Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 30 marca 2024, 09:46

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 lutego 2006, 02:05 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
TheL pisze:
serwerze i do jakiego celu mowimy.
1. wydajnosc to kwestia wzgledna w jednym przypadku bedzie wydajniejsza plyta typowo serwerowa w innym typowo domowa.
W żadnym przy porównywalnych dodatkach.
TheL pisze:
2. no nie mow ze 2*500 MHz bedzie wydajniejsze niz 3 GHz HT
Tego nie powiedziałem, ale przy 4 pięćsetkach nie był bym taki pewny :D a i padnięcie którejś z nich przy działającym oprogramowaniu diagnostyczno-administracyjnym pozwoliło by na dalszą pracę bez wysypki serwera :D.
TheL pisze:
3. sloty to moze byc przewaga takich plyt, ale w 99% przypadkow takie cos nie jest konieczne jesli ma sie serwer awaryjny, wlacza sie go perzepina i grzebie na tym pierwszym.
To raczej półśrodek. W jednej hurtowni którą oprawiam wystawiają ok 80 faktur po średnio 60 pozycji na 1 stanowisko przez 24h na dobę i za takie roziązanie jak podałeś po pierwszej awarii mógł bym występować w "Poznańskich Słowikach" :D
TheL pisze:
4. dobry zasilacz (nie taki standardowy z obudowy tylko jakis firmowy za kilkaset zlotych) calkowicie wystarczy.
Jak zdechnie to czym ten serwer napędzę :?: akurat drugi zasilacz (awaryjny) zużył 2 admin na padniętej końcówce, a jest 2ga w nocy :D
TheL pisze:
5. hmm no ja mam w moim domowym kompie dyski scsi i kontroler na pci to akurat nie jest problemem, kontrolery nie sa takie drogie, gorzej z dyskami, chociaz po co mi maciez ? Nie wystarczy mi np 2 dyski po 300 GB ? mysle ze to obecnie swiat i ludzie nawet do hostingu :)
Jeżeli 300 GB w RAID1 to wystarczy (chociaż nieszczęścia chodzą parami :D)
TheL pisze:
6. z tym sie calkowicie zgodze to fajne ale jak dla mnie zabawka.
Jesteś na występach gościnnych :D - dwoni szef i melduje, że coś się pieprdzieli :oops: .Wtedy pytasz o lampki i już wiesz czy masz wolne dalej (bo np. 1 sieciówka z 4 zdechła), czy koniec imprezy :D
TheL pisze:
no jak juz powiedzialem, z wydajnoscia zalezy do jakiego celu, a kontakt to ja mialem dosc duzy z baaaardzo roznego rodzaju sprzetem :)
Cały czas jest mowa o serwerach i to z odzysku za niecałe 2Kzł

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 lutego 2006, 08:50 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
no moze w innych przypadkach komus jest to potrzebne ale narazie mi jednak nie, ale jesli zacznie byc to potrzebne to moze zaczne uzywac :D

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 lutego 2006, 10:09 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
TheL pisze:
w innych przypadkach komus jest to potrzebne
Właśnie dlatego ciągnąłem ten wątek, żeby grupowicze mieli pojęcie o istotnych różnicach pomiędzy zwykłymi PCtami a serverami oceniając swoje potrzeby przy wyborze sprzętu.

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl