Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 18:56

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 28 sierpnia 2007, 09:17 
Offline

Rejestracja: piątek, 14 października 2005, 09:01
Posty: 17
Witam

Po dłuższym czasie działania ok zaczęły mi się problemy z NND. Musiałęm zestartować serwer i po restarcie dziwnie działa.
Jest połączenie z internetem, wszystko śmiga, lynx łączy ze stronami, natomiast komputery z podsieci nie otwierają stron (mimo iż pingi np. a www.onet.pl dochodzą).
Zrobiłem wczoraj aktualizację do 0.2.2 i to nie pomogło. Pewnie pomogłaby instalacja od nowa, ale to przecież nie Winda :)
Podczas upgrade'u dodałem pakiet kernel24-source i iptables-devel do IgnorePkg, ponieważ kernel24-source nie chciało mi się zainstalować (chyba za mało ramu). Wszystkie pozostałe pakiety się zaktualizowały.
Mam też kilka pakietów w wersjach wyższych niż z repo:

:: openssl:lokalna (0.9.8-7nnd) wydaje się być nowsza niż w repozytorium (base-release/0.9.8-6nnd)
:: pacman:lokalna (2.9.8-12nnd) wydaje się być nowsza niż w repozytorium (base-release/2.9.8-9nnd)
:: squid:lokalna (2.6.STABLE14-1nnd) wydaje się być nowsza niż w repozytorium (extra-release/2.6.STABLE5-2nnd)

próbowałem wyłączać różne usługi (proftpd/sshd/dhcpd/mysqld/squid/niceshaper itd) i wciąż nie działało. Konfigurowałem też iptables na empty.rules i wciąż to samo. Co ciekawe, kiedy się zrestartuje serwer, to w momencie kiedy wstaje, przez krótką chwilę strony działają (trzeba się wstrzelić), a później przestają. Łącze nie jest problemem, bo na innym routerze wszystko działa.

proszę o poradę,
pozdrawiam, m.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 sierpnia 2007, 10:42 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 18 kwietnia 2006, 10:58
Posty: 266
Lokalizacja: Rzeszów
kolego a przekierowanie iptables na squida masz ? pokaz początek configu jego (squida)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 sierpnia 2007, 11:45 
Offline

Rejestracja: piątek, 14 października 2005, 09:01
Posty: 17
Winny był wpis w rc.d/rc.local:

: [/] [] ()
iptables -t nat -A PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-port 3128


po usunięciu i wyłączeniu squida - działa, dzięki!

pozdrawiam, m.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl