Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 14:51

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: łącze radiowe
Post: piątek, 19 marca 2004, 09:56 
Witam.
Oświećcie mnie o ile zechcecie..
Do tej pory dostawcą netu u mnie była TPSA i SDI. Miałem zrobioną sieć wewnątrzną ( w domciu, na trzy kompy).
Na starym było SDI + sieciówka i na dwóch pozostałych po sieciówce oczywiście. Sygnał ze starego szedł na switcha i z niego na pozostałe dwa kompy. Na jednym jest standardowo Winn98 SE, na drugim mam 3 systemy, ale podstawowy to Mandrake 9.2 (dopiero od miesiąca więc laik ze mnie odnośnie Linuxa).
Całość startowała z dyskietkietkowej powłoki linuxsowskej Freesco (na starym kompie).
Wszystko chodziło bez najmniejszych zgrzytów.
obecnie od dwóch dni dostawca netu został wymieniony na łącze radiowe - pozbyłem się SDI - za drogie jak na jedną osobę..)
Do starego kompa włożyłem kartę radiową D-Link DWL-520+ (zamiast SDI).
Chciałbym wrócić do dyskietkowego rozruchu z powłoki linuxa, ale nie wiem czy to możliwe.
Tyle wstępu. Teraz małe pytanko:
Czy można np. skonfigurować jakąkolwiek dyskietkę startową, tak aby włączany był dostęp do netu poprzez WLan i udostępnienie netu na pozostałe dwa kompy w sieci wewnętrznej? Tak jak to było pod SDI na Freesco..
Jeżeli tak - jak to zrobić? co powinno znajdować się na takiej dyskietce aby to wszystko zadziałało, bez systemu na dysku twardym tylko z pamięci jak w Freesco
Pozdrawiam..


Na górę
  
 
Post: piątek, 19 marca 2004, 11:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 23:38
Posty: 180
seitedo pisze:
D-Link DWL-520+

Tej karty na pewno nie uruchomisz na freesco, i na pewno na żadnej dystrybucji jednodyskietkowej.

_________________
Internet w Międzyrzeczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 marca 2004, 17:12 
Z tego co sie orientuje, dwl520+ zainstalowac pod linux nie jest latwo o ile wogle ktos to zrobil, znajomy zainstalowal sobie realteka i ralinka na sterownikach ze strony www.msi.com chyba tylko na ich sterownikach to dziala. Karty generalnie badziewne ale tez i najtansze bez problemu kupisze za 120pln brutto . Po wiecej wsparcia z WIFI pocam grupe dyskusyjna na serwerze cyberbajt.pl na pewno ktos tam ci pomoze.
Powodzenia.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl