Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 17:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 28 marca 2004, 21:48 
Postanowiłem przeznaczyć niedziele na pierwszą instalacje i eksperymenty z NND i muszę przyznać że daleko jej jeszcze do intuicyjności , łatwości konfiguracji , stabilności... Chciałem nappisać pare słów o moich pierwszych wrażeniach może się to do czegoś przyda .A więc :
1. Irytująca jest konieczność przejścia całej konfiguracji sieci przy każdym wywołaniu net_conf
2.Domyślne uruchamianie DHCP . A jak nie chcę DHCP??
3.Konfigurator nie pyta wcale o IP serwera - przyjmuje domyślnie 1 ,
4.Nie udało mi się zainstalować żadnej sieciówki Intela ( 4 modele) , nie wiem do czego są te moduły
5.Skąd błąd na zewntrznym interfejsie ""No subnet declaration for eth0 (80.53.216.xx)
**Ignore requests on eth0. If this is not what you want [...] dhcpd.conf"
6.Kiedy wpisałem do HTB 10 komputeró na domyślnych ip 192.168.... wszystko niby było OK , ale kiedy wpisałem 200 kompów na 10.1.1.x pojawiło się " RTNETLINK answers :Inwalid argument "rate is required'

Pewnie większość z tych problemów uda mi się jakoś rozwiązać ale miało być łatwo i intuicyjnie ...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 28 marca 2004, 22:04 
wyssane z palca sa te problemy twoje, przeciez nikt nie bedzie mial 200 kompow w sieci!! a ze serwer jest domyslnie x.x.x.1 to da sie zmienic, zaden linux nie obsluguje wszystkich sieciowek i niestety z tym trzeba sie pogodzic, DHCP w niczym ci nie przeszkadza, i tak mozesz nadac adresy statyczne kompom w sieci (nie mylic z zewnetrznymi)


Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 28 marca 2004, 23:08 
ja wpisalem 50 kompow i tez mam: " RTNETLINK answers :Inwalid argument "rate is required' :(

----------------------
Thomas


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 28 marca 2004, 23:14 
u mnie jest w porzadku, moze sciagnij starszy obraz, bo ten najnowszy moze byc niedopracowany, ja mam router na tej wersji z 25 lutego i jest w porzadku nara


Na górę
  
 
Post: poniedziałek, 29 marca 2004, 07:01 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
!Piotr! pisze:
1. Irytująca jest konieczność przejścia całej konfiguracji sieci przy każdym wywołaniu net_conf
2.Domyślne uruchamianie DHCP . A jak nie chcę DHCP??
3.Konfigurator nie pyta wcale o IP serwera - przyjmuje domyślnie 1 ,
4.Nie udało mi się zainstalować żadnej sieciówki Intela ( 4 modele) , nie wiem do czego są te moduły
5.Skąd błąd na zewntrznym interfejsie ""No subnet declaration for eth0 (80.53.216.xx)
**Ignore requests on eth0. If this is not what you want [...] dhcpd.conf"
...

ad. 1) pal licho, można przełknąć
ad. 2) faktycznie, irytuje, wkurza :) i komplikuje
ad. 3) komplikuje
ad. 4) tak bywa (czasami ma się pecha :( )
ad. 5) najbardziej irytujące i zastanawiające

Poza tym, jest bardzo OK :D
Pozdeawiam

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 29 marca 2004, 10:21 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Cytuj:
1. Irytująca jest konieczność przejścia całej konfiguracji sieci przy każdym wywołaniu net_conf
2.Domyślne uruchamianie DHCP . A jak nie chcę DHCP??
3.Konfigurator nie pyta wcale o IP serwera - przyjmuje domyślnie 1 ,
4.Nie udało mi się zainstalować żadnej sieciówki Intela ( 4 modele) , nie wiem do czego są te moduły
5.Skąd błąd na zewntrznym interfejsie ""No subnet declaration for eth0 (80.53.216.xx)
**Ignore requests on eth0. If this is not what you want [...] dhcpd.conf"
6.Kiedy wpisałem do HTB 10 komputeró na domyślnych ip 192.168.... wszystko niby było OK , ale kiedy wpisałem 200 kompów na 10.1.1.x pojawiło się " RTNETLINK answers :Inwalid argument "rate is required'

Ad 1. Nie przesadzasz trochę? Ile to zjmuje? 30s? Minutę?
Ad 2. Jak nie chcesz to nie używasz... W niczym to nie przeszkadza... A jak wiesz jak, to go wyłączasz (jeden # w rc.router)
Ad 3. Bo wg wszelkich prawideł tak powinno być...
Ad 4. Jak to się objawiało? Jakie modele próbowałeś instalować?
Ad 5. Umiesz to przetłumaczyć? DHCP będzie ignorowało zapytania na eth0 no i tak powinno być... Jak ci to przeszkadza to zmień odpalanie DHCP na wywołanie z parametrem dhcp eth1
Ad 6. rc.htb nie jest mojego autorstwa - to zapożyczony skrypt. Być może wywala się przy dużej ilości komputerów. Zobacz na czym polega błąd - wygląda, że rate osiągnęło zbyt niską wartość i skrypt nie wpisał nic :( Jakie łącze dzielisz na tych 200 userów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 29 marca 2004, 21:15 
Ad 1. Nie przesadzasz trochę? Ile to zjmuje? 30s? Minutę?
Ad 2. Jak nie chcesz to nie używasz... W niczym to nie przeszkadza... A jak wiesz jak, to go wyłączasz (jeden # w rc.router)
Ad 3. Bo wg wszelkich prawideł tak powinno być...
Ad 4. Jak to się objawiało? Jakie modele próbowałeś instalować?
Ad 5. Umiesz to przetłumaczyć? DHCP będzie ignorowało zapytania na eth0 no i tak powinno być... Jak ci to przeszkadza to zmień odpalanie DHCP na wywołanie z parametrem dhcp eth1
Ad 6. rc.htb nie jest mojego autorstwa - to zapożyczony skrypt. Być może wywala się przy dużej ilości komputerów. Zobacz na czym polega błąd - wygląda, że rate osiągnęło zbyt niską wartość i skrypt nie wpisał nic :( Jakie łącze dzielisz na tych 200 userów?[/quote]

Na początek chciałem wyjaśnić ,że nie zamierzałem tu nażekać bo to przecież wersja nawet nie beta , tylko zwrócić uwagę na jakie problemy napotka użytkownik " na dzień dobry" na obecnym etapie rozwoju dystrybucji . A terza 2 zdania na temat ...
Ad1. Jeśli mam np. 50 komputerów z podziałem na grupy i przypisanymi nazwami to nie starczy 30 s ani nawt 300 !
Ad.2 Nadal uważam ,że mile widziana byłaby opcja użyj /nie używaj srwera DHCP
AD3. OK niech będzie
Ad4. Nie podniósł sie interfejs na żadnej sieciówce Intela , nie sprawdzałem modeli ale wydało mi się to dziwne ,że żaden moduł nie trafił w żadną sieciówkę
Ad5. Jeśli tak ma być to po co ta informacja - wprowadza tylko wrażenie ,że coś idzie nie tak
Ad6. Instalacja była na razie czysto hipotetyczna - wpisałem 200 na DSL512


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 30 marca 2004, 07:22 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
!Piotr! pisze:
(...)
Ad4. Nie podniósł sie interfejs na żadnej sieciówce Intela , nie sprawdzałem modeli ale wydało mi się to dziwne ,że żaden moduł nie trafił w żadną sieciówkę
Ad5. Jeśli tak ma być to po co ta informacja - wprowadza tylko wrażenie ,że coś idzie nie tak
(...)

odp. pkt. 4
Jeżeli bazujesz na informacji z pkt. 5 i na próbie ping-owania do np. www.wp.pl to na żadnej karcie interfejs nie odpowie (nie tylko Intel-a).
We Freesco był DNS, a w NND chyba go nie ma i trzeba bazować na DNS-ach z TP. SA.
Postaw i skonfiguruj NND do własnego łącza, ustaw DNS-y na Tepsowe u klientów i wtedy spróbuj :D
Pozdrawiam

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 14:48 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2002, 15:45
Posty: 1385
Lokalizacja: Polska
Cytat :
3.Konfigurator nie pyta wcale o IP serwera - przyjmuje domyślnie 1 ,
>>>>>>>>>>>
Wystarczy w /etc/rc.d/rc.inet1 zmienić linię z 'IPE2' i już.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 16:01 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2002, 15:45
Posty: 1385
Lokalizacja: Polska
Cytuj:
6.Kiedy wpisałem do HTB 10 komputeró na domyślnych ip 192.168.... wszystko niby było OK , ale kiedy wpisałem 200 kompów na 10.1.1.x pojawiło się " RTNETLINK answers :Inwalid argument "rate is required'


Ja wpisałem 150 użytkowników i jest ok !
C366/ RAM 128 MB/ HDD 850 MB/ Cache 32MB ale jeszcze komp z niej nie korzysta/ Tylko router na razie żadnych serwerów !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl