Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 18:55

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 17 listopada 2011, 21:27 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
Witam!

Postanowiłem po 5 latach zmienić maszynę na mocniejszą, nowszą.

Poprzednik to Compaq Evo D510

Processor 1 x Intel Pentium-4 1.8 GHz
RAM 1 GB - DDR SDRAM - 66MHz - PC2100
DVD ROM Drive
HDD - 120 GB - standard - DMA/ATA-100 (Ultra)


tak po krótkce przez te latka oprogramowanie sie tak rozroslo uzytkownicy co raz bardziej wymagajacy w gry sieciowe... zaczynajac od Q3, CS, wolfET a teraz Minecraft ehh dobra placa to maja
ale do tego jest squid, samba z kotrolerem domen, apache, mysql i jeszcze pare innych. Generalnie teraz juz caly czas oscyluje kolo 60-90% cpu i widac że nie daje rady.

Z pracy dostałem następce jako jego uzytkownik mam prawo wykupu sprzętu za symboliczna złotówke.
Dell™ OptiPlex™ GX620

Pentium D 2.8Ghz @533Mhz
RAM ddr2 2Gb @ 533Mhz
no i wlasne SATA 80GB ;/

i mam taki problem ze nie wiem jak zrobic aby klon z starego dysku wrzucic na nowy Sata. Jedyna maszyna ktora ma IDE i Sata jest moj osobisty komputer.
Problem tkwi w tym ze nForce 5 ma jakis problem z nnd. Dysk kopiowany jest z system normalnie sie odpala do loginu nnd. Gdy podlacze Sata dysk na ktory chce zrobic kopie odpala sie ale zatrzymuje sie w polowie i tak juz stoi. Ustawiam Raid Enabled w biosie. Przy bootwaniu startuje wszytsko ok i poleceniem fdisk -l sprawdzam i nie ma dysku Sata jest tylko hda na IDE... nawet pobawie sie Raidem to i tak nnd nie widzi dysku sata. gdy wylacze Raid a zrobie tylko Sata Enabled zawiesz sie przy bootowaniu gdy niby wygrywa Sata jako Ata.

Warto bawić sie kopiowanie nnd czy probowac sil na Eos ? czy pliki konfiguracyjne z nnd mozna jakos przeniesc do Eos ? Chodzi mi glownie o konta na pache z stronami www. mysql samba itp...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 18 listopada 2011, 12:18 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 maja 2004, 21:32
Posty: 1203
Lokalizacja: Bieruń
Co do modernizacji, to są dwa sposoby,do obecnej wersji zainstalować nowe jajo i firewall, które można znaleźć na forum,ja tak zrobiłem i mi śmiga, druga opcja to zainstalowanie nowego systemu, ale zamiast EOS proponuje CDN, dużo plików konfiguracyjnych z NND będzie pasować z NND po małych modernizacjach lub bez modernizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 20 listopada 2011, 13:46 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
Postanowiłem od zera postawić nowy system na EOS. Maszyna bardziej nowsza to i system musi być rozwijany... aby takie dylematy się nie powtarzały gdy za 4 lata znowu będzie trzeba robić przesiadkę na nowsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl