Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024, 01:43

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 19 lipca 2006, 21:00 
Offline
PGF

Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 18:22
Posty: 1430
Lokalizacja: Elbląg
Mam pytanko odnośnie pakietów w repo.test - czy do poprawnego działania znajdujących się tam w tej chwili pakietów (głównie chodzi mi o exim + tpop3d oraz apache + php) konieczna jest aktualizacja kernela do wersji z repo.test ?
W tej chwili mam kernel 2.4.32-6 i nie wiem, czy pójdą na nim aktualne (czyli obecnie znajdujące się w repo.test) wersje exima albo apache, a na razie nie mogę ani na chwilę położyć spać routera, żeby uaktualnić kernel.

_________________
F33/F07,F11,F13,F17
ObrazekObrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 19 lipca 2006, 21:04 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
viater pisze:
Mam pytanko odnośnie pakietów w repo.test - czy do poprawnego działania znajdujących się tam w tej chwili pakietów (głównie chodzi mi o exim + tpop3d oraz apache + php) konieczna jest aktualizacja kernela do wersji z repo.test ?


Proponuje zapoznać się z manualem do managera pakietów - pacmana. A następnie użyć nabytej wiedzy:

pacman -Si exim

pokaże (między innymi) od jakich pakietów jest zależny exim.

Czytanie manuali nie boli!!

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 lipca 2006, 22:33 
Offline
PGF

Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 18:22
Posty: 1430
Lokalizacja: Elbląg
No akurat tak się składa, że manuale umiem czytać, potrafię też zajrzeć do .pkginfo w paczce i odczytać depend, conflict, etc., co nie znaczy chyba, że nie mam prawa mieć wątpliwości ?
A wzięły się one stąd, że gdzieś na forum obiło mi się o oczy, że nowe pakiety są "przekompilowane pod nowy kernel" - co jest co najmniej dwuznacznym stwierdzeniem, a w innych wątkach (nie chce mi się teraz szukać) komuś, kto miał problemy z eximem i apaczem z repo.test, kazano uaktualnić cały system, w tym również kernel.
Jak wspomniałem, nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na robienie "większych" eksperymentów z serwerem, więc wolałem zapytać, bo słyszałem, że kto pyta - nie błądzi.
Tak czy inaczej - dzięki za odpowiedź :D

P.S.
W zależnościach dla exima 4.54-9 jest openssl - czyli openssl 0.9.7 też może być, zgadza się ?

_________________
F33/F07,F11,F13,F17
ObrazekObrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 lipca 2006, 23:07 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
viater pisze:
że nie mam prawa mieć wątpliwości ?


możesz... nie ma przeciwskazań

viater pisze:
A wzięły się one stąd, że gdzieś na forum obiło mi się o oczy, że nowe pakiety są "przekompilowane pod nowy kernel" - co jest co najmniej dwuznacznym stwierdzeniem,


nic w tym dwuznacznego nie ma. Owszem pakiety są kompilowane pod nowy kernel, ale tylko te, które w jakiś sposób od kernela zależą. Żaden z pakietów związanych z pocztą do takich nie należ. Gdyby taka zależnośc była, byłoby to wymienione w depends.

viater pisze:
a w innych wątkach (nie chce mi się teraz szukać) komuś, kto miał problemy z eximem i apaczem z repo.test, kazano uaktualnić cały system, w tym również kernel.


to głupio ktoś poradził. Nawet na zwykła logikę zależnośći pomiędzy kernelem a serwerem poczty nie ma. Natomiast jeśli chodzi o radę aby instalowac pakiety z repozytorium testowego to już chyba o tym pisałem - zmiany są dość duże i cały zestaw został zbudowany tak, aby ezproblemowo działać razem. Stąd wymóg instalacji wszystkich pakietów z repo.test

viater pisze:
P.S.
W zależnościach dla exima 4.54-9 jest openssl - czyli openssl 0.9.7 też może być, zgadza się ?


Nie, o tym też już dość dużo było pisane - wszystkie pakiety w repo.test są zależne od nowszej wersji openssl - 0.9.8.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 lipca 2006, 23:53 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
i pamietajcie o openssh!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl