Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 14:22

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 10 czerwca 2011, 11:50 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 29 czerwca 2005, 15:54
Posty: 327
Przepraszam ale musialem zaczac nowy wątek poniewaz na poprzedni znam juz odpowiedz :)


-------

Mam pytanie, chce kupic porzadna plyte np. amd phenom x4 badz i5 x4 z 6 PCI i w kazdy PCI chce wsadzic karte gigabitowa.
(8 GB DDR2 lub DDR3) Dysk A-DATA SSD NAND Comercial (odczyt/zapis 300 / 300 MB)


Na tym komputerze chce zianstalwoac system Windows XP Sp2. Oraz Uruchomic VirtualBoxa 2 kopie/maszyny. Na tych masyznach bedzie zainstalowany NND 0.2.2.

NND 0.2.2 mają oblugiwac 2 karty Gigabitowe pierwsza kopia i 2 karty gigabitowe druga kopia, jako eth0 i eth1. Bedzie serwerem.

Czy takie rozwiaznie jest realne ?

MOcna maszyna ze stabilnym win xp sp2 i serwerami nnd jako VirtualBox ??

Bedzie to stailbnie dizlac i i co najwazniejsze karty sieciowe beda poprawnie dzialac, bo te karty (opisuje ponizej) sa kompatybilne z nnd.

Po co tak ??
Chce zaoszczedzic czas, pieniadze, prąd i klopoty, bo tak iserwer kopie robi sie w pare sekund Wystaczy kopjowac obraz Virtual boxa na inna maszyne :) I warzie awari posatwienie nowego Virtual boxa to 3 min :P

Co Wy na to przyajciele, jest to realne i powinno to chodzic ??


--------
Karty kompatybilne Gigabitowe z nnd to: Intel Pro/1000 dostępne na allegro od 99 zł do 800 zł :P

Wiec pozostaje Intel Pro/1000 -> 99 zł, http://allegro.pl/karta-sieciowa-intel- ... 39953.html

TYLKO PYTANIE CYZ KTOS TESTOWAL JAK TO SIE ZACHOWUJE Z NND ? chce ustwaic na eth0 i eth1 te karty :)

_________________
1xC2D 2,6ghz 2mb l2| 2 gb ddr2 | SSD 32 GB OCZ | 2.4.35-2nnd + modyfikacje
1xC2D 2,8Ghz | RAID 2x500 | CDN 2 3.1.1-4
Łącze: 500 / 500 TKT + LEVEL BGP
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 czerwca 2011, 12:46 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Na zjeździe w 2009 roku pokazywałem router wirtualny (nie na NND) działający na gospodarzu Windows XP, sam XP nie miał dostępu do sieci bezpośrednio, a jedynie przez wirtualny router.
Da się to zrobić.
Ale...
przypomina to zapakowanie silnika od syrenki do karoserii mercedesa.
Nie trzymaj się NND jak tonący brzytwy. Jest to kompletnie bez sensu. To przestarzały system i wsparcie dla niego istnieje już tylko na poziomie dobrych rad.
Naucz się czegoś nowego, to się przyda. Możesz wziąć CDN. Nie masz zaufania do CDN, skorzystaj z opcji ArchServer, a z CDN możesz sobie wziąć np. tylko konfigurację firewalla. Jest wiele fajnych routerowych dystrybucji - ot choćby IPCop.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 czerwca 2011, 14:42 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Na poczatek poczytaj o PCI. Jak zrozumiesz dlaczego nie ma sensu pakowac 6 kart gigabitowych na jedna plyte z PCI, to przejdz dalej.
Pozniej poczytaj o wydajnosci wirtualizacji zwlaszcza w zastosowaniach routerowych.
Na koniec sprawdz jaka maksymalna ilosc ramu jest w stanie obsluzyc XP i odpusc sobie ten pomysl.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 czerwca 2011, 15:57 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 29 czerwca 2005, 15:54
Posty: 327
Dzikuje chlopaki. Macie racje, Win Xp osbluzy 16 gb ram (64bit), ale najlepiej zostawic serwery jako odziellne maszyny.

Obecnie mam kilka serwerów NND 0.2.2 jestem zadowolony, parametry wszytkich:
P 4 2.0 GHZ 256 RAM siec 100 Mbit

Ale zbliza sie rozbudowa sieci a ja koniecznie chcialem zostac przy sowim ukochanym nnd. Problem tylko w tym czy nnd 0.2.2 poradzi sobie z siecia gigabitowa łacza do 300 Mbit na serwer przewiduje. Wiec musze wsadzic juz karty gigabitowe, wiem juz jakie wartosci obluguje PCI 132 MB/s w pierwszej wersji ponad 1 Gbit, wiec w teori na nastarszej wersji pci powinny karty 2 bałwan jestem, ale problem w tym czy Komputer da sobie rade, 1 podsiec 300 Mbit łacze (jedna klasa 254 adresy) Przewiduje 300 Mbit na nie wiecej niz 250 ludzi.

Na chwile obecna mysle o dolozeniu ram z 256 na 1 gb.

Panowie czy to starczy ?
CDN wlsnie sciagam, ale najlepiej czuje sie w nnd. Musze potestowac cdn ale nie mam na kim :P bo cała siec jest juz rozbudowana. I jesczez IPTV wchodzi w nowy VLAN ;/

daltego rozumiecie koniecznosc zmiany wiekszosci struktury na 1gps do 10 Gbps miedzy switchami, ale lacza na jeden serwer max 300/300 mbit chce pociagnac.

_________________
1xC2D 2,6ghz 2mb l2| 2 gb ddr2 | SSD 32 GB OCZ | 2.4.35-2nnd + modyfikacje
1xC2D 2,8Ghz | RAID 2x500 | CDN 2 3.1.1-4
Łącze: 500 / 500 TKT + LEVEL BGP
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl