Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 11:53

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 6 kwietnia 2010, 23:12 
Offline

Rejestracja: piątek, 30 września 2005, 21:12
Posty: 59
Witam,
Mam zamiar skompilować nowszego glibca jednak wywala ciągle ten sam błąd (i to przy różnych wersjach). Poza tym z toolchaina da się skompilować i binutilsa(2.17) i gcc(4.2.4) i nawet działającego kernela(2.6.32.10) jednak ani rusz z glibcem.
W końcu probuję kompilować glibca (2.3.2)bez przeróbek z oryginalnego PKGBUILD i... także wywala błąd, więc coś jest nie tak z systemem.

Po kilkudniowym przeszukiwaniu googla wydaje mi się że błąd wynika z tego że glibc był kompilowany z innymi nagłówkami kernela(kernel headers) niż jest obecnie w systemie. Jeśli tak jest w rzeczywistości to wszystkim innym którzy mają NND w wersji najnowszej(w szczególności kernela) czyli po aktualizacji pacmanem powinno również nie udać się zbudować glibca. Więc stąd prośba o próbę kompilacji z PKGBUILDA nnd poleceniem mknndpkg.

P.S
Błąd jest taki:
: [/] [] ()
/usr/bin/ld: /source/gcc/glibc_2.3.2/src/glibc-build/elf/ld.so: undefined versioned symbol name __moddi3@VERSION_libc_GLIBC_2_0
/usr/bin/ld: failed to set dynamic section sizes: Bad value

to się powtarza niezależnie od wersji "__moddi3@VERSION_libc_GLIBC_2"

P.S.2
byłbym wdzięczny za samą choć próbę kompilacji tego składnika(glibc z PKGBUILD NND nie żadnego innego) na aktualizowanym systemie przez pacmana z repo current, nie bardzo wiem co dalej robić, a gdyby się okazało że u innych kompiluje to wiedziałbym że mam coś nie tak z NND i należy go przeinstalować.


Ostatnio zmieniony środa, 7 kwietnia 2010, 00:09 przez spin, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 6 kwietnia 2010, 23:44 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2006, 14:09
Posty: 2112
Lokalizacja: Poznań
Zdaje się, że obrałeś złą kolejność.

Glibc -> kernel -> glibc -> kernel, tak to powinno wyglądać, o ile mnie pamięć nie myli.

_________________
Dedykowane systemy CRM, e-commerce i witryny korporacyjne.
Software House Poznań


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 7 kwietnia 2010, 00:04 
Offline

Rejestracja: piątek, 30 września 2005, 21:12
Posty: 59
no co za różnica jak nie mogę skompilować glibca w wersji takiej jak jest w nnd (przy całym toolchainie z nnd), poza tym kolejność powinna być chyba taka jak podaje linux scratch. Ale nie o to mi chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 7 kwietnia 2010, 15:31 
Offline

Rejestracja: piątek, 30 września 2005, 21:12
Posty: 59
już mam rozwiązanie. Tak jak przypuszczałem ktoś tworząc nowego kernela 2.4.35 zapomniał przebudować glibca z nowymi nagłówkami i właśnie dlatego linker sie wykrzaczał.
Jeśli ktoś jeszcze będzie miał tego typu problem to proponuję zainstalować źródła starego kernela czyli kernel24-source-2.4.32-12nnd.pkg.tar.gz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl