Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024, 05:28

Strefa czasowa UTC+2godz.




Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 17 lutego 2004, 11:15 
Witam wszystkich

Jestem nowym uczestnikiem forum - zachwyconym powstającym projektem NND. :) Mam zamiar uruchomić router na tej właśnie dystrybucji. Z góry przepraszam za wyłażące lamerstwo, ale przygodę z systemami opartymi na Linuksie dopiero rozpoczynam...
Ad rem
Sciągnąłem ze strony projektu obraz razem z instalką, poskładałem maszynę o zawrotnych parametrach: AMD K5 - 100, ok 48 MB RAM, HDD 270 MB, CD (DVD!), USB na dodatkowej karcie i Ethernet RTL8139C...

Zbotowałem z płyty, - ENTER - i radośnie popłynęły linie tekstu.
Niestety, po chwili światełka na zakurzonej klawiaturze zamrugały niepokojąco, a zatrzymany potok napisów kończył się przerażającym:
"Kernel panic" 8O

ostatnie komunikaty to:

VFS: Mounted root (ext2 filesystem)
FAT: bogus logical sector size 25449
UDF-fs: No VRS found
sh-2021: reiserfs_read_super: can find reiserfs on ramdisc(1,1)
Kernel panic: VFS: Unable to mount root fs on 01:01

(wybaczcie ortografie - jakby CO:)

Proszę o jakąś podpowiedź - co wyrzucić ze sprzętu (okno mam juz otwarte:) ?
..a może to nie sprzęt?

pozdrawiam

Joku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 17 lutego 2004, 12:17 
ja brkam na 133 z intela , tyle sao ramu i dwie sieciowy realteka i bryka mi NND bez zarzutów


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 17 lutego 2004, 13:27 
Okno właśnie zamknąłem. Po tamtej stronie pozostała płyta główna...:)

Zrobiłem sobie dyskietki "rescue" i spróbowałem z flopa - po chwili konkretny komunikat: OUT OF MEMORY... i wszystko jasne. Na kolejnym zestawie Simmów - to samo.

Wyciągnięta z innego śmietnika płyta - rozwiązała problem:)
...szkoda że jeszcze Neo nie działa - jak poinformowało mnie menu instalatora. Ale to nic! I tak mi się bardzo podoba! Jeśli wszystko bedzie zrobione w tym duchu, to nawet pani Genia z "mięsnego " zainstaluje router, nie przerywając konwersacji o walorach panny Maryni:)

Jako ekran powitalny proponuje wielki napis:
S.I.I.N.D.K
czyli : Siedź Idioto I Nie Dotykaj Klawiatury - może to nowa klasa programów się rodzi?

..a tak na poważnie: TRZYMAJCIE TAK DALEJ!:)
Szkoda, że nie potrafię dopomóc w projekcie...

pozdrawiam

Joku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 17 lutego 2004, 21:24 
Nie martw sie ,,, nie tylko ty bys chetnie pomógł :) ja roowniez ale jak narazie to tylko bałwan jestem. Ustawiłem go i tak juz od ponad tygodnia działa mi na NND net i jest zajebiscie ,, ani jednej zwieszki :).. Po małych poprawkach związanych z HTB wszystko śmiga jak ulał :) ... ludzie z NND oby tak dalej ,, rodzi się niezły Linux !!!!!!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl