Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 12:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 16 kwietnia 2006, 15:32 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 17:24
Posty: 207
Lokalizacja: Wschowa
    Czym jest akcja "NIE dzieciom neostrady"?

    Jest to, najprościej mowiąc, protest przeciwko dzieciakom na forach, które nie dorosły jeszcze do korzystania z takich dobrodziejstw jakim jest Internet

    Kto to jest 'dziecko neostrady'?

    Jest to dziecko, które dostało w prezencie od rodziców neostradę w promocji (lub bez) i atakuje fora oraz grupy dyskusyjne nie mając najmniejszego pojęcia o podstawowych zasadach czy netykiecie. Dlaczego akurat "dziecko neostrady"? Ponieważ kilka lat temu Internet był słabo dostępny, a modemy były kosztownym przywilejem, stąd z Internetu korzystali Ci, którzy go bardziej potrzebowali (ciężko wyobrazić sobie dyskusję na forum licząc się z każdym impulsem). Ekspansja neostrady na większość kraju uczyniła go łatwiej dostępnym, stąd też rodzice fundowali swoim pociechom łącza internetowe "do nauki", a dzieci niemające pojęcia o Internecie zalały go falą bezsensu i dużą dozą bezmyślności.

    'Ale przecież każdy może korzystać z Internetu!'

    Tak, o ile nie szkodzi innym. Osoba wpadająca na forum, "bo gra nie działa" natychmiast pisze wątek, zapominając o przeczytaniu obowiązującego regulaminu czy sprawdzeniu w wyszukiwarce, czy nie było już takie pytanie, nie jest mile widziana i o ile kontynuuje swój destrukcyjny proceder zyskuje miano trolla http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling. Określenie troll jest bardzo rozległe i uznawane za obraźliwe. Dziecko neostrady jest jego synonimem, bliższym polskim realiom.

    Klikając na linki możesz dowiedzieć się jak poznać trolla, jak się przed nim bronić, a także wspomóc akcję poprzez dodawanie do sygnatur lub na stronę www userbarów lub logo.

    Jaki jest cel akcji?

    Celem akcji jest zwiększenie uwagi na beztroskie dzieci neostrady, nie zwracające uwagi na panujące zasady, brak kultury, często rażące błędy ortograficzne. Osoby takie należy zgłaszać do administratorów i moderatorów forów, grup dyskusyjnych i innych społeczności internetowych.
    © Copyright 511. All Rights Reserved.


Pobrane ze strony http://dziecineostrady.prv.pl

Wydaje mi się że akcja jak najbardziej słuszna i nie raz dzieci neostrady pojawialy sie na naszym forum ;) Trzeba im powiedzieć stanowcze NIE

P.S Wesołych Świąt w nowym lepszym kurniku
http://www.maxior.pl/?p=index&id=13767&2

_________________
Pomogłem?
To może jakiś punktcik?
a może jednak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 16 kwietnia 2006, 18:08 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Obrazek
Podpisuję się pod tym wszystkimi rękami i nogami...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 16 kwietnia 2006, 18:20 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
Obrazek
Podpisuję się pod tym wszystkimi rękami i nogami...


chciałbym tylko wiedzieć po co ten znaczek TP na tym banerku... zresztą już nieaktualny...
co do meritum to się zgadzam całkowicie.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 16 kwietnia 2006, 19:29 
Offline

Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 19:02
Posty: 13
Akcja, OK, ale jednak nie powinno się mieszać w to Bogu ducha winnej Neostrady. Usługa jak każda inna. A to, jak z niej się korzysta, zależy od użytkownika. I na to póki co większego wpływu nie mamy ... Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 17:30 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie do końca..
Neostrada i jej promocje sprawiły, że internet stał się relatywnie tani. I do tego szybki, smarkateria zresztą najczęściej uważa, że "internet to taki program pod windows" i wydaje im się, że tam po drugiej stronie jest jakaś darmowa pomoc techniczna. Nie da się ukryć, że wysyp przygłupów nastąpił właśnie wraz z promocjami neo...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 23:32 
Offline

Rejestracja: sobota, 8 marca 2003, 19:07
Posty: 92
skasowane


Ostatnio zmieniony sobota, 2 września 2006, 16:33 przez Puaro, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 23:48 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
ale człowiek nie jest przygłupem przez Neostrade tylko tak ma ;) No moze nie we wszystkich przypadkach ale jednak ;)

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:32 
Offline
PGF

Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 18:22
Posty: 1430
Lokalizacja: Elbląg
Maciek pisze:
[... ciach ...]
Neostrada i jej promocje sprawiły, że internet stał się relatywnie tani. [... ciach ...]

Jeeezu jak był drogi, to wszyscy narzekali, że jaki to u nas w Polsce zajebiście drogi Internet, etc. Teraz, jak jest tani, to jest za tani ....
Czyli co, lepiej, jak jest drogi, bo wtedy mniej buractwa w Sieci !?!

Oczywiście, że istnieje zależność pomiędzy ceną dostępu do Internetu a ilością buractwa w tymże, i to jest chyba normalne. Internet wchodzi "pod strzechy" i jest to nie uniknione, tak samo było np. z samochodem.

A co do buractwa w Sieci - zgadza się, ale takie mamy społeczeństwo, nie będę odgrzewał tematu, już kiedyś wymieniliśmy m.in z Maćkiem kilka postów na ten temat.
Lecz na Boga, nie starajcie się mi wmówić, że NEOSTRADA i TP są powodem takiego takiego, a nie innego poziomu kultury i intelektu społeczeństwa - bo tak można by odczytać sens niektórych Waszych wypowiedzi - przecież to bzdura.

PS. Wcale nie jestem fanem TP :evil: czy NEOSTRADY, a buractwa też nie cierpię ;-)

_________________
F33/F07,F11,F13,F17
ObrazekObrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:46 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Ludzie, cościesię czepili tego słówka... Potraktujcie to jako swego rodzaju hasło/symbol... "dzieci neostrady" brzmi dużo lepiej niż "dzieci polpaka" i niesie dużo więcej prawdy.
Wystarczy poczytać newsy - większość głupich, nie na temat, nie na tę grupę postów pochodzi z komputerów podpiętych do neostrady. Dzieciakom (i nie mam tu na myśli tylko wieku) szumi w głowach pseudo-anonimowość więc sobie pozwalają...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:52 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
viater wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski.
Jeśli powiem, że po roku 1989 rozwinęły się masowo elemety kryminalne w gospodarce, to znaczy, że jestem za powrotem socjalizmu?
Stwierdziłem tylko fakt, nie dokonywałem oceny.
I tak już zupełnie OT. Czasem administratorzy komercyjnych sieci zwracają się do mnie z różnymi sprawami, analizujemy zachowania użytkowników sieci. Czasmi sobie myślę, że idealnym komputerem i systemem dla 99% byłoby coś w rodzaju xboxa z jednym okienkiem: "wpisz tytuł filmu/utworu/gry" i przyciskiem "ściągnij".

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 12:21 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 17:24
Posty: 207
Lokalizacja: Wschowa
jeszcze jakby mieli tam gg to była by juz pełnia szczęścia ;)
Wszystko co do życia potrzebne. :evil:

_________________
Pomogłem?
To może jakiś punktcik?
a może jednak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 kwietnia 2006, 13:46 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
hmm powiem jedno:
takie osoby "dzieci neostrady" jak ich nazwaliscie czesto na poczatku zabawy z internetem faktycznie robia ogromny smietnik wszedzie ale po pewnym czasie zaczynaja rozumiec ze internet to ogromne medium do wielu ciekawych rzeczy przez co moga rozwijac swoje zainteresowania. Co chce przez to powiedziec ? Wlasciwie tylko jedno ze do internetu trzeba dorosnac ale nie zrobi sie tego gdy sie go nie posiada. Na poczatku zawsze jest szal "mam internet" "teraz ja Wam dam" i poczucie pelnej anonimowosci ale z czasem to mija i zaczyna sie to o czym napisalem wczesniej.
Mam czesto takie przyklady kiedy to zakladam ludziom net i przez pierwsze kilka/kilkanascie dni ciagna co popadnie ale po tym czasie najczesciej przestaja to by po czesci potwierdzalo moja opinie na ten temat.
Oto powiadam Wam:
Nie negujcie "dzieciakow" przy necie bo to dla nich przyszlosc...

Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi z mojego belkotu.:)

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 kwietnia 2006, 15:33 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Wiesz.. jakiś czas temu na ircu opowiadał ktoś dowcip.
Przytoczę go w skrócie.
"W miejskim autobusie w godzinach szczytu jedzie mloda mama z kilkuletnim synkiem. Gówniarz zachowuje się skandalicznie, wrzeszczy, kopie pasażerów, rozpycha się... Po jakimś czasie któryś z pasażerów odzywa się:
- Pani kochana niech pani wleje szczeniakowi, to będzie spokój.
Na to zaperzona mamusia:
- Ty chamie, swoje dzieci sobie możesz bić gnoju jeden. Moje dziecko wychowuję bezstresowo.
Na to podnosi się mniej więcej dwudziestoletni młodzian - skórzana, nabijana ćwiekami kurtka, glany, filetowy irokez na czubku głowy - podchodzi do pani, pluje jej prosto w twarz i mówi:
- Mnie też mamusia bezstresowo wychowała."
Jako że historyjka należy do gatunku urban legend, mówi się, że dostał ogromne brawa od wszystkich pasażerów, lecz morał nie w tym tkwi...
Mam nadzieję, że nie muszę już wyjaśniać słowo po słowie w czym rzecz, bo to zepsułoby dowcip.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 kwietnia 2006, 20:49 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
Jedzie mama z dzieckiem autobusem
Dziecko kopie pania siedzaca na przeciwko, Pani zwraca uwage mamie na co matka dziecka odpowiada ze dziecko wychowuje beztresowo
Autobus podjezdza na przystanek gosciu w wieku okolo 20lat wyviga gume do zucia z buzi nakleja matce na czolo i mowi mnie mama tez wychowywla beztresowa. I wychodzi. Ludzie w autobusie w smiech :)

Tak to bylo :)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 kwietnia 2006, 23:28 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
nie rozumiem :oops:

_________________
Ten post Ci pomógł? Zaznacz go jako pomocny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 19 kwietnia 2006, 23:33 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Dowcip to reakcja na:
Cytuj:
Nie negujcie "dzieciakow" przy necie bo to dla nich przyszlosc...

Zapachniało mi to wezwaniem, żeby dać dzieciom luz, bo jakoś to będzie...
A jeśli będziemy wychowywać bezstresowo (czytaj: nie upominać, nie zwracać uwagi, nie plonkować bezczelnych) to i tak sami wyrosną z chuligaństwa, bezmyślności... a moje doświadczenia zawodowe uczą - że nie.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 20 kwietnia 2006, 12:56 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
nie mowie o daniu im pelni swobody ale o tym aby nie mowic ze z zasady osoby zaczynajace zabawe z netem sa zle itd.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl