Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 15:35

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 25 maja 2004, 15:43 
Mam goscia ktory zapycha mi łacze. bałwan jestem z danego adresu IP. Chcialbym mu ten IP zablokowac, bo htb cos nie spelnia swojej roli. Wyglada mi to na adres FTP. Mam DSL`a 512 i polyka mi z tego okolo 50 kB i na 10 uzytkowniow przypada pozostale 18 kB. Neta nie moge mu odlaczyc bo placi :cry: . Prosze o pomoc


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 25 maja 2004, 16:24 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Myślę, że htb spełna swoje zadania...
Zawsze możesz gościa dodatkowo przyciąć statycznie (wyznaczyć mu max. download) zmieniając ceil...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 25 maja 2004, 17:36 
:lol: udalo sie. Gosciu juz tak nie szaleje. Mam jeszcze jedno pytanko : mam ceil ustawione na 506kbit , mam 3 grupy to zmniejszyc ceil w grupie gdzie on jest ustawic na np. 400 czy kazdej grupie dac tyle samo tzn okolo 165kbits ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 25 maja 2004, 21:52 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Zrob go osobno i tylko jemu ustaw. Idae HTB jest taka ze kazdy na predkosc rate na wlasniosc i zawsze jesli bedzie cos przesylal to jego predkosc bedzieco najmniej rowna rate (o ile bedzie tego potrzebowal). to pomiedzy rate a ceil jest tylo wyporzyczone od tych wszystkich, ktorzy nie uzywaja w danej chwili kompow lub maja transfer mniejszy od rate.
Przyklad:

wszyscy w twojej sieci zapuszczaja jednoczesnie pobieranie z szybkich serwerow jakis plików, i kazdy z nich ma predkosc rowna rate.

tylko jeden komp jest wlaczony - pobiera z predkoscią = ceil

3 kompy wlaczone kazdy ma predkasc_łącza/3 lub ceil w zaleznosci co jest mniejsze :!:

mozna ustawic proirytety co oznacza ktory komp (podklasa) dostanie "porzyczony" transfer w pierwszej kolejnosci.


W twoim wypadku gosc ciagnoł jak smok bo inni nie korzystali, obcioles mu transfer i lacze lezy odlogiem :) (oczywiscie skrypt generuje plik dosyc regularny i nie zawsze odpowiedni dla specyfiki userow) najwiekszym bledem jest ocenianie zbyt optymistyczne swojego lacza a zwlaszcza laczy dsl. W/g moich obserwacji upload na laczu dsl 1M nie powinnismy dawac w glownej klasie wiekszy jak 200kbit (max 220 kbit)
jesli ustawisz 256 to napewno zatkasz sobie download uploadem

kolejna zasada:
w klasie glownej ceil=rate=doswiadczalnie stwierdzonej maksymalnej predkosci łącza * 0.9 (no moze 0,95 :)

suma wszystkich rate podklas musi byc mniejsza rowna rate(ceil) klasy głównej

ceil podklasy moze byc w zasadzie rowna rate klasy glownej (jak nie bedzie z czego to nie pozyczy)

Jesli chcemy zarezerwowac jakies pasmo na wylacznosc jakiejs klasy (tak jest w przypadku klasy ACK) to obliczajac ceil innych podklas od rate klasy głównej odejmujemu ceil naszei uprzywilejowanej podklasy

:idea: Ustawienie ceil wiekszego nie zpredkosc lacza nie zwiekszy nam predkosci polaczenia z neten tylko spowoduje zatkanie lacza :idea:
(oczywiscie zakladajac ze w naszej sieci znajdzie sie kilku prawdziwych twardzieli)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 25 maja 2004, 22:08 
a czy masz jakis tutorial do htb w ktorym opisane sa wszystkie
parametry?

+ przykladowe ustawienia dla nadania priorytetu serwerowi WWW na NND
+ priorytety dla przegladania stron i korzystania z uslug typowych (mail,ftp, news, gg) a zmniejszanie priorytetow uslugom nieznanym (w tym p2p i inne)

itp.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 maja 2004, 13:09 
te 506kbits wygenerowal mi HTB wiec go nie zmieniam poustawialem w 3 grupach po 165 kbits = 495 kbits. uzywam tez statystyki.tgz i pokazuje ze lacze na maxa chodzi z 410 kbits czy to jest cos zle jescze pokonfigurowane bo to chyba jeszcze nie jest max lacza :!:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 maja 2004, 18:42 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2002, 15:45
Posty: 1385
Lokalizacja: Polska
Ja mam polpak 512/512 i często na routerze cisco pokazuje 'tylko' 440kbts.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl