Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 22:43

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Czy jestem legalny?
Czas głosowania minął czwartek, 4 maja 2006, 14:48
Używam darmowego oprogramowania i otwartych systemów. 20%  20%  [ 8 ]
Używam komputera apple i softu, który z nim dostałem. 0%  0%  [ 0 ]
Mam licencje na wszytko, czego używam. 8%  8%  [ 3 ]
Mam licencję na Windows, ale używam też softu bez licencji. 25%  25%  [ 10 ]
Mam nie całkiem legalny Windows (np. brak naklejki) i soft bez licencji. 18%  18%  [ 7 ]
Kradnę wszystko, co mi jest potrzebne. 30%  30%  [ 12 ]
Liczba głosów : 40
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 12:48 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
nie wiem co powiedziec jeszcze o tej legalnosci, jak juz powiedzialem jak mi sie uda wreszcie sobie kupic nowego kompa a mysle ze to nastapi w ciagu 2 miesiecy to bedzie stala na nim fedora core 4 bo mi sie najbardziej podoba, ale na kompie z ktorego pisze, nie ma mozliwosci przejscia na linuxa ze wzgledu na koniecznosc uzywania na nim przez rodzine programow niedostepnych pod linuxa.

co do rejestru to nie jest on nie wiadomo czym, jesli rozumiemy jego budowe to sobie poradzimy w jego modyfikacjach, jakos nie mialem nigdy z tym problemow, fakt user poczatkujacy nie bedzie w wielu przypadkach wiedzial co to jest rejestr, ale jak kolega wyzej napisal on nie musi.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 13:02 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Cytuj:
ze wzgledu na koniecznosc uzywania na nim przez rodzine programow niedostepnych pod linuxa.

Wine?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 13:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
probowalem i niestety nie wszystko dziala, problem z dostepem do drukarki i inne problemy, a kilka nie uruchamia sie wcale.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 13:58 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
lupek pisze:
Maciek Twoja opinia "że jest łatwiej zainstalować program w unixie" naprawde rozmija sie z prawdą.
Nie bierzesz pod uwage zwykłego człowieka , który na każdym kroku nadziewa się na winde i ma właśnie nawyki takie że kliknie raz i mu program działa.


szczerze wątpię że osoba pierwszy raz mająca styczność z kompem będzie wiedziała że należy kliknać 2x na Setup.exe poklikać x razy Dalej i potem skopiować Cracka do katalogu gdzie zainstalowaliśmy aplikację.

lupek pisze:
Potrzebny jest sys , który naprawde przeciętnemu klikaczowi da system w ,którym znajdzie on wsio bez rozpakowywania kolejnych paczek i bez kompilowania całego sys.

jkest juz takich masę, opartych o pakiety które zawierają binarne programy/biblioteki, nic nie musisz kompilować ani rozpakowywać

lupek pisze:
Myśle że Mandriva idzie w dobrym kierunku , łatwy właśnie dla " klikacza" , dopiero potrzeba używania bardziej zaawansowanych usług wymaga przejżenia tego i owego.
I w tym kierunku powinny iść Unixy moim zdaniem.

Oby się tak nie stało.

Teraz jak kupuje się nowego laptoka to dostajesz płytkę z systemem, nie jest to instalator Windows. Tylko obraz ghosta który program przywraca w 30 minut.
Koleżanka ma coś takiego i jest oczarowana możliwością "reinstalacji" systemu w tak krótkim czasie. Teraz może robić to co dwa miesiące. Super sprawa polecam <hahaha>

_________________
Ten post Ci pomógł? Zaznacz go jako pomocny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 13:58 
wine i cenega to dobre programy ale zwykły user pogubi sie już przy instalacji rpm , i tu jest problem.

Maciek, wiesz... u mnie system XP stoi 3 rok i ja nie mam z nim problemów.

: [/] [] ()
szczerze wątpię że osoba pierwszy raz mająca styczność z kompem będzie wiedziała że należy kliknać 2x na Setup.exe poklikać x razy Dalej i potem skopiować Cracka do katalogu gdzie zainstalowaliśmy aplikację.

wiesz że są darmowe odpowiedniki programów komercyjnych na windowsy?

: [/] [] ()
jkest juz takich masę, opartych o pakiety które zawierają binarne programy/biblioteki, nic nie musisz kompilować ani rozpakowywać


Napisałeś większość , zgadza sie, ale to jest "tylko" większość .

: [/] [] ()
Oby się tak nie stało.


A ja mam nadzieje że właśnie tak będzie.
Zawsze przecież można nie instalować u siebie x'ów.

Złożyłem dzieciakom kompa, to uważasz że mam iść wina kupić ??
bo jakbym miał im instalować np. slacka to musiałbym siedzieć przy nich i wszystko robić za nich.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 16:11 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 07:47
Posty: 864
ale nie wszyscy użytkownicy są mało zaawansowani. Ja np uważam się za dosyć "zorientowanego" użytkownika. Nie mówię że jestem jakiś guru/mastach, ale lubię jak system odpowiada moim potrzebom. Windows XP jest oki - co potrzebuję to google i jest, bez rekompilacji, szukania zależności itp. Tu to wszystko jest jakby z urzędu. Fakt, że z czasem system się tak zasyfia, że czas na reinstall... no, ale cóż - coś za coś. Postaram się przejść na alternatywny system typu prawdopodobnie Mandriva.. ale nie wiem kiedy :/ Jak już mówiłeś - przesiadka jest czasochłonna - zgadzam się. Ale cóż poradzić - albo legalność albo problemy. Muszę się zmusić!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 19:23 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
lupek pisze:
Złożyłem dzieciakom kompa, to uważasz że mam iść wina kupić ??
bo jakbym miał im instalować np. slacka to musiałbym siedzieć przy nich i wszystko robić za nich.

Tak, ja uważam, że powinieneś kupić windows, jeśli chcesz go używać.
BTW z twoich postów na temat edycji dhcp.conf i niedziałania snarfa w dziale Freesco wynika, że nie bardzo potrafisz odróżnić Freesco od NND, więc sadzę, że tylko windows ci pozostaje (może zresztą poczekaj, ostatnio słyszałem newsa, ze MS przgotowuje wersję dla "nieczytatych").

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 20:06 
hmmm czy to że jestem zielony w unixie przekreśla mnie w Twoich oczach??

musisz mnie obrażać ?

Zdaje się że nie powinienem się wypowiadać w tym temacie 8)

Ale wiesz ... zakładając temat trzeba było napisać żeby się nie wypowiadali Ci którzy mają inne zdanie .

A podciąganie wszystkich którzy używają winów pod złodzieji , też jest bardzo nie ładne z Twojej strony.
Pozdrawiam i życze troche więcej tolerancji.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 20:15 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
lupek pisze:
wine i cenega to dobre programy ale zwykły user pogubi sie już przy instalacji rpm , i tu jest problem.

Dlatego kupując program masz też do niego support, i na pewno ktoś ci pomoże w ustawieniu wszystkiego jak trzeba.

lupek pisze:
: [/] [] ()
szczerze wątpię że osoba pierwszy raz mająca styczność z kompem będzie wiedziała że należy kliknać 2x na Setup.exe poklikać x razy Dalej i potem skopiować Cracka do katalogu gdzie zainstalowaliśmy aplikację.

wiesz że są darmowe odpowiedniki programów komercyjnych na windowsy?
są też darmowe, a także płatne odpowiedniki programów z Windows na Linuxa
Nie wiem jaki to ma związek.
Ja chciałem tu Ci uświadomić, że dopóki ktoś osobie używającej komputer po raz pierwszy nie powie/pokaże jak się insatluje programy to nie będzie tego sama w stanie zrobić. To samo jest na Linuxie. ( Zakładam, że ludzie nei czytają instrukcji/manuali)
lupek pisze:
: [/] [] ()
jkest juz takich masę, opartych o pakiety które zawierają binarne programy/biblioteki, nic nie musisz kompilować ani rozpakowywać


Napisałeś większość , zgadza sie, ale to jest "tylko" większość .

: [/] [] ()
Oby się tak nie stało.


A ja mam nadzieje że właśnie tak będzie.
Zawsze przecież można nie instalować u siebie x'ów.

1) gdzie napisałem większość? :)
2) co mają do tego Xy? przecież bez Xów to raczej kompa w małym stopniu się da używać do "normalnych" zastosowań.
3) Mandriva po prostu jest straaasznie wolna, i instaluje o wiele za dużo programów w standardowej instalce, i są duże problemy z instalcją pakietów z repozytoriów ( zawułe zależności itd. )

lupek pisze:
Złożyłem dzieciakom kompa, to uważasz że mam iść wina kupić ??
bo jakbym miał im instalować np. slacka to musiałbym siedzieć przy nich i wszystko robić za nich.

To instalnij im jakieś ładne bajeranckie distro i zobaczysz że się sami nauczą szybciej niż ty.

_________________
Ten post Ci pomógł? Zaznacz go jako pomocny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 20:36 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
lupek pisze:
hmmm czy to że jestem zielony w unixie przekreśla mnie w Twoich oczach??

Nie. Ale problemy z czytaniem tak.
Cytuj:
A podciąganie wszystkich którzy używają winów pod złodzieji , też jest bardzo nie ładne z Twojej strony.
Pozdrawiam i życze troche więcej tolerancji.

Nigdzie, nie nazwałem nikogo złodziejem. Jest opcja w ankiecie nazywająca rzecz po imieniu, ale nikt nie kazał ci jej zaznaczać.
Pozdrawiam i życzę nieco uważniejszego czytania na przyszłość.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 20:53 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 14:37
Posty: 64
Lokalizacja: Cieszyn
lupek pisze:
hmmm czy to że jestem zielony w unixie przekreśla mnie w Twoich oczach??

musisz mnie obrażać ?

Maciek nigdy nie obraża ludzi, którzy nie wiedzą bo np właśnie zainstalowali sobie Linuksa. Więc nie należy dawać mu takiej opinii. Jest osobą bardzo pomocną, co nie znaczy, że przepisuje po 100 razy jedno i to samo (chociaż... ;) ) A powiedz mi w którym miejscu Cię obraził?


lupek pisze:
Ale wiesz ... zakładając temat trzeba było napisać żeby się nie wypowiadali Ci którzy mają inne zdanie .

A podciąganie wszystkich którzy używają winów pod złodzieji , też jest bardzo nie ładne z Twojej strony.
Pozdrawiam i życze troche więcej tolerancji.


No jeżeli on nie jest tolerancyjny to chyba nie wiesz co to jest tolerancja :]

_________________
"Idź jeszcze raz zobaczyć róze. Zrozumiesz wtedy, że twoja róża jest jedyna na świecie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 22:08 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
w sumie macie racje, tak sobie pomyslalem ze dla kogos kto pierwszy raz siada do komputera nie wazne jest czy to windows czy linux jest na nim zainstalowany, a najnowsze KDE jest naprawde swietne i tylko czekam na nowego kompa i fedorka z nowym KDE i bede sie cieszyl :D

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 10 marca 2006, 22:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 07:47
Posty: 864
Cytuj:
A podciąganie wszystkich którzy używają winów pod złodzieji , też jest bardzo nie ładne z Twojej strony.
Pozdrawiam i życze troche więcej tolerancji.

nie - nie wszyscy, ktorzy używają windowsa to złodzieje.. są nimi tylko Ci, którzy za niego nie zapłacili. Ja nie boję się nazwać rzeczy po imieniu. Wstydzę się tego, ale z tym walcze:
MS Office (1k)-> open office free
photoshop (2k)-> paint shop pro (500zł bodajże)
MC Flash (x k) -> swish (z 200zł)
i przykładów jest więcej. Jak się chce to można. Już niedlugo linux na kompie moim na stałe i GIT! i nie mów, że to, że uzywasz Windowsa bez licencji to nie zlodziejstwo - bo tak jest! Też używam.. ale potrafię się przyznać do KRADZIEŻY :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 03:34 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
zamias zwyklego photoshopa jest elements okolo 300 zl

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 11:34 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 07:47
Posty: 864
teraz pytanie czego nie ma w photoshopie elements a co jest w zwykłym, że kosztuje 10x mniej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 11:40 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
sciagnij pirata i sie przekonasz :D
a tak na serio to kiedys jak w jednej firmie pracowalem to mielismy tam wlasnie elements zamiast zwyklego photoshopa i jakos chyba duzych roznic nie widzialem ale juz nie pamietam.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 11:48 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 07:47
Posty: 864
ale ja nie lubie photoshopa ;) Już się przyzwyczaiłem do PaintShopPro :) Nadal używam 9 chociaż jest 10 - nie zależy mi na wersji, dopóki mogę zrobić to co potrzebuję :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 13:06 
Offline

Rejestracja: niedziela, 30 października 2005, 20:14
Posty: 68
Też się przyzanam, że używam nie legalnego oprogramowania bo poprostu nie stać mnie na kupienie legalnego :| Denerwuje mnie to, że moja uczelnia także wymaga dokumentów w wordzie nawet jeden przedmiot jest oparty na office :(. Zauważyłem, że dzieje się coś dobrego juz wprowadziła przedmiot teoria systemów operacyjnych oparta na linuxie. Sam jestem troche zmuszony z korzystania z windowsa :| jednym z głownych problemów to, że moja rodzinka korzysta z słynego programu płatnika (zus) ten program według mnie to totalna porażka. Druga kwestia to nie dostępność sterowników do posiadanego sprzętu :| no i przyzwyczajenie do offica przez rodzinke :|. Już kilka razy namawiałem brata na przejście na linuxa ale on jest uparty.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 14:27 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Dyskusja się nieco przeniosła w stronę zamienników oprogramowania. Jest nawet strona z takim spisem. Sam kiedyś używałem photoshopa 4 i wiem, co znaczy siła przyzwyczajenia. W moim przypadku była na tyle silna, że nie podobały mi się nawet nowsze wersje tego programu, przejście na gimpa było bardzo bolesne.
Pamiętajmy jednak, że potwierdza się tu teza początkowa. Rezygnacja z Windows i programów w tym systemie jest trudna wyłącznie dla tych,którzy windowsowych nawyków nabrali. Wbrew pozorom jednak nie musi być to tak kłopotliwe, a już wcale dla użytkownika poznającego dopiero komputer.
Oczywiście są aplikacje, które wymagają windowsowego systemu i płatnik jest takim przykładem (choć są pewne nadzieje), na pewno nie będę namawiał na zmianę systemu inżyniera korzystającego np. z AutoCada.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 11 marca 2006, 15:56 
Offline

Rejestracja: niedziela, 30 października 2005, 20:14
Posty: 68
Jest dużo programów, których nie ma na linuxa np. Autocad z którego korzysta mój brat. Sam nie bardzo chce się przesiąsc na linuxa ze względu na Protel99 Se bez którego nie widzę projektowania obwodów drukowanych choc wiem, że są inne programu tego typu np. Eagle, który jest też dostępny dla linuxa. Co do płatnika to kiedy wychodzi nowa poprawka dla tego programu to aż mnie krew zalewa :| to wielka nie wiadoma.

A tak poza tematem wie kotś gdzie można ściągnąc sterowniki do cups dla lexmark z seri z700??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl