Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 07:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 6 maja 2006, 19:27 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Jak sobie ostatnio patrze na roznych forach czatach i innych takich o p2p to mnie zaczyna glowa bolec, jakie ludzie wymyslaja rzeczy aby utrudnic prace adminom, dobrze ze wielu moich sieciowcow sie proboje nawet tego szukac bo te ip2p i inne to moglibysmy sobie wlozyc wiadomo gdzie, jakies dziwne tricki i programy uzywaja i nie wiem czy za jakis czas sobie z tym poradzimy. Juz cos wymysleli ze po porcie 80 ida i naglowki zmieniaja, nie wiem o co chodzi ale to by juz byla masakra jakby zaczeli takiego czegos uzywac.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: hmmmm
Post: sobota, 6 maja 2006, 20:49 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
sieci w których używa sie priorytetowania portów (HTB), ograniczania p2p itp. to jedno wielkie gówno i złodziejstwo zarazem z pktu widzenia usera. Także nie dziwie sie wcale że kombinują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 21:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
to postaw 100 userom lacze symetryczne 10/10 mbps i daj im full wypas. Ile beda Ci musieli placic miesiecznie ?
jak u mnie placa ponizej 50 zl to nie jestem w stanie im zapewnic tak stabilnych warunkow (u mnie jest teraz juz okolo 200 userow) i mam lacza w sumie 10/3 mbps (choc bedzie 21/5 ale to i tak nadal jest malo, wiec co zrobic aby utrzymac cene i dac w miare dobre warunki ktorych nie da nikt w okolicy a juz napewno nie nieszczesna tepsa ? trzeba kombinowac i probowac ich zadowolic jak sie tylko da. Choc nigdy nie bedzie tak aby zadowolic wszystkich. Juz bylo kilka osob ktore odchodzily od nas do konkurencji ale jak zobaczyly ich warunki 5 razy wolniejsze lacza tyle samo userow i koszt 7 zl nizszy miesiecznie to wracali i przyciagali za soba swoich znajomych mimo to ze u nas jest podobno tak zle.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 21:25 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
wprowadz limity.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 21:31 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
no wlasnie o tym mowie, nie da sie bez limitowania.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 21:44 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
Po pierwsze na taka ilość osób wypadałoby miec symetryka po drugie chodziło mi o limity ruchu. Jakby na to nie patrzeć raczej nie jesteś w stanie zaofetrować konkurencyjnej oferty pod wzgledem jakości i ceny zarazem do np. do neostrady (która jakby nie było jest droga).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 21:56 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
zobacz moja jakosc uslug i porownasz ja z neostrada
neostrada przy mnie wypada bardzo blado mowie o takiej 2 mbps
po takich kombinacjach musi to dzialac w miare okej (symetryka tez mam) i p2p idzie baaardzo wolno.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 22:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
TheL pisze:
zobacz moja jakosc uslug i porownasz ja z neostrada
neostrada przy mnie wypada bardzo blado mowie o takiej 2 mbps
po takich kombinacjach musi to dzialac w miare okej (symetryka tez mam) i p2p idzie baaardzo wolno.


Nie no nie żartuj :) Płacac za neo odpowiednie pieniadze ma sie pewność że:
- p2p bedzie szło 2mb/s
- łącze bedzie stabilne - brak awarii
- pingi zawsze bedą na niskim poziomie
- brak jakichkolwiek problemów typu ten port ma słaby priorytet wiec dana usługa działa kiepsko
- zewn. IP

Obsługjąc tyle osób pewnie korzystasz z radia moge sie domyślac że masz w wiekszosci sprzet 2,4, wiec jak tu można mówić o jakości połączenia? Sorry ale nie ma możliwości technicznych na dzień dzisiejszy aby osiedlówka dorównała neo pod wzgledem jakości :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 22:16 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
Poprostu z sieci osiedlowych (tak sobie je umownie nazywam) korzystaja ludzie którzy z jakiś powodów nie chcą płacić sporo wiecej za neo. Jedni są mało wymagający ale dużą ich większość poprostu nie stac na neo, bo jak kogoś może być stać na neo za 150zł + obowiązkowy telefon z abonamentem za 50zł jeżeli zarabia 1000zł?

Owszem można oferowac net w sieciach osiedlowych ale na uczciwych zasadach, wmiare dobra jakosc połaczenia (radio 2,4 praktycznie odpada) i jasno określone parametry łącza i nie możliwy do ominiecia na chwile obecna limit transferu z i do usera jako metoda na odciążenie łacza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 6 maja 2006, 23:28 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
propozycji dostepu do netu w kraju jest sporo i klient moze wybrac rozne opcje z dsl15000 wlacznie ;)

o cenach nie mowie, to inna bajka.

ps.
jezeli nie wolno, a bardzo sie chce, to mozna :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 maja 2006, 00:29 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Ulter pisze:
Poprostu z sieci osiedlowych (tak sobie je umownie nazywam) korzystaja ludzie którzy z jakiś powodów nie chcą płacić sporo wiecej za neo.

Zartujesz sobie, prawda? U mnie p2p ida bez ograniczen jednym laczem, a stronki, gry i komunikatory drugim. Goscie tak sie przyzwyczaili, ze jak im predkosc sciagania ze stronki spadnie ponizej 150 kB/s, albo pingi w csie podskocza powyzej 40 ms, to narzekaja. Nie zdarza sie to czesto, wiec powiedz mi kto z nich placac 30 zl miesiecznie obecnie chcialby przejsc na neostrade.
Co do Twojego twierdzenia, ze neostrada to lacze stabilne i bezawaryjne, to napisze tylko jedno: nie rozsmieszaj mnie.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 maja 2006, 10:18 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
kilkanascie AP polaczonych radiami na 5 GHz, do kazdego podpinaja sie ludzie na 2, GHz. Jesli na pomiareze ktos ma slaby link to nie podlaczamy takiej osoby zeby nie miec pozniej problemow, czekamy jak w takiej okolicy wiecej osob bedzie chcialo net i stawiamy kolejnego AP dostepowego.
U mnie w sieci nie uzywa sie kart radiowych lecz userom daje sie AP klienckie PLANETy.
Zaufaj mi u mnie ze stron ludzie spokojnie sciagaja 200 KB/s jest wszystko tak podzielone po portach ze dziala okej (fakt jak wszedzie sa jakies problemy) p2p tez dziala i jak ktos chce sciagac jeden plik to mu idzie szybko do 20-30 KB a jak zapusci cala liste to mu prawie nie idzie.
co do stabilnosci, hmm jak to powiedziec, w ciagu ostatnich 3 miesiecy ani jednego restartu serwera udostepniajacego net, zero padow lacza, zero padow APkow czyli stabilnosc 100% (w ostatnich 3 miesiacach) u kolego z neostrada, po godzinie 20 zrywa mu polaczenie i ciezko nawiazac nowe, predkosci skacza jak chca i 2 mbps czasami potrafi byc ale nie czesto.
2 mbps jak i inne predkosci w neostradzie sa tylko docelowymi a nie gwarantowanymi.
wiem jak moja siec dziala bo mialem przez dlugi czas neostrade i teraz mam ta siec i wiem jaka jest teraz ulga. To ze jest w tej sieci kilka ograniczen to nie jest wazne najwazniejsze jest to ze jest tu szybko na www i poczcie.
Jesli tylko widzimy ze predkosci spadaja za bardzo kupujemy nowe lacze lub zwiekszamy predkosc aktualnych. Obecnie 10 mbps docelowo okolo 25 mbps w tym roku.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 maja 2006, 11:53 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 02:09
Posty: 308
TheL pisze:
kilkanascie AP polaczonych radiami na 5 GHz, do kazdego podpinaja sie ludzie na 2, GHz. Jesli na pomiareze ktos ma slaby link to nie podlaczamy takiej osoby zeby nie miec pozniej problemow, czekamy jak w takiej okolicy wiecej osob bedzie chcialo net i stawiamy kolejnego AP dostepowego.
U mnie w sieci nie uzywa sie kart radiowych lecz userom daje sie AP klienckie PLANETy.
Zaufaj mi u mnie ze stron ludzie spokojnie sciagaja 200 KB/s jest wszystko tak podzielone po portach ze dziala okej (fakt jak wszedzie sa jakies problemy) p2p tez dziala i jak ktos chce sciagac jeden plik to mu idzie szybko do 20-30 KB a jak zapusci cala liste to mu prawie nie idzie.
co do stabilnosci, hmm jak to powiedziec, w ciagu ostatnich 3 miesiecy ani jednego restartu serwera udostepniajacego net, zero padow lacza, zero padow APkow czyli stabilnosc 100% (w ostatnich 3 miesiacach) u kolego z neostrada, po godzinie 20 zrywa mu polaczenie i ciezko nawiazac nowe, predkosci skacza jak chca i 2 mbps czasami potrafi byc ale nie czesto.
2 mbps jak i inne predkosci w neostradzie sa tylko docelowymi a nie gwarantowanymi.
wiem jak moja siec dziala bo mialem przez dlugi czas neostrade i teraz mam ta siec i wiem jaka jest teraz ulga. To ze jest w tej sieci kilka ograniczen to nie jest wazne najwazniejsze jest to ze jest tu szybko na www i poczcie.
Jesli tylko widzimy ze predkosci spadaja za bardzo kupujemy nowe lacze lub zwiekszamy predkosc aktualnych. Obecnie 10 mbps docelowo okolo 25 mbps w tym roku.


Nie neguje tego że ze stronek leci po 200 kilo, problem w tym ze tak powinno isc z każdego portu. Tak czy inaczej do twojej bezawaryjności to bym nie był taki pewny, nie ważny jest uptime serwera ale problemem jest samo radio (planet lol). Wiem jak takie sieci działaja z doswiadczenia wiec nie pisz mi prosze ze to jest stabilne jeszcze na sprzecie planeta.

Do awaryjności neostrady, hmmm to chyba masz bardzo słabe kable u siebie (mieszkasz na wsi?).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 maja 2006, 12:04 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Ulter pisze:
Do awaryjności neostrady, hmmm to chyba masz bardzo słabe kable u siebie (mieszkasz na wsi?).

Po raz kolejny udowadniasz, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Jako przyklad podam Ci kable w Katowicach i okolicach. 60% z nich to miedziaki, ktorych czasy bezproblemowego dzialania minely kilkanascie lat temu. No chyba, ze twierdzisz, ze Katowice to tez wies.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 7 maja 2006, 12:31 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
mieszkam okolo 200 metrow od centrali, kable nie maja najmniejszego znaczenia ale jakos neo pozostawiala bardzo wiele do zyczenia.
sprzet planety jest wg mnie bardzo dobry i APki nie sprawiaja problemow nic sie nie przycina nic nie zapycha wiec mi nie mow ze to jest zle i ze tepsa jest lepsza, fakt powinno wszystko chodzic na wszystkich portach ale tez nie do konca, wiele portow jest zamknietych z powodu siejacych sie trojanow (w tepsie tego nie masz)

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl