Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 13:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 20:19 
Witam serdecznie wszystkich,

Od paru miesiecy mam podlaczona neostrade+ (modem ethernetowy) ktora rozdzielam bezprzewodowo na 3 uzytkowokow + 2 userow ktorzy sa podpieci do routera 4 portowego Linksys BEFW11S4 z obsluga protokolu PPoE (neostrada).
Niestety ostatnio coraz czesciej userzy zapychaja mi sie programami typu eMule i Kazaa :( Postanowilem, ze postawie serwer i padlo na Freesco NND. Od kilku dni intesywnie czytam forum i musze powiedziec, ze odwalacie wspaniala robote, poniewaz wszystko jest naprawde ladnie i dokladnie opisane.Wrocmy jednak do mojej sytuacji.
Obecnie mam taka konfiguracje:
Modem ethernetowy Neostrada podlaczony jest do Linksysa. Linksys posiada router 4 portowy oraz wbudowany protokol PPPoE ktory jest odpowiedzialny za logowanie do Neo.Do Linksysa podpieci sa dwaj userzy za pomoca skretki. Pozostali trzej userzy korzystaja z netu droga radiowo (max 1200 metrow).
Linksys ma wbudowany serwer DHCP, ale jest on wylaczony i kazdy user ma przydzielony sztywno adres IP.

Jesli dobrze rozumiem musze postawic serwerek na kompie z dwiema sieciowkami i podlaczyc do jednej z nich modem ethernetowy od Neo, a do drugiej sieciowki podlaczyc Linksysa ? Tylko gdzie ten kabel podpiac ? Do wejscia RJ45 (opisanego: internet), czy do jednego z 4 portow ?
Podobno zeby taka konfiguracja zadziala to trzeba wylaczyc translacje adresow NAT w Linksysie i wtedy bedzie on robil jako zwykly switch.

Prosze o jakies rady.

Pozdrawiam
Glider


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 20:40 
mi to sie widzi tak:

router przesawiasz na słicz, stawiasz serwer na NND podlaczajac neo do kompa z NND, wstawiasz druga sieciowke, podlaczasz do słicza, i ze słicza idzie dalej.... ustawiasz htb czy cóś i wszystko gra 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 21:01 
Ok. Czyli bedzie konieczne wylaczenie NAT w Linskysie ??

Glider


Na górę
  
 
Post: środa, 21 kwietnia 2004, 13:57 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
glider pisze:
postawie serwer i padlo na Freesco NND.


Drobna uwaga nie na temat: Freesco nie ma nic wspólnego z NND. Prosimy nie łączyć tych dwóch nazw. To są dwie różne dystrybucje...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 kwietnia 2004, 14:28 
Mis' pisze:
Drobna uwaga nie na temat: Freesco nie ma nic wspólnego z NND. Prosimy nie łączyć tych dwóch nazw. To są dwie różne dystrybucje...



:oops: W takim razie przepraszam za pomylke.

Pozdrawiam
Glider


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 21 kwietnia 2004, 20:24 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Cytuj:
Czyli bedzie konieczne wylaczenie NAT w Linskysie

Oczywiście! Jeżeli chcesz kontrolować ruch sieciowy na NND to musi on w sposób widoczny (niezamaskowany) przechodzić przez NND...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 22 kwietnia 2004, 09:35 
lamer pisze:
oczywiście! Jeżeli chcesz kontrolować ruch sieciowy na NND to musi on w sposób widoczny (niezamaskowany) przechodzić przez NND...


Dzieki bardzo za pomoc.W sobote zaczynam moje boje z NND. Dam znac co z tego wyszlo.

Pozdrawiam
Glider


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl