Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024, 01:38

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 28 marca 2004, 19:32 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
Witam

Jestem 43 letnim gościem z 19 letnim doświadczeniem programistycznym coprawda w CLIPPER'ze ale jak widzę język powłoki nie odbiega za bardzo od programowania w innych językach (to taki mocniejszy BE z NU :).

Moim zamierzeniem jest napisanie od nowa skryptów pozwalających na bazie NND stworzyć pełnowartościowy serwer. Chcę żeby po uruchomienu skryptu Użytkownik był logicznie i łatwo prowadzony do uzyskania zamierzonego celu. Chcę stworzyć skrypty instalacyjno-konfiguracyjne do zbudowania SERWERA stron WWW, poczty, FTP'a, MYSQL'a i SAMBY.

Kilku z Was pewnie powie, że NDD to ma być tylko router ale ja uważam, że stawianie na NDD tylko routera to czyste marnotrwstwo systemu (do tego celu doskonale nadaje się FreeSCO na 486).

Na początek przerobiłem trochę skrypt net_conf z 25/03/2004r. (dodając pełną obsługę RJ45<->RJ45) ale zacząłem już budowanie go od zera. Nie będę się narazie zajmował innymi łączami jak RJ45 ponieważ nie jestem w stanie ich testować.

Nie jest też moim zamiarem rozwijać NND pod kontem innego wykorzystania niż jako SERWER internetowy i lokalny.

Skrypt mogę narazie przesłać zainteresowanym e-mailem (serwer na Debianie był, ale się zmył - na rzecz NND ale dopiero jak go poprawnie zainstaluję to będzie można z niego ciągnąć. Poinformuję o tym grupę :))

Wszystkie uwagi będą mile widziane :)

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 marca 2004, 23:47 przez jamp, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 28 marca 2004, 19:56 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Cieszę się, że ktoś nowy dołącza do developerów NND. Możesz mi trochę naświetlić na czy ma polegać twój pomysł? Skrypt automatyzujący instalację paczek + konfiguracja usług? Dobrze to rozumiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 28 marca 2004, 21:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
lamer pisze:
Cieszę się, że ktoś nowy dołącza do developerów NND. Możesz mi trochę naświetlić na czy ma polegać twój pomysł? Skrypt automatyzujący instalację paczek + konfiguracja usług? Dobrze to rozumiem?


Dokładnie chodzi mi właśnie o to :), żeby człowiek z totalnym brakiem wiedzy na temat Linux'a miał narzędzia do zbudowania serwera np. WWW bez wgłębiania się w sam system. Ale narazie będę raczej starał się zająć skryptami konfigurującymi i skryptem install_nnd (tylko podpowiedz gdzie znajdę aktualne źródła do zbudowania nnd.iso bo na początek chcę się zająć właściwym podziałem dysku na partycje i samym procesem instalacji)

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 28 marca 2004, 21:20 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Jeżeli chodzi o sam instalator, to zajmuje się nim Mis'... To z nim musisz się skontaktować w tej sprawie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl