd problem. NND można zainstalować na innym komputerze. Należy jednak zadbać, aby docelowo był dysk identycznie podpięty.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 czerwca 2010, 18:46 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2010, 14:42
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź
Zainstalowałem NND używając innego komputera, działa. Dyski przełożyłem przed konfiguracją sieci.
Zapewne będę miał jeszcze jakieś pytania jak problemy wyjdą podczas użytkowania - na razie na testowym dysku (będę miał dysk twardy CF) z pomocą dokumentacji postawiłem bez większych problemów Apache i MySQL/phpMyAdmin.
System chodzi szybko nawet przy względnie niewielkiej ilości RAMu (testowo 64MB - powolny dysk był tutaj wąskim gardłem, dosłownie słychać było jak obrazki za pierwszym razem wczytuje).
Pozdrawiam
PCXT


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 czerwca 2010, 21:55 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Przy 64 MB RAM to stawianie Apache cokolwiek mija się z sensem. To starczy na router i na tym koniec.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 czerwca 2010, 22:51 
Offline

Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2010, 14:42
Posty: 3
Zauważyłem, że zależy to od ilości użytkowników - jak sprawdzałem kilku ujdzie, potem jest gorzej (dłuższe czasy oczekiwania).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl