Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 11:07

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 13 marca 2009, 01:24 
Offline

Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 14:54
Posty: 3
Witam
Mam już od ponad dwóch lat NND, aktualnie mam w wersji 0.2.2.
Fajna dystrybucja, jak dotąd udało mi się odpalić na niej chyba wszystko co potrzebowałem, ruszyłem jakoś serwer Quake2 ale nie mogę ugryźć serwera Quake3.

Robię wszystko według opisu na stronie:
http://jakilinux.org/howto/jak-postawic-serwer-dedykowany-quake-3-na-linuksie/

Otrzymuję:

: [/] [] ()
[xangel@serwer ~]$ sh linuxq3apoint-1.32b.x86.run
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Quake III Arena Point Release 1.32b ...................................................................................................................................................
/home/xangel/.setup12834: error while loading shared libraries: libgtk-1.2.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
/home/xangel/.setup12834: error while loading shared libraries: libXi.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
./setup.sh: line 96: 12861 Naruszenie ochrony pamięci  "$setup" "$@" 2>/dev/null
The setup program seems to have failed on x86/glibc-2.1

Please contact Id software technical support at bugs@idsoftware.com, or ttimo@idsoftware.com
The program returned an error code (1)


Rozumiem, że nie ma X-ów, więc nie ma bibliotek:
libgtk-1.2.so.0 i libXi.so.6

Czy są one konieczne?
Czy nie ma jakiejś innej metody zainstalowania Quake3 - chodzi mi tylko o serwer w konsoli na screenie.

Ewentualnie jak zainstalować brakujące biblioteki ?

Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 13 marca 2009, 20:42 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2006, 14:09
Posty: 2112
Lokalizacja: Poznań
Nie zainstalujesz gtk na nnd, zresztą jest to kompletnie bez sensu.

Musisz poszukać odpowiedniej binarki, lub jakiejś opcji --without-x, innego sposobu nie ma. Być może server Quake3 jest glupi i w ogóle nie da się skompilować/zainstalować/uruchomić bez iXów, wtedy będziesz musiał sobie na NND raczej odpuścić.

_________________
Dedykowane systemy CRM, e-commerce i witryny korporacyjne.
Software House Poznań


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 14 marca 2009, 00:40 
Offline

Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 14:54
Posty: 3
Hmmm.... dzięki za odpowiedź, ale spodziewałem się raczej bardziej w stylu: na linuksie wszystko się da :) Serwer Quake2 postawiłem, fakt, że miałem binarkę ale oczywiście to tylko plik wykonywalny, resztę typu pak0.pak mapy mody musiałem dograć. Serwer oczywiście w konsoli, ale śmiga jak należy. I tu jestem w szoku, że z Q3 są problemy chociaż taki Counter Strike się daje.

Może ktoś jeszcze walczył z tym problemem?

Jak doinstlaować te GTK? W tym przypadku dla mnie nie będzie to "bez sensu" - rozmiar na dysku nie gra roli, chce mieć ten serwer i tyle :)

Aha, mam doinstalowane pakiety devel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 14 marca 2009, 01:14 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
NND nie zawiera okienek, a libgtk to biblioteki potrzebne okienkowym programom gtk. Praktycznie musiałbyś sobie samodzielnie zrobić okienka - poczynając od serwera X poprzez wszystkie programy, łacznie z jakimś managerem iksów. Uwierz - nie chcesz tego robić. Albo znajdziesz wersję serwera quake działającego bez iksów, albo wybierz okienkową dystrybucję.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 14 marca 2009, 01:51 
Offline
PGF

Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 18:22
Posty: 1430
Lokalizacja: Elbląg
xangel pisze:
Hmmm.... dzięki za odpowiedź, ale spodziewałem się raczej bardziej w stylu: na linuksie wszystko się da :)

No to Ci odpowiadam: da się. Wystarczy skompilować iksy pod NND (łącznie z tym, co jest potrzebne do iksów + to co jest potrzebne do serwera Quake).

_________________
F33/F07,F11,F13,F17
ObrazekObrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 14 marca 2009, 01:59 
Offline

Rejestracja: środa, 1 sierpnia 2007, 17:51
Posty: 1
Swego czasu udało mi się odpalić serwer Q3 i nie przypominam sobie, bym musiał aż tak kombinować :) W każdym razie serwer działał.
Jeżeli Ci to pasuje, to mogę spakować pliki z katalogu i Ci je udostępnić, dograsz sobie tylko ten największy pk3 z płytki i powinno być ok :)
Odezwij się na priv w tej sprawie.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 14 marca 2009, 02:26 
Offline

Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 14:54
Posty: 3
Quake3 musi być :) dla niego mogę spróbować skompilowac cokolwiek i pod cokolwiek :) A poza tym wszystko co pozwoli mi zdobyć nowe doświadczenia jest cenne :)
Więc na początek pójdę na łatwiznę (w myśl zasady, że nie ma co wyważać otwartych drzwi) i poproszę o pliki kolegę marcinkr (oczywiście bez pak3) a jak nie pójdzie, to będę się dalej edukował :)

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl