Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 12:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 22 marca 2005, 09:25 
1. Co wyedytowac aby mldonkey uruchamial sie o okreslonej godzinie( wiem ze crona, ale nie bardzo wiem jak:( )??
2. Co wyedytowac aby zmienic porty domyslne dla mldonkeya??
3. Z malymi gownianym serwerami laczy sie natychmiast z hi id, ale za nic nie moze sie polaczyc z duzymi, takimi jak Razorback czy DonkeyServer, moze ktos wie jak to rozwiazac??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 10:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2004, 14:16
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik Niedobczyce
Ja dodam jeszcze okresowe zwisy mldonkeya. Problem opisalem tu:
http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t ... c&start=20
Zapytanie laika:
czy mozliwe jest uruchomienie innego klienta sieci edonkey (bo tylko ta siec mnie interesuje) np. xmule czy amule czy inny na nowym NND i jezeli ktos sie bawil tym jak to zrobic?
(przeciez w nocy moze smialo sciagac i tak nikt u mnie w sieci nie siedzi po 24.00 az do bialego rana :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 22 marca 2005, 12:09 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
knopers pisze:
1. Co wyedytowac aby mldonkey uruchamial sie o okreslonej godzinie( wiem ze crona, ale nie bardzo wiem jak:( )??

Dodajesz wpis do crona, o odpowiedniej godzinie start i o dopowedniej stop. A co dokładnie to poszukaj na forum, dużo już było pisane o cronie, na google znajdziesz tyle że ze 3 książki byś napsiał.
knopers pisze:
2. Co wyedytowac aby zmienic porty domyslne dla mldonkeya??

w graficznym interfejsie WWW masz przycisk OPTIONS. Jak myślisz do czego może służyć? masz tam zakładkę Ports.
knopers pisze:
3. Z malymi gownianym serwerami laczy sie natychmiast z hi id, ale za nic nie moze sie polaczyc z duzymi, takimi jak Razorback czy DonkeyServer, moze ktos wie jak to rozwiazac??

może się podłączyć do paru serwerów więc i tak będzie to pewnie lepsze niż tylko do razorback. Nie przejmuj się kiedyś się podłączy :)

Artik-pl pisze:
Ja dodam jeszcze okresowe zwisy mldonkeya. Problem opisalem tu:
http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t ... c&start=20

nie wiem co ci tam zwisa w tym poście
knopers pisze:
Zapytanie laika:
czy mozliwe jest uruchomienie innego klienta sieci edonkey (bo tylko ta siec mnie interesuje) np. xmule czy amule czy inny na nowym NND i jezeli ktos sie bawil tym jak to zrobic?
(przeciez w nocy moze smialo sciagac i tak nikt u mnie w sieci nie siedzi po 24.00 az do bialego rana :))

nie, xmule i amule wymagają serwera Xwindow, a tego na NND nie ma (i nie będzie).
mldoneky jest chyba jednym konsolowym klientem emule/torrent/kademlia/overnet/gnutella


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 12:35 
Co do portow, tam nie ma wyboru portow przez ktory mldonkey bedzie sie laczyl, sa tylko do oblsugi go przez html....
Jezeli chcialbym aby mldonkey wlaczal sie kazdego dnia po godznie 23:35 do godziny 8 to czy ten wpis jest dobry:
35 23-8 * * * mlnet
??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 12:38 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2003, 22:05
Posty: 344
Artik-pl pisze:
Ja dodam jeszcze okresowe zwisy mldonkeya.


A system nie idzie w krzaki? Bo u mnie to nie wazne jaka wersja mldonkey'a, wersja jadra, systemu czy komputera to po np. dwoch tygodniach kernel panic i twardy zwis.
Tylko zauwazylem, ze najstabilniejszy to jest jak sie go nie rusza czyli chodzi caly czas bez killowania (nawet z interfejsu po bozemu) itp. Ale i tak pewnie uptimu wiekszego niz 20 dni nie osiagne jak mldonkey chodzi :), dlatego zostal eksmitowany z routera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 13:05 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
knopers pisze:
Co do portow, tam nie ma wyboru portow przez ktory mldonkey bedzie sie laczyl, sa tylko do oblsugi go przez html....


no to w zakładce All, bądź samodzielny i poszukaj chociaż trochę.

ja mam mldonkeya i z jego powodu jeszcze ani roz się routerek nie zawiesił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 13:32 
Wielkie dzieki:] Wszystko smiga i sie laczy:] A co do crona to sie pewnie dzisiaj dowiem czy bedzie dzialac:P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 14:42 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
knopers pisze:
Wielkie dzieki:] A co do crona to sie pewnie dzisiaj dowiem czy bedzie dzialac:P

hmm tak ci nie będzie działać
musisz podać:
/etc/rc.d/mldonkey start
/etc/rc.d/mldonkey stop

żeby zawsze w tym samym katalogu uruchomił bo ci się bajzel zrobi straszny, a poza tym lepiej z roota nie uruchamiać, tylko z usera mldonkey


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 marca 2005, 20:32 
A skad mam wziasc ten skrypt??? Bo takowego nie posiadam w rc.d. To jest ten co sie instaluje w home uzytkownika mldonkey_submit??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 23 marca 2005, 00:29 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
knopers pisze:
A skad mam wziasc ten skrypt??? Bo takowego nie posiadam w rc.d. To jest ten co sie instaluje w home uzytkownika mldonkey_submit??

o :) hmm to ja jeszcze go nie zrobiłem? tzn on już jest tylko jeszcze nie w paczce... hmm jutro postaram się kompilnąć nową wersję mldonkey'a, dodać ten skrypt, opisać instalację i dodać podstawową automatyczną konfigurację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: mldonkey
Post: czwartek, 26 maja 2005, 15:07 
Offline

Rejestracja: sobota, 26 marca 2005, 06:27
Posty: 22
Lokalizacja: Wadowice
u mnie mldonkey chodzil przez tydzien potem sprubowałem go killnąć ale spod konsoli mldonkeya no i ?? zgadnijecie ... system oszedł się paść wszystko wywaliło zjadło login admina usera itd musiałem reinstalowac system pech chcial ze niemiałem :) backupu... tak wiec z mldonkeyem pliss ostroznie !! Ale dodam jeszcze jedno tak jak pod linuxem zapier... mldonkey to nigdzie indziej !! PZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl