Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 13:30

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 31 marca 2009, 04:30 
Offline

Rejestracja: piątek, 3 grudnia 2004, 00:13
Posty: 72
Lokalizacja: Warszawa
Witam,


Paczki robię bardzo rzadko, więc doświadczenie w tej kwestii nikłe. Ale ostatnio przyszło mi używać SVN na serwerze więc zrobiłem (wersja 1.5.5).
Niedawno w końcu wydano wersję 1.6, która wprowadza kilka istotnych zmian, więc postanowiłem zrobić kolejną paczkę i tym razem udostępnić, jako iż poprzednia działa bez zarzutów. Tym razem jednak sprawa okazała się bardziej skomplikowana :)

1. SQLite
Od wersji 1.6 SVN wymaga SQLite, więc i to musiałem zrobić. Wzorując się na wątku http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t=13414 zrobiłem paczkę najnowszej wersji czyli 3.6.11
Paczka bazuje na wersji amalgamation (zalecana przez twórców wersja - jeden duży plik .C zamiast wielu małych), ale jest to "ukryte" w PKGBUILD.

2. Subversion
Mając SQLite przystąpiłem do robienia paczki SVNa. Od razy zaznaczam, że jest tu w sumie dość sporo do popsucia i pewnie coś udało się popsuć :) Na pewno nie jest to pełny SVN z obsługą WWW (Apache) itp. Jak komuś to potrzebne, to trzeba zmodyfikować PKGBUILDa i skompilować ponownie z dodatkami ze strony domowej projektu (jakby co to służę pomocą). Ja od kilku miesięcy używam najprostszej wersji (svnserve), która nie tylko świetnie działa, ale w zupełności wystarcza. Ta paczka zawiera klienta i serwer.

Paczki i PKGBUILDy tu:
http://qmq.pl/nnd/

(mogę też przekleić tu PKGBUILDy jeśli trzeba)

Do subversion dodałem ręcznie pliki konfiguracyjne, które powinny działać wszędzie. Jedyne co trzeba ustawić to ścieżkę do repozytorium w pliku:
: [/] [] ()
/etc/conf.d/svnserve

Jakby kto pytał - całe /etc zostało ręcznie dołożone do paczki.

Po skonfigurowaniu serwera należy stworzyć repozytorium w podanej ścieżce (poprzez svnadmin). Ogólnie wszystkie programy subversion mają bardzo dobrą pomoc, więc nie będę się rozpisywać. Wywołanie:
: [/] [] ()
svnadmin help create
wszystko wyjaśni. Nota bene wywołanie svnCOKOLWIEK help wszystko wyjaśnia (np. svn help).

Nie pamiętam skąd wziąłem PKGBUILDa do SVN 1.5.5 - może zrobiłem sam, a może gdzieś stąd. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi :)

Na koniec powiem jeszcze, że nie testowałem jeszcze tego SVNa specjalnie - czekam na release pod Windowsa, jako iż tam głównie programuję. Mocno przetestowaną wersję 1.5.5 mogę również udostępnić jak ktoś chce, ale tamta paczka nie jest tak dobrze (w moich oczach ;) ) przygotowana jak ta.

I jeszcze uwaga: SVN 1.5.5 NIE JEST w pełni KOMPATYBILNY z 1.6. Szczegóły: http://subversion.tigris.org/svn_1.6_releasenotes.html

_________________
Pozdrawiam,
QmQ


Ostatnio zmieniony niedziela, 1 listopada 2009, 14:51 przez QmQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 19 kwietnia 2009, 12:41 
Offline

Rejestracja: piątek, 3 grudnia 2004, 00:13
Posty: 72
Lokalizacja: Warszawa
Drobna aktualizacja:

SQLite 3.6.13
Okazuje się przy aktualizacji, że istnieje paczka sqlite3, ale jest w starej wersji, więc zostawiłem swoją. W takiej sytuacji mam coś do PKGBUILDa dopisać, żeby się nie pytał? conflicts/replaces?

Subversion 1.6.1
Raz jeszcze zbudowany svn w najnowszej wersji. Dodałem do PKGBUILDa plik konfiguracyjny svnserve, więc przy aktualizacji jest błąd jak taki plik istnieje - rozumiem, że tak ma działać sekcja backup pliku PKGBUILD.
Być może jeszcze sensownym krokiem byłoby zrestartowanie svnserva po aktualizacji, ale pomyślałem o tym dopiero teraz :P
W następnej wersji zrobię :), a póki co ręcznie trzeba:
: [/] [] ()
service svnserve restart
(lub ręcznie z /etc/rc.d)


No i najważniejsze: wgrałem to u siebie i wygląda na to, że działa ;)

_________________
Pozdrawiam,
QmQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 22 sierpnia 2009, 22:19 
Offline

Rejestracja: piątek, 3 grudnia 2004, 00:13
Posty: 72
Lokalizacja: Warszawa
Kolejna aktualizacja

SQLite 3.6.17
Subversion 1.6.5


Tym razem wszystko na gwałt, więc nie mogę gwarantować, że paczki są w 100% OK, ale u mnie się zainstalowały i działają :)

_________________
Pozdrawiam,
QmQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 1 listopada 2009, 14:52 
Offline

Rejestracja: piątek, 3 grudnia 2004, 00:13
Posty: 72
Lokalizacja: Warszawa
Aktualizacja!

SQLite i Subversion bez zmian - wszystko nadal działa jak trzeba.
Doszedł rsync 3.0.6

_________________
Pozdrawiam,
QmQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 3 listopada 2010, 00:01 
Offline

Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:10
Posty: 69
Czy Twoja wersja działa również jako klient?
zainstalowałem ale przy próbie pobrania źródeł wywala:
svn: Nierozpoznany schemat URL: 'http://.......
adres na 100% dobry.

Wojtek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl