Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 20:51

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: instalacja
Post: sobota, 28 sierpnia 2004, 00:42 
Witam o tak później porze.

O tej Waszej dystrybucji dowiedziałem się za pośrednictwem Forum Entera http://forum.enter.pl/viewtopic.php?t=13615
Jednak mam czasami problem z dostępem do nagrywarki, dlatego też mam bałwan jestem: czy możecie przygotować wersję instalującą się z drugiego dysku HDD?

Można to zrobić np. w sposób w jaki instalowany jest z dysku Red Hat, tj. jest dyskietka instalacyjna i po uruchomieniu się programu instalacyjnego jest pytanie czy zainstalować a) z napędu CD b) z dysku HDD


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 sierpnia 2004, 01:41 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Instalator jest przygotowany w formie obrazu płyty. Niedługo zresztą będą poważne zmiany, dlatego raczej bym się z ewentualną instalacją wstrzymał. Raczej nie przewidujemy na razie zmian w zakresie przygotowywania instalacji. Skupiliśmy się na ważniejszych sprawach. Ściągnięcie i nagranie 40 mega to chyba nie jest aż taki problem...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 sierpnia 2004, 01:58 
Maciek pisze:
Niedługo zresztą będą poważne zmiany, dlatego raczej bym się z ewentualną instalacją wstrzymał. Raczej nie przewidujemy na razie zmian w zakresie przygotowywania instalacji. Skupiliśmy się na ważniejszych sprawach.

Czytałem o tym na stronie startowej.

Maciek pisze:
Instalator jest przygotowany w formie obrazu płyty. Ściągnięcie i nagranie 40 mega to chyba nie jest aż taki problem...

Co do przygotowania instalacji z pliku iso nagranego na cd, to zaproponowałem alternatywę, gdyż kiedyś musiałem dać napęd DVD do naprawy i wtedy zostałem bez systemu operacyjnego na komputerze.
A to trochę trwało, gdyż nie miałem możliwości podpięcia innego CD
Dlatego też pomyślałem o tym aby Wasza instalka była przygotowana w formie instalki uruchamianej z drugiego HDD, na wypadek awarii napędu CD.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: instalacja
Post: sobota, 28 sierpnia 2004, 15:09 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
stima pisze:
: czy możecie przygotować wersję instalującą się z drugiego dysku HDD?


Propozycja przyjęta do rozpatrzenia. Jednak obecnie nie będzie to możliwe. Przygotowujemy się do oficjalnego wydania nowej NND i w związku z tym mamy inne priorytety.
Niemniej rozważamy możliwość dodania instalacji przez sieć, z dyskietki i jak proponujesz z drugiego dysku.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 sierpnia 2004, 16:04 
Dzięki za odpowiedz.
Choć wczoraj na Forum Entera był temat dotyczący plików ISO i po przeczytaniu informacji Moderatora Forum Entera że plik ISO można rozpakować za pomocą WinRara - to spróbowałem rozpakować Waszą instalkę NND (o ile sobie przypominam, to chyba tą najmłodszą) lecz z WinRara otrzymałem informacje o błędnie spakowanych plikach (chyba że nie obsługiwanych przez Windows) i dopiero poradził sobie program WinImage albo inny na licencji GPL i bez błędów rozpakował plik ISO, lecz Uwaga takie rozpakowanie trzeba przeprowadzić na osobnej pustej partycji 1 GB do której przenosi się plik ISO

Lecz mam pytanie, skoro na drugi dysk HDD rozpakowałem już Waszą instalkę, to co dalej, jak to zainstalować, czy wystarczy że ten dysk na której jest Wasza instalka dam jako Master (przed przeniesieniem folderów sformatuje jako /s ) i zresetuję komputer, czy też po uruchomieniu z dyskietki startowej np. Win 98 wejść do jakiegoś katalogu i wpisać jakąś komendę.

ps. jest jeszcze inna możliwość - kiedyś instalowałem Red Hata z pliku ISO umieszczonego na drugim dysku HDD - ta instalacja udała mi się dlatego że w obrazie dyskietki instalacyjnej Red Hata jest funkcja obsługi plików ISO.
Tak że myślę że chyba prościej by było przygotować obraz dystkietki instalacyjnej obsługującej plik ISO, wtedy nie musielibyście przygotowywać (rozpakowanej) wersji NND instalującej się z drugiego dysku.
Choć jeśli coś podobnego planowalibyście, to myślę że w programie obsługi instalacji trzeba by było wpisać blokadę zapisu na innych dyskach niż dysk na którym byłby serwer, myślę że można to zrobić podobnie jak jest w Auroxie lecz w Waszym przypadku było by to na stałe bez możliwości zmian.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 11:47 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 29 lipca 2002, 15:45
Posty: 1385
Lokalizacja: Polska
Otrzymałeś niezupełnie ścisłe odpowiedzi :-)
Jeśli zajrzysz tu :
http://www.pitsoft.pl/nnd/
To trochę się wyjaśni. Wśród plików NND jest nnd.howto.txt opisujący jak zainstalowac NND bez CD-ROMu :-)
Oczywiście, że możesz sobie nagrać NND z drugiego dysku, CD-ROMU itp.
UWAGA !!!
Automatyczny instalator NND niszczy dane na dysku :!:
Ręcznie też se mozna krzywdę zrobic ...

_________________
Określenie przy nicku to tylko dla 'jaj'; tytuł za ilość postów.
Ja ciągle się uważam za niewinne dziecię w sprawach linuksa; żaden guru czy inny moderator :-)


Ostatnio zmieniony sobota, 2 października 2004, 21:36 przez Koriolan, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 31 sierpnia 2004, 15:36 
Koriolan pisze:
Otrzymałeś niezupełnie ścisłe odpowiedzi :-)
Jeśli zajrzysz tu :
http://www.pitsoft.com.pl/nnd/
To trochę się wyjaśni. Wśród plików NND jest nnd.howto.txt opisujący jak zainstalowac NND bez CD-ROMu :-)
Oczywiście, że możesz sobie nagrać NND z drugiego dysku, CD-ROMU itp.

Dzięki za odpowiedź :-)
Choć taka drobna uwaga, na Twojej stronie www jest link http://nnd.freesco.pl/download/nnd.HOWTO.txt
A ta strona nie istnieje lub jest jakiś błąd na serwerze.
Aktualizacja co do linku, to powinno być:
http://nnd.freesco.pl/download/nnd.howto.txt taka drobna literówka...
Cytuj:
UWAGA !!!
Automatyczny instalator NND niszczy dane na dysku :!:
Ręcznie też se mozna krzywdę zrobic ...

O tym to wiem, wcześniej czytałem czyjąś wypowiedź. Zresztą i tak ten dysk jest przeznaczony na serwer.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl