Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 6 marca 2004, 16:50 
witam.
na wstępie chicałbym pogratulować wam b. dobrego pomysłu, ale to zapewne juz wiecie. jednak chciałbym się dokładnie dowiedzieć kilku rzeczy:
- co oznacza "Umozliwienie administratorom kontrole nad transferami uzytkownikow w sieci" a dokładnie czy umożliwia dynamiczny podział łącza czy tylko statyczny? (jeden użytkownik - całe łącze, 2 userów - 1/2 łącza, 3userów 1/3 łącza itd.)
- czy ma wbudowany serwer DHCP?
- czy umożliwia doinstalowanie paczek z innych pakietów (np. mandrake 9)
- czy obsłuży 3 karty sieciowe (realtek 8139 lub podobny)(1-modem dsl; 2-switch; 3-komp)
jeśli tak to czy będzie dzielił pasmo pomiędzy dwie karty a później pomiędzy userów, czy będzie traktował 3 karte jako pojedynczego usera?
- czy nnd posiada serwer X-window (X11)
- czy znacie jakieś inne mini-linuxy które umożliwiają dynamiczny podział łącza?
- ściągnąłem plik "nnd-2004-02-27-inst.iso" potrzebuje czegoś jeszcze czy tylko nagrać na cd i instalnąć?
Wiem, że pewnie wszystkie te pytania padły już gdzieś na forum, ale mam jeszcze modem. Dobrym pomysłem było by napisanie czegoś więcej o nnd, jego instalacji, administracji, jego cechach, faq (gdyby takie było to pewnie byście tego nieczytali). Dodam jeszcze że jestem początkującym użytkowniekiem takich linuxów (mam mandrake 9.0 ale tylko na uzytek domowy). Z góry dzięki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 marca 2004, 19:40 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
1. Umożliwioenie administratorom kontrolę nad transferami użytkowników w iseci - to HTB (dynamiczny podział łącza).
2. Tak.
3. W przypadku duże wiedzy, nie jest to wykluczone, ale to nie windowsy.
4. Tak, lecz nie ma magicznej autokonfiguracji dla trzech kart.
5. Nie ma serwera X i nie będzie.
6. Znamy.
7. Nagrać na płytę, uruchomić komputer z płyty i zainstalować.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 marca 2004, 19:50 
dzięki za szybką odpowiedź, teraz wiem że nnd to trafny wybór... :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 marca 2004, 23:18 
A czy jest jakas mozliwosc przyciecia jednego z uzytkownikow np. zeby jego transfer nie przekraczal x KB/S i zeby to mozna bylo zmieniac i sztywno sie tego trzymal... ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 marca 2004, 00:00 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 lutego 2004, 01:38
Posty: 356
Lokalizacja: Czarne
Dixol pisze:
A czy jest jakas mozliwosc przyciecia jednego z uzytkownikow np. zeby jego transfer nie przekraczal x KB/S i zeby to mozna bylo zmieniac i sztywno sie tego trzymal... ?


Edytując rc.htb w usr/src/rchtb/ready możesz pozmieniać parametry działania HTB. Przydziel użytkownikowi wartość x dla ceil w odpowienim miejscu, dzięki temu użytkownik nie dostanie więcej łącza niż wynosi ta wartość.

_________________
Obrazek
Lubię robić to co lubię :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 marca 2004, 18:08 
jeszcze jedno pytanie: czy htb podzieli porówo zarówno download jak i upload?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 marca 2004, 18:59 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Powinno.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 marca 2004, 21:19 
:D :D :D :D :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 kwietnia 2004, 21:59 
Offline

Rejestracja: środa, 30 lipca 2003, 18:15
Posty: 42
Witam
Temat postu jest wysmienity rowniez dla mnie ;)
Pytanko czy i jak da sie zainstalowac NND na dysku 2 gigowym ktory posiada troszke bad sektorow :) czy sa jakies pecjale opcje ewentualnie jakie sa komendy do przeskanowania i pozaznaczania tych bad'ow
Tylko moj dysk powstrzymuje mnie jeszcze przed instlacja NND :)

Pozdrawiam Pixel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 00:28 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Instalacja jakiegokolwiek systemu na dysku z bad sektorami stwarza ryzyko. Każdy dysk posiada zapas wolnego miejsca niewidoczny dla użytkownika, jeśli bad sektory stają się widoczne, znaczy to, że ten zapas się skończył.
Co wcale nie oznacza, że nie możesz zainstalować nnd. System powinien sobie poradzić.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 13:42 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
Instalacja jakiegokolwiek systemu na dysku z bad sektorami stwarza ryzyko. Każdy dysk posiada zapas wolnego miejsca niewidoczny dla użytkownika, jeśli bad sektory stają się widoczne, znaczy to, że ten zapas się skończył.
Co wcale nie oznacza, że nie możesz zainstalować nnd. System powinien sobie poradzić.


Pod jednym wszakże warunkiem - że na tym dysku nie będą przechowywane żadne ważne dane, a backup bedzie wykonywany często i regularnie... Zazwyczaj żywotność dysków z bad sectorami jest niewielka.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 3 kwietnia 2004, 12:31 
witam ponownie
mam jeszcze jedno, a dokładnie 2 pytania.
1) czy nnd pójdzie na płycie via epia cl 6000, a dokł. czy obsłuży zintegrowane na niej 2 karty sieciowe (VIA VT6105 LOM, VT6103 10/100 Base -T 10/100 Fast Ethernet Controller)?
2) czy jest mozliwość zainstalowania nnd nie na twardym dysku tylko w pamięci flash na usb (o pojemności np. 256mb)?? Chodzi o to ze pamięć flash niewydaje żadnych dzwięków a z dyskiem jest różnie.
Z góry dzięki...pozdr.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl