Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 10:09

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 16 września 2005, 10:36 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 13 sierpnia 2002, 11:27
Posty: 823
Lokalizacja: Lubliniec
Może się komuś przyda. Nie testowany na zwierzętach... :D

Instalacja:
pacman -U http://adi.internetdsl.pl/nnd/squidconf ... pkg.tar.gz

Do działania wymagane jest wcześniejsze zainstalowanie Squid'a.
po instalacji squid'a i konfiguratora uruchamiamy go przez:
/usr/sbin/squid.config

Wybieramy co tam chcemy albo nic nie wybieramy...

następnie robimy restart Squid'a
/etc/rc.d/squid restart

Piszcie jakby coś nie tege... :)

_________________
Ludzie często, zamiast szukać prostych rozwiązań, komplikują sobie życie...


Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 września 2005, 19:17 przez adi, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 16 września 2005, 13:12 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
- nazwa pakietu jest nie standardowa:
JEST: squidconfig.0.1nnd.pkg.tar.gz
WINNO BYĆ: squidconfig-0.1-1nnd.pkg.tar.gz
- jeżeli dostosujesz skrypt squid.config do standardu konfiguratora nndconf zostanie on dołączony do pakietu squid (pacman -S nndconf nndconf-man; man nndconf), przykładowy konfigurator jest w: /var/abs/config.PROTO
- backup = etc/squid/squid.config po co robić kopię skryptu?
- pakiet chyba spakowałeś ręcznie, bez użycia make_nnd_pkg który ułatwia paczkowanie i zapobiega pierwszemu wymienionemu błędowi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 16 września 2005, 16:03 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 13 sierpnia 2002, 11:27
Posty: 823
Lokalizacja: Lubliniec
Pogadamy na spotkaniu - mam nadzieję... :)

EDIT - poprawiona nazwa pakietu, zmieniony backup i miejsce instalacji zgodnie z sugestią Mis'ia :)

_________________
Ludzie często, zamiast szukać prostych rozwiązań, komplikują sobie życie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 19 września 2005, 15:41 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
wartos pamieci nalezy podac w bajtach albo recznie w wygenerowanym konfigu dopisac MB

wygenerowany plik configuracyjny sprawuje sie super


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 19 września 2005, 19:10 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 13 sierpnia 2002, 11:27
Posty: 823
Lokalizacja: Lubliniec
Rzeczywiście brakuje określenia jednostek, nie zauważyłem tego - dzięki za trafną uwagę. Poprawię w skrypcie i wrzucę na sieć. :)

EDIT:
Już poprawione - nową wersję konfiguratora można zainstalować przez:

pacman -U http://adi.internetdsl.pl/nnd/squidconf ... pkg.tar.gz

:)

_________________
Ludzie często, zamiast szukać prostych rozwiązań, komplikują sobie życie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 19 września 2005, 21:29 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 3 czerwca 2005, 03:26
Posty: 275
kolega adi wziol sie ostro do pracy jak widac jak bede mial jutro chwile lookne ten konfigurator :)

_________________
wielki come back


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 13:10 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2005, 12:47
Posty: 196
Lokalizacja: Kutno
Interesuje mnie opcja dotyczaca Cache Managera. Czy squid pod nnd wspiera ja. Zainstalowek sobie konfigurator, i jest tam podane zeby skopiowac cachemgr.cgi do katalogu z np /home/httpd/html/cgi-bin tylko skad ten plik wziasc, nie moge sie go doszukac. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 13:17 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
: [/] [] ()
[root@oblak ~]# pacman -Ql squid|grep cgi
squid /usr/lib/squid/cachemgr.cgi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 14:52 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 12:51
Posty: 234
Witam i config do squida to super sprawa, ale mam pytanko do autora, czy jak zainstalowałem go z ustawieniami standartowymi, to czy proxy będzie pracowało w trybie przeźroczystym, czy tylko jak się przeglądarke skonfiguruje na proxy bo nie wiem jak to sprawdzić czy on działa sobie w normalnym połaczeniu bez wiedzy uzytkownika

i druga kwestia jak ustawić dostęp za hasłem w proxy ale tym skonfigurowanym w przeglądarce a to w trybie przeźroczystym niech działa sobie normalnie bez wiedzy użytkowników
pozdrawiam Jarek


Ostatnio zmieniony wtorek, 20 września 2005, 17:39 przez jarek_1313, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 15:57 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 13 sierpnia 2002, 11:27
Posty: 823
Lokalizacja: Lubliniec
jarek_1313 pisze:
Witam i config do squida to super srawa ale mam pytanko do autora czy jak zainstalowałem go z ustawieniami standartowymi to czy proxy będzie pracowało w trybie przźroczystym czy tylko jak się przeglądarke skonfiguruje na proxy bo nie wiem jak to sprawdzić czy on działa sobie w normalnym połaczeniu bez wiedzy uzytkownika

i druga kwestia jak ustawić dostęp za bałwan jestem w proxy ale tym skonfigurowanym w przeglądarce a to w trybie przeźroczystym niech działa sobie normalnie bez wiedzy użytkowników
pozdrawiam Jarek


Transparentne proxy należy włączyć w konfiguracji. Domyślnie konfigurator ustawia Squid'a w tryb pracy BEZ opcji TRANSPARENT - czyli musisz ustawić w przeglądarce proxy albo automatyczne wykrywania proxy. Jeżeli włączysz opcję TRANSPARENT - to opis co trzeba zrobić będziesz miał na ekrane a później w pliku /var/tmp/squid.conf.txt

Co do haseł - to musisz sam to zmienić ręcznie w konfigu Squid'a, konfigurator nie ma takich opcji. Spróbuję dodać w następnej wersji.

Ale to trochę bez sensu - jeśli jest transparentny to po co hasłować wywołanie przez port. Nie sprawdzałem tego ale możliwe, że hasło nie zadziała w ten sposób - tzn jak jest hasło - to proxy jest na hasło i koniec.

_________________
Ludzie często, zamiast szukać prostych rozwiązań, komplikują sobie życie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 16:07 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 12:51
Posty: 234
To na pierwszy rzut oka jest bez sensu, ale ci objaśnię co chcę zrobić.
Mianowicie, chce mieć zablokowany dostęp do neta na serwerze, dla osób których mac adresów nie ma serwer przypisanych, ale czasmi mi się zdarza robić komuś komputer z zewnątrz sieci i potrzebny mi dostęp z nie go do neta. Więc wymyśliłem sobie żeby w przegladarce wpisywać adres serwera proxy z portem, w takim kompie i po uruchomieniu mięć dostęp za hasłem.
Mam tak teraz na routerze planeta BM-500, ale że łącze będę miał teraz większej przepustowości niż jego max musiałem serwerek postawić.A jeszcze oprócz mnie w tej sieci jest jedna osoba, która nie będzie miała dostępu do serwera (zarządzania nim), ale też potrzebuje taki dostęp, bo naprawia kompy. Jesli masz inny pomysł, jak to zrobić będę wdzięczny, bo muszę to w miarę szybko zrobić, a przyznaję, że dopiero się uczę linuxa.


Ostatnio zmieniony wtorek, 20 września 2005, 17:42 przez jarek_1313, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 16:15 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
jarek_1313 pisze:
Mianowicie chce mieć zablokowany dostęp do neta na serweże,


a ja ci zablokuję dostęp do forum...

jarek_1313 pisze:
dopiero się ucze linuxa


daj sobie spokój z Linuksem - zacznij się uczyć polskiego...
Już różne rzeczy widziałem, ale Ty przebiłeś wszystko!

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 16:18 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 12:51
Posty: 234
Czepiasz się dyslektyka, żona przyjdzie to poprawi, jak ci tak to przeszkadza. A poza tym to forum jest chyba po to, by sobie pomagać, a nie utrudniac życie innym i wytykać i naśmiewać się z ich błędów!!!


Ostatnio zmieniony wtorek, 20 września 2005, 17:44 przez jarek_1313, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 16:30 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
jarek_1313 pisze:
czepiasz się dyslektyka


a słowo słownik znasz?

jarek_1313 pisze:
A pozatym to forum jest chyba poto by sobie pomagać


więc jeśli chcesz pomocy to zadaj sobie minimum trudu żeby o nią poprosić w sposób cywilizowany.

jarek_1313 pisze:
a nie utrudniac życie innym i wytykać i naśmiewać się z ich błedów!!!


pokaż mi gdzie się naśmiewam. Zwróciłem ci uwagę, bo to co napisałeś woła o pomstę do nieba.
Poza tym przyszło ci może do głowy, że to ty utrudniasz życie innym pisząc w ten sposób? I to tym, od których oczekujesz pomocy...

Jeśli, jak piszesz, jesteś dyslektykiem i co więcej wiesz o tym, to dlaczego nie zadasz sobie odrobiny trudu, żeby korzystać ze słownika??? Bo masz w d... tych co to czytają?

Oszczędź sobie odpisywania, no chyba że użyjesz słownika...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 17:38 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 12:51
Posty: 234
Jak na razie jesteś pierwszym, któremu to przeszkadza i widać że brak ci kultury. Ciekawe, kto dał ci prawo do osądzania innych, bo widać że masz jakiś kompleks, a funkcja moderatora uderzyła Ci najwyraźniej bardzo do głowy. Poza tym nie mam czasu na sprawdzaenie błędów (w przeciwieństwie do Ciebie), a Ty skoro masz go za dużo, to może zająłbyś się pomaganiem innym, a nie utrudnianiem im życia, bo przez takich jak ty to forum traci na wartości


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 17:44 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
Albo się uspokoisz albo wylecisz z forum.
Mi też przeszkadza "twój styl" wypowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 17:49 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 12:51
Posty: 234
Może byście się zaczęli trzymac tematu, a nie czepiać innych, bo chyba tylko to potraficie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 19:33 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
jarek_1313 pisze:
Jak na razie jesteś pierwszym, któremu to przeszkadza i widać że brak ci kultury. Ciekawe, kto dał ci prawo do osądzania innych, bo widać że masz jakiś kompleks, a funkcja moderatora uderzyła Ci najwyraźniej bardzo do głowy. Poza tym nie mam czasu na sprawdzaenie błędów (w przeciwieństwie do Ciebie), a Ty skoro masz go za dużo, to może zająłbyś się pomaganiem innym, a nie utrudnianiem im życia, bo przez takich jak ty to forum traci na wartości


Popatrz... jednak da się napisać po polsku kilka słów? Bardzo dziękuję.
Być może brak mi kultury, starcza jej jednak na tyle, żeby sięgnąć po słownik kiedy mam wątpliwości.
Pokaż cytat w którym Cię osądzam?
Co mnie obchodzi, że nie masz czasu? I skąd wiesz, że ja mam czas? Zacytuję Twoje słowa: "kto dał ci prawo do osądzania" mnie? Chcesz żeby uszanować Twój brak czasu? To dlaczego nie szanujesz tych do których zwracasz się z prośbą?
Widać że nowy tu jesteś... inaczej wiedziałbyś że rzadko zdarza mi się skorzystać z uprawnień moderatora. Nie wierzysz? zapytaj tych, co są tu dłużej...
Jeśli nawet mam jakieś kompleksy to zapewniam Cię, że masz małe szanse aby się o nich dowiedzieć.
Jakiś obowiązek pomagania jest? Konstytucyjnie zagwarantowane masz, że mam Ci pomóc? Co wniosłeś do tego forum że masz prawo oceniać kto podnosi jego wartoś a kto nie? Jednego możesz być pewien - Twoje posty tego poziomu nie podniosą... przynajmniej nie w tej formie jaką nam zaprezentowałeś.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 20:09 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
On jest chyba 3 osoba na tym forum ktora nie umi sie zachowac ;/
a po 2 gdybys poszukal to bys wiedzial jak ci dziala ten squid i bys sie douczyl a nie polegasz na wiedzy innych

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 września 2005, 20:20 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 18 września 2005, 12:51
Posty: 234
Skoro jest forum, to chyba po to by pomagać innym, a jeśli chcecie sobie podyskutować towarzysko i nastukac jak najwięcej postów, to sobie załóżcie forum towarzystwa wzajemnej adoracji i tam sobie dykutujcie, a tu się zajmijcie pomaganiem, bo jak narazie pomagają ci tylko którzy mają mniej postów od was, a wam juz palma do głowy uderza. Jakoś adi potrafi pomóc i nie wypisuje bzdur, potrafi się zachować w przeciwieństwie do was. Adi wielkie dzięki za wskazówki i pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl