Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 15:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 23:44 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Zaczynacie przeginać : który z moderatorów i na jakiej zasadzie zamknął ten i kilka innych (pozostańmy TYLKO przy powyższym) temat ? Czy ktokolwiek z Was Szanowni Moderatorzy wie jak prowadzi się forum ? Czy za każdym pierdnięciem pójdzie zamknięcie danego tematu ? Czy zasady prowadzenia forum nie dotyczą forum freesco ? Proszę o odpowiedź na powyższe pytania , ponieważ nie wiem , czy jakikolwiek następny post nie zostanie "tak ot" zablokowany? Pierdaczycie głupoty a póżniej szybko "hop" i temat zablokowany . Wybaczcie , ale nie jest to pierwszy przypadek , gdzie temat z niewiadomych przyczyn zostaje zamknięty . Czy zapytaliście autora wątku o pozwolenie lub dał on wyraźny sygnał do zamknięcia postu ? I najważniejsze: czy znacie zasady na forum ? Wasze działania dowodzą , że zupełnie nie , ale poczekam na kilka sensownych - mam nadzieję - wypowiedzi .... No , chyba , że ten post też zostanie zablokowany ......

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:23 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Albercik pisze:
Zaczynacie przeginać : który z moderatorów i na jakiej zasadzie zamknął ten


Albercik, a może zacząłbyś czytać ze zrozumieniem? Wątek zamknął Tasiorek i uzasadnił to w ostatnim poście. Dla przypomnienia cytuję:

Cytuj:
Dzielenie sygnalu telewizji cyfrowej jest nielegalne w kazdym wypadku. Dlatego zamykam ten temat. Jak udowodnisz mi na priv, ze sie myle to temat odblokuje.


Wystarczająca odpowiedź? A wystarczyło przeczytać...
Od siebie dodam, że wątek zmierzał szybkimi krokami do zwykłej pyskówki, niektórzy uczestnicy nie potrfaili opanować emocji. Według mnie decyzja o zamknieciu była jak najbardziej słuszna.

Albercik pisze:
i kilka innych


poproszę o przykłady. Dyskusja o niczym nie ma sensu.

Albercik pisze:
Czy ktokolwiek z Was Szanowni Moderatorzy wie jak prowadzi się forum ?


a to jest jakieś prawo co do tego? Wskaż proszę odpowiedni paragraf. Póki zaś nie znamy takiego prawa, będziemy prowadzić to forum tak, jak nam się wydaje najlepiej. Między innymi nie będziemy tolerować braku kultury. Nie będziemy równiez pozwalać na dyskusje o łamaniu prawa.
Jeśli zaś komuś się to nie podoba to trudno... nie musi czytać, są setki forów gdzie moderatorzy mają inne podejście.

Albercik pisze:
Czy za każdym pierdnięciem pójdzie zamknięcie danego tematu ?


Cóż... jeśli cię zaproszę do siebie, a ty mi przy stole pierdniesz, to masz 100% pewności, że nie zaprosze cię po raz drugi. Jesli zdarzy ci się to dwa razy podczas jednej wizyty, zostaniesz grzecznie poproszony o opuszczenie towarzystwa...

Albercik pisze:
Czy zasady prowadzenia forum nie dotyczą forum freesco ?


jakieś konkrety? Nie czytuję forów o Freesco i nie wiem o czym mówisz...

Albercik pisze:
Pierdaczycie głupoty


jakieś konkrety? Bo rozumiem, że chodziło ci o to że ktoś z nas powiedział coś niezgodnego z prawdą. Jeśli tak to może sprostuj, a nie kwituj tego nic nie znaczącym "pierdaczycie głupoty".

Albercik pisze:
Wybaczcie , ale nie jest to pierwszy przypadek , gdzie temat z niewiadomych przyczyn zostaje zamknięty .


patrz wyżej. Tasiorek podał przyczyny zamknięcia. Podał również warunek, po spełnieniu którego wątek zostanie odblokowany. To że ty tego niedoczytałeś/nie zrozumiałeś to już nikogo z nas wina...

Albercik pisze:
Czy zapytaliście autora wątku o pozwolenie lub dał on wyraźny sygnał do zamknięcia postu ?


Moderator moderuje... i po to jest moderatorem żeby mógł moderować. Pytać autora wątku nie musi. Grzecznie jest natomiast jeśli wyjaśni dlaczego postąpił tak, a nie inaczej...

Albercik pisze:
I najważniejsze: czy znacie zasady na forum ?


jeszcze raz spytam, to są jakieś? i kto niby je ustalił, bo póki co do mnie taka informacja nie dotarła. Dotąd wydawało mi się, ze jesli PGF to forum stworzyła, nadal je prowadzi to może decydować jak je moderować... chyba że się mylę - to prosze o sprostowanie.

Albercik pisze:
No , chyba , że ten post też zostanie zablokowany ......


a wiesz, ze miałem ochotę zamknąć ten wątek? bo przewiduję, ze i tak żadna argumentacja cię nie przekona...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:26 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Sapienti sat.

PS. Temat przenosze tam, gdzie jego miejsce - na Hyde Park

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:33 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
1. prezes ma zawsze racje.
2. jeli nie, patrz p.1
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 00:53 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Jeśli tak wolisz to ująć, to owszem. Już kilkakrotnie padały deklaracje ze strony prowadzących formu, że nie będziemy wspierać złodziejstwa w żadnej formie. Tak się składa też, ze część z nas korzystała z Internetu w czasach, gdy większość ludzi w Polsce nie odróżniała internetu od internatu. Z tego względu jesteśmy przywiązani do pewnych tradycji, takich jak odpowiednie zachowanie, troska o czytelność wypowiedzi i dbałość o logikę. Sugeruję zajrzeć do tematu "NIE dzieciom neostrady".

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 01:52 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Mis odpowiedzial Ci juz na pytania, ale jako ze pijesz do mnie, to uwazam, ze tez powinienem sie wypowiedziec.

Albercik pisze:
który z moderatorów i na jakiej zasadzie zamknął ten i kilka innych (pozostańmy TYLKO przy powyższym) temat ?

Wydawalo mi sie, ze wystarczajaco jasno zaznaczylem, ze to ja. Powod tez podalem. Po zamknieciu odbyla sie tez krotka wymiana zdan z Ulterem, ktora tylko utwierdzila mnie w przekonaniu, ze dobrze zrobilem.
Albercik pisze:
Czy za każdym pierdnięciem pójdzie zamknięcie danego tematu ?(...) Proszę o odpowiedź na powyższe pytania , ponieważ nie wiem , czy jakikolwiek następny post nie zostanie "tak ot" zablokowany?

Jesli to "pierdniecie" bedzie go kwalifikowalo do zamkniecia, to owszem. Raczej nie mam w zwyczaju zamykac postow tak sobie.
Albercik pisze:
Pierdaczycie głupoty a póżniej szybko "hop" i temat zablokowany .

To byla moja pierwsza wypowiedz w tym watku. To, ze inny moderator cos pisal, to nic nie znaczy. Nie jestesmy w koncu jedna osoba i mamy rozne poglady na rozne sprawy.
Albercik pisze:
Wybaczcie , ale nie jest to pierwszy przypadek , gdzie temat z niewiadomych przyczyn zostaje zamknięty .

Na temat "niewiadomej" przyczyny juz sie wypowiedzialem, a innych watkow nie pamietam. Moze je przypomnisz?
Albercik pisze:
Czy zapytaliście autora wątku o pozwolenie lub dał on wyraźny sygnał do zamknięcia postu ?

Jesli temat wedlug mnie kwalifikuje sie do zamkniecia, to nie bede pytal jego autora o pozwolenie
Albercik pisze:
I najważniejsze: czy znacie zasady na forum ? Wasze działania dowodzą , że zupełnie nie

Mozesz dokladnie opisac jakie zasady masz na mysli? Jesli wolna amerykanke, to sobie daruj.
Albercik pisze:
No , chyba , że ten post też zostanie zablokowany

W tym wypadku nie widze powodu.

Przepraszam za pociecie posta, ale chcialem odpowiedziec na wszystkie pytania. Sugeruje, zebys najpierw przeczytal temat do konca, zanim zaczniesz go komentowac.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 07:51 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Na wszystkie zarzuty odpowiem jednym zdaniem : dzielenie wizji w obrębie jednego lokalu (możesz mieć tyle telewizorów w domu ile Ci się zmieści) nie jest przestępstwem. Czy teraz jasne są zarzuty o byle pierdnięciu moderatora ? Mam nadzieję ,że to wyjaśnia sutuację . Co do postów z szybkim zamknięciem to Maciek jest tutaj prowadzącym i nie będę podawał przykładów poniważ dalsze zdanie to wyjaśni . Czytać ze zrozumieniem też jest wskazane , a dokładniej :
Cytuj:
(pozostańmy TYLKO przy powyższym)


co chyba wyraźnie wyjaśnia i uściśla zakres dyskusji. Jeżeli chcecie wymądrzać sięw materii prawa to najpierw zaczerpnijcie odpowiedniej wiedzy. Zamykanie wątków tylko dlatego , że moderzatorowi coś się uroiło chyba nie jest dobrym wyjściem , a tłumaczenie , że "dyskusja zmierza do pyskówki" jest raczej jasnowidzeniem niż uzasadznieniem.

I jeszcze dodam : Mis' - czytaj ze zrozumieniem bo wój post wskazuje na szybkie potraktowanie sprawy - nie doczytałeś ,
Tasiorek - nie bierz tego osobiście - nie o to chodzi. Chodzi o zasadę .

Pytanie "a jak się prowadzi forum ?" chyba wyjaśnia i nie mi jest Was uczyć jakie są zasady , jeżeli wykarzecie jakiekolwiek chęci to zgłoście się do moderatorów choćby idg.pl albo lanforum.net - tam są znane powyższe zasady i nikt tam nie zaskakuje nieuzasadznionym zamykaniem wątków .

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 08:54 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Na poczatku piszesz "zostanmy tylko przy powyzszym", pozniej piszesz, ze to nie pierwszy przypadek. Zastanow sie sam, a pozniej pisz o interpretacji innych. Dzielenie w obrebie jednego lokalu jest zgodne z regulaminem, pod warunkiem, ze telewizory podpiete sa szeregowo. Zadne dodatkowe dekodery nie wchodza w gre. Nie wzielo mi sie to z nieba, tylko dzwonilem do cyfry i polsatu i prosilem o wyjasnienie. Kto lepiej potrafi zinterpretowac regulamin, od tych ktorzy go napisali. Z calym szacunkiem Albercik, ale w tej sprawie bede wierzyl im, a nie Tobie.
Co do stwierdzenia "jak sie prowadzi forum", to dalej nie wyjasniles o co chodzi. Jesli tolerowane maja byc rzeczy nielegalne, to ja podziekuje. W temacie wyraznie zaznaczylem kto go zamknal, z jakiego powodu i jaki jest warunek, zebym go otworzyl.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 09:18 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
tasiorek pisze:
Na poczatku piszesz "zostanmy tylko przy powyzszym", pozniej piszesz, ze to nie pierwszy przypadek. Zastanow sie sam, a pozniej pisz o interpretacji innych.

To już uzasadniłem
Cytuj:
Dzielenie w obrebie jednego lokalu jest zgodne z regulaminem, pod warunkiem, ze telewizory podpiete sa szeregowo.

Nie ma czegoś takiego w regulaminie , a telewizora piętro nizej ie podłączysz szeregowo, poza tym : dlaczego szeregowo a nie równolegle ?
Cytuj:
Co do stwierdzenia "jak sie prowadzi forum", to dalej nie wyjasniles o co chodzi.

Napisałem gdzie należy szukać wyjaśnień i to już było bardzo jasno określone , ale zademonstruję jak powinno wyglądać zamknięcie tematu :


Nie widzę dalszego sensu ciągnąc tego wątku , jak na razie nie pojawiło się nic sensownego w odpowiedziach na moje pytanie , dlatego proszę moderatora o zamknięcie wątku.

Czy to wystarczy ?

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 09:49 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Albercik pisze:
Nie ma czegoś takiego w regulaminie , a telewizora piętro nizej ie podłączysz szeregowo, poza tym : dlaczego szeregowo a nie równolegle ?

Cytowalem osobe z ktora rozmawialem, mi to wystarczy.
Albercik pisze:
Nie widzę dalszego sensu ciągnąc tego wątku , jak na razie nie pojawiło się nic sensownego w odpowiedziach na moje pytanie , dlatego proszę moderatora o zamknięcie wątku.

Zamkniecie na prosbe autora to tylko jedna z mozliwosci. Obawaim sie, ze obojetniew co bys tu przeczytal, to i tak stwierdzilbys, ze nie ma nic sensownego. Jednak zdanie podzielam i zamykam watek.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 11:12 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Albercik pisze:
I jeszcze dodam : Mis' - czytaj ze zrozumieniem bo wój post wskazuje na szybkie potraktowanie sprawy - nie doczytałeś ,


Kurczę, mógłbyś być konkretny? Nie wiem o co ci chodzi.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 18 kwietnia 2006, 12:05 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Pomimo zamknięcia dopiszę się do tego tematu.
Albercik - już kilkakrotnie zauważyłem, że lubisz się czasami czegoś czepić z uporem godnym lepszej sprawy.
Ja potwierdzę tylko to co napisał tasiorek. Słowo "szeregowo" nie ma tu żadnego znaczenia, właśnie również zadałem sobie trudu, żeby sprawdzić u źródeł sprawę sharingu. Jeśli mam odbiornik z dekoderem to mogę sobie wyświetlać obraz na stu telewizorach nawet - jeśli tyle mam w domu. Jak zapewne wiesz, oznacza to, że na każdym będę miał dokładnie ten sam program. Żeby oglądać na nich różne programy, muszę mieć kilka odbiorników satelitarnych i wysyłanie na nie zdekodowanego sygnału nie jest legalne. Czy nazwie się to szeregowym czy równoległym - pani w biurze nie musie być elektrykiem i ma prawo użyć nieco nieprecyzyjnego określenia, jeśli je opisowo wyjaśni.
Reasumując sharing jest nielegalny prawnie. Są fora poświęcone temu zagadnieniu i tam nie mają oporów moralnych. My nie oceniamy innych, nie będziemy też wyręczać policji, ani wspomagać BSA, choćby ze względu na wątpliwą moralnie postawę nie tylko po stronie użytkowników, ale i po stronie producentów (vide Sony). Jednak nie będziemy na tym forum propagować żadnych treści upowszechniających działania wbrew prawu.
Od tej pory zobowiązuję moderatorów do natychmiastowego usuwania tematów tego typu.
Howgh!

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl