Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 22:31

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: środa, 29 czerwca 2011, 09:53 
Offline

Rejestracja: wtorek, 11 lipca 2006, 18:43
Posty: 26
Ale zastanawia mnie czemu taka konfiguracja działa w ten sposób że www.domena.pl wyświetla stronę a bez www już nie... Wiem że może czepiam się szczegółów,ale jak mówi polskie przysłowie : 'człowiek na błędach się uczy'

PS. Problem rozwiązałem,dziwnym trafem..mój był błąd.Powinno być zapisane tak :
$ORIGIN domena.pl.
IN NS ns2.xname.org.
IN NS ns0.xname.org.
IN NS ns1.xname.org.
@ IN A IP.IP.IP.IP
www IN A IP.IP.IP.IP

_________________
NND 0.2 [20Mbit/s 2x700mhz 256RAM 6GB HDD + 10HDD SCSI]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 29 czerwca 2011, 23:14 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Niczego nie rozwiązałeś.
Oczywiście kolejność w pliku strefy ma znaczenie, ale nie na tym rzecz polega. Jeśli masz zmienne IP, to dziś masz 1.2.3.4, a jutro 2.3.4.5.
Podając w pliku strefy dla domeny numer IP 1.2.3.4 uzyskasz działanie domeny dziś. A jutro już to może stać się nieaktualne.
Najprostszym sposobem jest posiadanie domeny dyn.pl lub innej typu noip.com i wówczas adres tej swojej domeny PL ustawiasz jako CNAME z domeną noip.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 16 sierpnia 2011, 11:39 
Offline

Rejestracja: środa, 8 lutego 2006, 22:57
Posty: 26
Witam
Dopiszę się do tego tematu z trochę innym problemem. Otóż posiadam obecnie internet na linii TP z prędkością 8 Mb/s. Płacę za to ok. 71 zł brutto. Obecnie Netia ma ofertę dla firm za 61zł brutto, gdzie za 12,30 można sobie dokupić stały adres IP i dodatkowo byłoby to z szybkością 10Mb/s. Jak się dowiedziałem na infolinii również osoba prywatna może z tej oferty skorzystać. Wybierając więc tę ofertę było by:
- Prędkość do 10Mb/s
- stały adres IP
- koszt wyższy tylko o ok. 3 zł miesięcznie

Ale tu mam problem:

różne rzeczy czytałem i słyszałem o tych prędkościach i boję się, że obecne 8 Mb wcale nie musi być wyższe do 10Mb, bo linia może już więcej nie poniesie. Tu chyba nie ma co dyskutować bo czas pokaże.

Największą pokusą jest jednak stały adres IP, bo wiadomo domena, poczta a z usługami dyn bywa różnie. Boję się jednak aby nie wylądować z deszczu pod rynną, bo stały adres IP to większe obowiązki dbania o bezpieczeństwo (tak mi się przynajmniej wydaje), bo prawdopodobieństwo włamań, ataków rośnie. Obecnie mam na serwerku zainstalowane WWW, pocztę, ftp no i mam oczywiście problemy o których powyżej, że serwery odrzucają mój aktualny adres.

Powiedzcie więc jak to jest, czy warto się przesiadać na stały adres i może ktoś ma doświadczenie z tym stałym IP z Netii, jak go widzą wtedy nadrzędne DNSy???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 16 sierpnia 2011, 14:15 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Rozumiem, że masz neostradę. Jeśli chcesz mieć pocztę to, aby móc jej normalnie używać, musisz mieć poprawnie skonfigurowaną domenę z rekordami MX i SPF oraz revDNS, tylko wtedy dasz radę "wypisać się" z rozmaitych list RBL.
Zasada jest taka: albo masz porządny serwer na porządnym łączu, albo twoja poczta będzie odrzucana z większości serwerów. Ponadto serwer pocztowy zwykle powinien być na innym IP niż komputery w LAN. Jak znam życie to będą prędzej czy później zawirusowane i będą rozsyłały spa.
Skorzystaj z poczty Google na własnej domenie. Co prawda ograniczyli oni liczbę kont (chyba do 10), ale do użytku prywatnego lub w DG starczy.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl