Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 15:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 28 lutego 2004, 11:57 
Zastanawiam sie czy czasem NND nie stanie sie taką dystrybucją jak PLD czy FreeBSD -w "zasadzie" jak kazdy linux minimalne wymagania sprzetowe lecz niepokojąco rośną wymagana objętość dysku. Jak do tej pory 170 MB dla freesco to był miodzik dlamnie a tu czytam ze 200 MB to mało czy czasem NND nie stanie sie kolejną DUZĄ dystrybucją.Co ma wyrózniac NND w gronie pozostałych linuxów..


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 12:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 18 grudnia 2002, 02:07
Posty: 137
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
RumcajSS - różnic pomiędzy NND a np PLD jest taka że PLD to "czysty" linux tzn że po jesgo instalacji nie masz nic poza linuxem
A w przypadku NND tuż po instalacji masz gotowy i działający ROUTER bo NND to ROUTER a nie workstacja

pozdrawiam
xmaster

_________________
www.kaczuszka.info - HOT-SPOT
http://theborg.pl/misioo/forum/ - forum klanu misioo "CS"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 13:33 
To w takim razie z NND nieda sie zrobic "czystego" linuxa .Przeciez PLD jak i NND są poarte o to samo jajko Slackware .Pozatym martwią mnie wymagania .

Została gdzies zatracona idea minimalnych wymagań przy PLD jest to -procesor klasy i386, 8MB RAM, 100 MB miejsca na dysku
a jak doczytałem dla NND to P1xx 32 MB Ram i hdd>200 MB

Jezeli chodzi o sam router to dla PLD istnieje równie ( w tej chwili dostępne są profile: BASE, SERVER, ROUTER ) z tym ze nie prowadzą za ręke jak w przypadku NND co dla NND jest na +.

Rodzi sie pytanie czy przy tym jajku z NND nie ma mozliwości zrobienia Workstation


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 14:06 
Cytuj:
Rodzi sie pytanie czy przy tym jajku z NND nie ma mozliwości zrobienia Workstation

A po co kolejna Workstacja skoro juz jest tyle dystrybucji z nią PLD,MDK,RH,SUSE,, w cholere tego ,, niech NND zostanie tylko Routerem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 14:14 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
Ech... jeżeli zależy Ci na pełnym Linux-ie to go sobie zainstaluj. NND to router i routerem pozostanie.

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 14:33 
Powstało pewne zamieszanie
1 Nie neguje projektu pod nazwą NND - jestem wręcz za ale jak wynkia z mojego pierwszego postu martwie sie ze NND stanie sie kolejną DUZĄ dystrybucją.
2 Skoro NND oparte jest o jajko z Slackware to czy nie jest to juz podstawa aby móc skonfigurpowac go jako Workstation
3 Dalej pozostaje problem "wysokich "wymagan sprzętowych
4 Nufel nie zalezy mi na tym aby NND było pełnym linuxem i nigdzie o tym nie pisałem ale niechce tez aby instalka za 2 lata zajmowała 650 MB


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 15:24 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
Freesco powstało około 2000 czy 2001 roku i też jest na jajku Slackware (starszej co prawda ale zawsze :wink: ), czyste Freesco mieści się na jednej dyskietce, ale po doinstalowaniu całej masy pakietów zajmuje dużo więcej. Masz jednak wybór co instalować oprócz minimum.
Tak samo będzie z NND.
Nie zapoznałeś się chyba z założeniami NND. Ma to być alternatywa dla Freesco przy minimalnych wymaganiach dla nowego jajka.

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 lutego 2004, 15:56 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Czysty router moze pracować na P100 i 24 MB RAM, hdd ~ 100 MB - to wydaje mi się że jest minimum. Po doinstalowaniu dużej liczby pakietów (wszystkich jakie są) zajmuje około 400 MB (wraz z plikami na /home).
Niestety czasy Freesco i jednej dyskietki już nie wrócą.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl