Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 14:53

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ipv6
Post: piątek, 1 września 2006, 02:02 
Offline

Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 15:51
Posty: 16
Witam. Staram się uruchomić mój router działający pod nnd tak, aby korzystał z tunelu IPv4 -> IPv6. Założyłem konto na BTexact Tunnel Broker https://tb.ipv6.btexact.com/. Moje łącze to neostradę ale na szczęście ten tunel automatycznie zmienia ip po zalogowaniu się na stronę, więc to nie problem.
O wiele większe problemy sprawia mi konfiguracja tego (i dlatego piszę tego posta z prośbą o pomoc.) Na stronie BTexact dostałem pseudo-gotowy skrypt:
: [/] [] ()
#!/bin/sh
if ! [ -f /proc/net/if_inet6 ]
then echo "IPv6 is not installed!" 1>&2; exit 1; fi
ifconfig sit0 up \
&& ifconfig sit0 inet6 tunnel ::213.121.24.85 \
&& ifconfig sit1 inet6 add 2001:618:400::531f:8374/128 \
&& route -A inet6 add ::/0 gw fe80::d579:1855 dev sit1 \
&& route -A inet6 add 2000::/3 gw fe80::d579:1855 dev sit1 \
&& ifconfig eth1 up \
&& ifconfig eth1 inet6 add 2001:618:400:cfef::/64 \
&& echo 1 > /proc/sys/net/ipv6/conf/all/forwarding \
&& echo 'interface eth1
{
    AdvSendAdvert on;
    prefix 2001:618:400:cfef::/64
    {
AdvOnLink on;
AdvAutonomous on;
    };
};' > /etc/radvd.conf \
&& /etc/init.d/radvd start \
&& echo "IPv6 configuration completed" || \
{ echo "IPv6 configuration failed!" 1>&2; exit 1; }

Nie ma tylko ani słowa o tym, jak go skonfigurować... przeszukałem różne FAQ i znalazłem tyle:
Cytuj:
The scripts we supply should work for most people, but they are only intended as a guide. Subnet and Network (/64 and /48) tunnels are intended for use for networks, and so the script assumes that it will be run on a machine acting as a gateway for that network, with eth0 as the external interface and eth1 as the internal interface. If you're using a single network interface for both roles, then just edit the script to change the eth1 to eth0 - it should work then. Note: If your interfaces have different names (eg. fxp, bge, xl, etc.) you may need to edit the script to reflect this.

No i teraz pojawia się problem - nie mam pojęcia jak mam to skonfigurować. W skrypcie pojawia się tylko eth1 - przerabiałem je na eth0. Tymczasem nigdzie nie pojawia się eth0 które przerobiłbym na ppp0 (modem USB). Po odpaleniu takiego skryptu Ifconfig wykazuje, że ppp0 nie ma ipv6, a ma je natomiast eth0 i eth1, ale w każdym razie ipv6 zdecydowanie nie działa. Jak powinienem przerobić skrypt, jakie i gdzie interfejsy sieciowe podać, żeby działało to dla mojej konfiguracji? (ppp0 - internet; eth0 - switch i reszta sieci).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl