Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 13:54

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 27 marca 2004, 17:23 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
Witam Wszyskich :)

Wreszcie coś mnie tknęło żeby zainstalować NND z 25/03/2004r (mam PII350, 256MB RAM'u i HDD 40GB ). Mam zamiar postawić na nim oprócz routera również Sambe, FTPa, Pocztę, Apacha, SQLa (czyli normalny serwer dla sieci domowej). A tutaj na samym początku zaqczęły się schody :( prawidłowo instaluje się z automatu na 1 partycji, natomiast z opcją R pomimo podania właściwych wielkości partycji na dysu nie udało mi się stworzyć właściwego drzewa katalogów (nic się nie urodziło na dysku :().

Według mnie w instalatorze powinny być 2 opcje:
1 - tak jak jest
2 - z możliwością sformatowania i zainstalowania na już istniejących partycjach stworzonych np. fdiskiem.

Następny problem to ustawienia sieciowe. Używam modemu kablowego z wyjściem RJ45 ale mój dostawca to nie jest TPSA :) i ustawienia nazwy hosta oraz domeny jak również adresy serwerów DNS są inne niż te instalowane na dzień dobry i muszę w kiku miejscach zmieniać w/w ustawienia.

Moim zdaniem o w/w ustawienia powinien się pytać instalator.

Skąd można ściągnąć wszystkie źródła żeby samemu przymierzyć się do porawienia i stworzenia płytki nnd.iso z poprawionymi wersjami instalatora i konfiguratora net_conf ??

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Ostatnio zmieniony sobota, 17 grudnia 2005, 00:48 przez jamp, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 27 marca 2004, 18:19 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 3 marca 2004, 10:31
Posty: 316
Witaj .
Nawet nie napisałeś którą wersję ściągnąłeś . jak tą z marca to tam zauwarzyłem więcej kłopotów ( dla mnie ) niż w tej wersji z 27-lutedo i jeśli jesteś początkującym pingwinem (tak jak ja ;) )to poczekaj jeszcze na nowszą wersie .
Także nie mieszkam w polsce ale potrzebuję czegoś takiego jak NND .
Bardzo się cieszę że Ktoś się za to zabrał i robi tak wspaniały program .
A i no właśnie pokombinuj z wersją z 27 lutego,tam pare zmian dokonasz i powinno śmigać .

pozdrawiam

ps. daj instalatorowi "wolną rękę " u mnie zrobił to cacy
idź tu:
www.nnd.freesco.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 31 marca 2004, 17:25 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
jamp pisze:
Witam Wszyskich :)
Skąd można ściągnąć wszystkie źródła żeby samemu przymierzyć się do porawienia i stworzenia płytki nnd.iso z poprawionymi wersjami instalatora i konfiguratora net_conf ??


zarówno instalator jak i net_conf to scripty shella. oba dostępne w instalacyjnym iso.
Co do problemów z Twoim dyskiem to proponowałbym żebyś najpierw podał DOKLADNY opis problemu wraz z dokladnymi danymi dotyczacymi twojego sprzetu (glównie chodzi o chipset plyty głównej i dysk).
Nie wierzę, że Twoim problemem jest instalator - korzysta on z danych wykrytych przez jądro podczas bootowania systemu.
Co do wykorzystania istniejących partycji to myslałem o tym, być może w przyszłości dodam taką możliwość. Na razie jednak, zależy mi przede wszystkim na usunięciu wszystkich błędów i niedoróbek. Nowe możliwości/funkcje muszą poczekać.
Co do net_conf to opcja o której mówisz jest w planach na najbliższą przyszłość, o ile się orientuję to virus już nad tym pracuje. Tu też przydałoby się więcej informacji - czy wszystko dostajesz przez DHCP? czy masz jakieś stałe ustawienia, które musisz przepoisywac z umowy?
Proponuję napisz dokładnie jak wygląda Twoja sytuacja, najlepiej na listę dyskusyjną NND, Błędy zgłaszj do Mantisa.

P.S. Przepraszam, że tutaj piszę, ale uciekł mi Twój mail - napisz do mnie jeszcze raz. Przedstaw swoje propozycje, może coś się z tego urodzi :-)
P.S.2 fdisk się nie bardzo nadaje by użyć go w instalatorze...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl