Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 18:16

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 22 lipca 2011, 20:02 
Offline

Rejestracja: środa, 8 lutego 2006, 22:57
Posty: 26
Witam
W ostatnim czasie w mojej sieci pojawił się telewizor z technologią DLNA, więc powstało zapotrzebowanie na protokół UPnP. Po próbach na Ubuntu z różnymi programami jak np. uShare, MediaTomb, jedynym dobrze działającym programem z którego tv Samsung ser 5000 mógł odtwarzać filmy okazał się MiniDLNA. Niestety Samsung nie oferuje niczego pod linuxa a jedynie windows. MiniDLNA jest dystrybuowany już w formie skompilowanej, jedynie do skopiowania do katalogów etc i usr. Wrzuciłem do NND, ustawiłem confa, odpaliłem i program działa w najlepsze. Tv odtwarza filmy. Tak więc poczciwy NND służy mi jeszcze za serwer DLNA. Tyle mojego wywodu aby było dla ewentualnie zainteresowanych tematem. W tym miejscu mam jednak prośbę do zaawansowanych użytkowników. Otóż aby program można było normalnie uruchamiać i zamykać, dostosowałem sobie (bo niestety nie umiem jeszcze takiego czegoś pisać od podstaw) skrypt. Skrypt działa, ale prosiłbym o jego sprawdzenie, czy wszystko w nim jest poprawne. Przy uruchomieniu systemu polecenie minidlna -f /etc/minidlna.conf jest wrzucone /etc/rc.d/rc.local.


Oto skrypt start, stop i restart
Cytuj:

#!/bin/bash
. /etc/rc.conf
. /etc/rc.d/functions
PID=`pidof -o %PPID /usr/sbin/minidlna`
case "$1" in
start)
stat_busy "Uruchamiam serwer MiniDLNA"
[ -z "$PID" ] && /usr/sbin/minidlna -f /etc/minidlna.conf
if [ $? -gt 0 ]; then
stat_fail
else
add_daemon minidlna
stat_done
fi
;;
stop)
stat_busy "Zatrzymuję serwer MiniDLNA"
[ ! -z "$PID" ] && kill $PID &> /dev/null
if [ $? -gt 0 ]; then
stat_fail
else
rm_daemon minidlna
stat_done
fi
;;
restart)
$0 stop
sleep 1
$0 start
;;
*)
echo "Użycie: $0 {start|stop|restart}"
esac
exit 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 lipca 2011, 20:20 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
A coś więcej?
Dlaczego telewizor potrzebuje jakiegoś programu? A skąd telewizor bierze filmy?
Skrypt wygląda OK.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 lipca 2011, 21:04 
Offline

Rejestracja: środa, 8 lutego 2006, 22:57
Posty: 26
No to cieszę się, że mi się udało. Wielkie dzięki.

Telewizor (samsung UE40C5000) służy mi w tym przypadku do odtwarzania filmów z domowej biblioteczki filmowej i odtwarza większość popularnych formatów (avi, mkv, mpg). Filmy mam wrzucone na dysk sieciowy pracujący pod sambą na serwerze z NND. Telewizor jest wpięty w sieć normalną skrętką. Do znalezienia takiej biblioteczki tv korzysta z protokołu UPnP i chyba z tym inne programy miały jakiś kłopot. TV widział udostępnione katalogi z filmami ale nie potrafił ich odtworzyć. Jedynie MiniDLNA dobrze się spisuje i wszystko, jak mi się na teraz wydaje, pracuje stabilnie. Oryginalny serwer samsunga pod Wina daje jeszcze możliwość wyświetlania małych zrzutów ekranu z poszczególnych filmów, czego nie ma w minidlna, ale to drobny szczegół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl