Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 13:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 17 marca 2009, 15:22 
Offline

Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2006, 18:56
Posty: 92
Witam
Mam pytanie - mam małą stronke na swoim serwerze, jest bardzo oblegana ostatnio, przez co jak cała pamięć i swap się zapełni - mysql sie wysypuje. Chciałbym jakoś ograniczyć maksymalną liczbe połączeń, klientów na apachu etc...

tylko, nie wiem jaką konfiguracje wklepać.
Serwer to: Pentium 1000 Mhz, 320 RAM, 2,5 GB HDD

Na razie ustawiłem w apache takie coś:

MaxClients 15 (przy 20 online zaczyna się sypać (tak nawiasem, dlaczego w statystykach cms pokazuje mi wtedy 'online 26' mimo, ze restrykcja do 15?) )

MaxRequestsPerChild 100
MaxSpare Servers 4

Co do MaxClients, to wiem ile ustawić, tak do dwóch pozostałych nie mam pewności - niby jest ciszej i serwer się nie wysypuje, ale chciałbym ustawić apache jak najbardziej optymalnie póki nie zakupie więcej pamięci i szybszego dysku żeby tak nie mielił.
Nigdy nie miałem powodów aby ustawiać te wartości, także nie wiem za bardzo jak je wstukać... dawałem wartości intuicyjnie :). Także, proszę powiedzieć czy te wartości są mniej więcej dobre, czy może coś zmodyfikować...
Aktualnie w statystykach WordPressa (mam wlasnie go postawionego na serwerze) widnieje 26 osoby online przy wykorzystaniu ramu 312 z 320 - jak na razie nie wysypało się nic i wydaje się stabilniej. Można coś jeszcze zmienić... aby było jeszcze lepiej>

Dodatkowo, nie znalazłem dobrego opisu co i jak prócz tego:
http://www.jtz.org.pl/Inne/Apache/Mod/core.html#limit


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 20 marca 2009, 09:34 
Offline

Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2006, 18:56
Posty: 92
Ok... jakby co niech już sie nikt nie sili z odpowiedzią. Niespodziewanie wykupiłem hosting ;]
Chociaż, jeśli ktoś wie co i jak i ma chęć niech odpisze. Na przyszłość się na pewno mi przyda :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl