Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 02:55

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 16 kwietnia 2004, 16:13 
Witam,
Dwa dni studiowalem forum zanim wpadlem na pomysl zeby podstawic inna karte. 3Com 509, ale wolalbym miec dwie 100 niz 100 na siec wew i 10 na zewnatrz. Moze ktos ma jakis pomysl czemu razem nie dzialaja choc kazda z osobna dziala ?? 8O
Przy starcie biosu jedna ma irq 10 a druga 11, potem podczas uruchamiania systemu widac ze obie karty sa eth0 i eth1, ale nic nie dziala, tzn nie ma dojscia do internetu i do innych kompow.
Dzieki

Aha zrobilem wlasnie przesiadke z Freesco 027 na NND z 10 kwietnia.
Gdzies po drodze widzialem prosbe o info o instalce na duzych dyskach, ja zainstalowalem NND na 80 Gb samsungu z autopartycjonowaniem, po instalacji widac 73 Gb wolnego, zadnych klopotow. Poza tymi z kartami ;)
zabieram sie za odtworzenie serwerka w pelni tzn : HTTP, FTP,SSH,POP3,SMTP,SAMBA


Na górę
  
 
Post: piątek, 16 kwietnia 2004, 19:28 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Olgierd pisze:
Witam,
Dwa dni studiowalem forum zanim wpadlem na pomysl zeby podstawic inna karte. 3Com 509, ale wolalbym miec dwie 100 niz 100 na siec wew i 10 na zewnatrz. Moze ktos ma jakis pomysl czemu razem nie dzialaja choc kazda z osobna dziala ??


10Mbs na zewnątrz to i tak dużo więcej niż daje ci twoje łącze, wstawiając 100Mbs kartę nic nie zyskasz... no chyba że należysz do grupy jaką ja określam mianem "onanistów sprzętowych".... :-) NO

Olgierd pisze:
Przy starcie biosu jedna ma irq 10 a druga 11, potem podczas uruchamiania systemu widac ze obie karty sa eth0 i eth1, ale nic nie dziala, tzn nie ma dojscia do internetu i do innych kompow.


poza IRQ sprawdź jeszcze adres I/O...

Olgierd pisze:
Aha zrobilem wlasnie przesiadke z Freesco 027 na NND z 10 kwietnia.
Gdzies po drodze widzialem prosbe o info o instalce na duzych dyskach, ja zainstalowalem NND na 80 Gb samsungu z autopartycjonowaniem, po instalacji widac 73 Gb wolnego, zadnych klopotow.


nie wierzę... po prostu nie wierzę, że po automatycznej instalacji NND zajęło Ci ok. 7 Giga Bajtów dysku.... mnie się udaje zainstalować NND na 45Mb... :-) & GB to mi się nawet nie udało uzyskać po Fulll Wypas instalacji
Mandrake z KDE, Gnome, OpenOffice.org i innymi wielkimi zabawkami :-)
A poważnie, prosiłem o testy na dużych dyskach ale zależało mi aby instalacja odbywała się w trybie ręcznym z podziałem na wiele partycji. Automatyczny podział działał bez problemów od początku...
Tak czy siak, dziękuję za zainteresowanie.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 kwietnia 2004, 21:08 
Dzieki za zainteresowanie, zapomnialem dopisac ze I/O jedna dostaje 400 a druga 800, ale jak juz organoleptycznie sprawdzilem
nie potzreba mi 100 na wy/we, ale wszedzie jest napisane 2 karty np rtl8139.
:) Chcialem wg zalecen
A co do instalki free pod NND nie pokazuje dysku tak jak pod Freesco, wiec skorzystalem z MC ktory pokazal ze mam -11% wolnego icon_smile.gif


Na górę
  
 
Post: piątek, 16 kwietnia 2004, 21:43 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
Mis pisze:
Olgierd pisze:
Aha zrobilem wlasnie przesiadke z Freesco 027 na NND z 10 kwietnia.
Gdzies po drodze widzialem prosbe o info o instalce na duzych dyskach, ja zainstalowalem NND na 80 Gb samsungu z autopartycjonowaniem, po instalacji widac 73 Gb wolnego, zadnych klopotow.


nie wierzę... po prostu nie wierzę, że po automatycznej instalacji NND zajęło Ci ok. 7 Giga Bajtów dysku.... mnie się udaje zainstalować NND na 45Mb... :-) [CIACH]

hmm Mis niewiesz że producenci dysków oszukują? im większy dysk tym więcej jesteś GB w plecy, to raczej normalne że po sformatowaniu 80GB dysku jest tylko 73GB rzeczywistej powierzchni do zapisu

a co do polecenia free to pokazuje ram i swap, df pokazuje wolne miejsce na HDD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 16 kwietnia 2004, 21:58 
No więc, polecenie df pokazuje ze jest zużyte 128 Mb, z czego 33 na SWAP :)
Jeszcze raz dzieki za podpowiedź ....


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl