Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest środa, 17 kwietnia 2024, 01:09

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: HP czy TOSHIBA?
Post: sobota, 29 kwietnia 2006, 11:07 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:57
Posty: 338
Lokalizacja: Nowy Sącz
Panowie, mam do podjecia pewna doecyzje, mianowicie przymierzam sie do kupna notebooka. Mam na oku te dwa modele:
1. http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id= ... emCId=3603
2. http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id= ... emCId=3080

Co wybralibyscie i dlaczego? A moze znajda sie uzytkownicy, ktorzy juz posiadaja ktoras z tych maszynek?

_________________
www.lan14.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 29 kwietnia 2006, 19:25 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Luc3k pisze:
Panowie, mam do podjecia pewna doecyzje, mianowicie przymierzam sie do kupna notebooka. Mam na oku te dwa modele:
1. http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id= ... emCId=3603
2. http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id= ... emCId=3080

Co wybralibyscie i dlaczego? A moze znajda sie uzytkownicy, ktorzy juz posiadaja ktoras z tych maszynek?


mam trzeciego z kolei HP (XE2, XE3, NX9010) i mogę polecić tę firmę z czystym sumieniem. Pomimo, że niektórzy narzekają na jakość matryc... osobiście nie zauważyłem różnic pomiedzy matrycami w HP a tymi które są montowane w Dellach czy Toshibach (obu używam w pracy). A seria HP NX6xxx robi szczególnie dobre wrażenie. To pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale układ klawiatury w HP też bardziej mi odpowiada.

Jedno czego nie rozumiem, to po co kupowac przenośny, w końcu, komputer z 15" matrycą... podnosi wagę, zwiększa rozmiar, podnosi zużycie prądu. Czyli wszystko aby tę mobilność zmniejszyć. Z własnych doświadczeń uważam że 12-13" matryca jest optymalna. Jesli zaś laptop ma służyć również jako komputer stacjonarny to i tak fajnie jest mieć większy i lepszy monitor...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 kwietnia 2006, 19:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
tylko IBM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 09:30 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:57
Posty: 338
Lokalizacja: Nowy Sącz
Mis' pisze:
Jedno czego nie rozumiem, to po co kupowac przenośny, w końcu, komputer z 15" matrycą... podnosi wagę, zwiększa rozmiar, podnosi zużycie prądu. Czyli wszystko aby tę mobilność zmniejszyć. Z własnych doświadczeń uważam że 12-13" matryca jest optymalna. Jesli zaś laptop ma służyć również jako komputer stacjonarny to i tak fajnie jest mieć większy i lepszy monitor...


Wlasciwie to masz racje, aczkolwiek technologia Centrino pomaga znacznie wydluzyc czas pracy wiec wlasciwie bilans wychodzi na zero, poniewaz to co zuzyje matryca 15" to Centrino zredukuje. Moze troszke nie fachowe podejscie, ale jak dla mnie prawie 4 godz. pracy bez zasilacza jest wystarczajace.

Ulter pisze:
tylko IBM.

Za drogi.

_________________
www.lan14.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 12:26 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 17 maja 2005, 21:35
Posty: 100
Lokalizacja: Nowy Targ
Ja posiadam laptopa Acer. Kupiłem go na allegro (odbiór osobisty) u tej firmy:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3317911

Jestem zadowolony, choć po raz drugi zraziłem się do firmy Intel.

Jeżeli nie będziesz pracował dużo na baterii to bierz platforme zgodna z AMD.

_________________
Siec1: DSL8Mbit NND 2006.01 | PIII800MHz 128MB RAM 20GB, 30GB HDD | 29 users |

Sieć2: 3Mbit Tomato 1.11 | Linksys WRT54 GL1.1- EU | 12 users

Siec3: DSL1Mbit NND 0.2.2 | PIII1000MHz 128MB RAM 12GB | 6 users |


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 13:56 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:57
Posty: 338
Lokalizacja: Nowy Sącz
p0w0 pisze:
Jestem zadowolony, choć po raz drugi zraziłem się do firmy Intel.

A co sie stalo?

_________________
www.lan14.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 16:00 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 17 maja 2005, 21:35
Posty: 100
Lokalizacja: Nowy Targ
Był w serwisie z powodu problemów z kartą graficznę.

Juz jest dobrze, ale i tak nie działa na niej (Intel 410) połowa gier (mój młodszy brat lubi pograć).

_________________
Siec1: DSL8Mbit NND 2006.01 | PIII800MHz 128MB RAM 20GB, 30GB HDD | 29 users |

Sieć2: 3Mbit Tomato 1.11 | Linksys WRT54 GL1.1- EU | 12 users

Siec3: DSL1Mbit NND 0.2.2 | PIII1000MHz 128MB RAM 12GB | 6 users |


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 16:16 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
To jest nieporozumienie, jeśli ktoś myśli, że laptopa z dolnej półki cenowej wykorzysta do gier.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 17:38 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
To jest nieporozumienie, jeśli ktoś myśli, że laptopa z dolnej półki cenowej wykorzysta do gier.


w ogóle używanie laptopa do gier jest nieporozumieniem. Chyba że z doczepioną klawiaturą i monitorem...
Natomiast co do marki Acer, to od kiedy pamiętam, a moje zawodowe kontakty ze sprzętem komputerowym trwają już kilkanaście lat, to zawsze był uważany za sprzęt markowy. Mamy w pracy 3, dość już wiekowe, laptopy Acera. Wszystkie działają bezproblemowo - naprawdę solidny sprzet.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 30 kwietnia 2006, 19:46 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 17 maja 2005, 21:35
Posty: 100
Lokalizacja: Nowy Targ
Maciek pisze:
To jest nieporozumienie, jeśli ktoś myśli, że laptopa z dolnej półki cenowej wykorzysta do gier.


Po pierwsze laptop nie jest uzywany do grania, a do pracy. Nie chciały na ni działać gierki sprzed 2-3 lat, które działały na moim starym laptopie (PIII).

Co do marki Acer, to też mogę ją wszystkim polecić, bo od kiedy usunąlem Windowsa, to nie mam problemów.

_________________
Siec1: DSL8Mbit NND 2006.01 | PIII800MHz 128MB RAM 20GB, 30GB HDD | 29 users |

Sieć2: 3Mbit Tomato 1.11 | Linksys WRT54 GL1.1- EU | 12 users

Siec3: DSL1Mbit NND 0.2.2 | PIII1000MHz 128MB RAM 12GB | 6 users |


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 1 maja 2006, 12:40 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
1. Toshiba to wg mnie nieporozumienie, wiele mialem juz z tymi laptopami problemow, polecam HP lub ACER
2. Laptop jest do pracy nie do gier i dlatego w wielu przypadkach ma slaba karte graficzna
3. Jesli do pracy w terenie to tylko matryca mniejsza tak jak juz ktos to napisal
4. W laptopie wbrew pozorom w wiekszosci przypadkow najwazniejsza rzecza jest czas dzialania na baterii a nie najmocniejszy mozliwy procek (ktorego i tak nie wykorzystamy)

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 18 czerwca 2006, 14:08 
Offline

Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2005, 21:25
Posty: 96
Mialem Compaq EVO 1015v, sprzęt solidny aczkolwiek AMD strasznie się grzeje. Co do jakości matryc montowanych w tych komputerach daje im 7 na 10 (przebarwienia). We wszystich starszych Dellach jest odcisk klawiaturowy na matrycy, ale miałem dwa (pIII oraz pIV) i były niesamowicue wydajne. do c600 czuję największy sentyment. c610 był już bardzo ciepły po godzine pracy. Oprócz odcisków, któych nie widać po włączeniu komputera matryce bez zarzutów. Toshiby były dobre, ale do czasów s1700. Te nowe przypominają już raczej przenośne komputery stacjonarne. Starą poczciwą 110cs używam nadal jako klient pewnej usługi tv... Miałem również "przyjemność" używać California Access. To był błąd mojego życia, aczkolwiek używałem jej bardzo króko. Kupiłem ją bardzo tanio (celeron 2GHz, 384 ram) za 700zl, jeszcze na pół rocznej gwarancji. Całe szczęscie, że była!!! Komputer tak się grzał, że po godzinie pracy sam się wyłączał (montują w nich desktopowe procesory). Okazało się, że zapchały się wentylatory i że jest to ich standardowa awaria.Co się chwali przy okzaji serwisu, zostałą wymieniona mi całą obdowa na nową (w starej były już nadłamane zawiasy, zaznaczam, że to półroczny komputer). Nie posiadała nawet slotu pcmcia!!! W tych wszystkich minusach pojawia się jednak jedem plus. Nienaganna matryca!!! Pięknie, równo świecąca, beż zadncyh wad i skaz. W obcnej chwili używam acera travelmate 800 i oceniam go jak na razie na 5-. Minus za kiepsko wykonaną obudowę. Posiada natomiast niezłą matrycę o rozdzielczości 1400x1050, dysk 60gb, nagrywarkę dvd, wi-fi, bluetooth na pokładzie, 4 x usb, pcmcia, czytnik katr sim. Jest płaski, lekki i wydajny, Procesor to centrino 1.5.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 18 czerwca 2006, 17:52 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:57
Posty: 338
Lokalizacja: Nowy Sącz
xxadas odswierzyl temat wiec napisze co jak gdzie i kiedy. Zdecydowalem sie na Toshibe i jestem z tego wyboru jak dotad zadowolony. Wszystkie zalozenia jakie sobie wymyslilem co do laptopa zostaly spelnione. Oczywiscie jak wszystko takze i ten laptop ma wady, aczkolwiek do przezycia:
1. Matryca wyciaga jedynie rozdzielczosc 1024x768 (mozna sie przyzwyczaic). Na poczatku nie moglem sie przestawic, poniewaz na stacjonarce uzywalem wysokiej rozdzielczosci i zawsze lubialem miec miniaturowe ikonki na pulpicie. Niska rozdzielczosc jest jednak rekompensowana bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorow, jasnoscia (swieci jak latara w nocy:-). Ogolnie na 5 +
2. Glosniczki sa bardzo slabej jakosci, oczywiscie nie spodziewalem sie wielkich rewelacji, ale o sluchaniu muzyki raczej nie ma mowy. Odtwarzane dzwieki nadaja sie jedynie do sygnalizowania zdarzen systemowych, ew. mozna od biedy na nich ogladnac jakis film. Nie obejdzie sie bez sluchawek.

Reszta jak narazie bez zastrzezen. Goraco polecam ten model.

PS. i nawet pograc mozna w niektore tytuly :-)

_________________
www.lan14.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl