Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024, 05:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 6 września 2006, 22:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 07:50
Posty: 81
Lokalizacja: okolice Pszczyny
Jakis czas temu goszczac w GB u znajomego spodkalem sie z bardzo ciekawym rozwiazaniem ... mianowicie :
Kupujac nowy komputer nie dostajemy do niego zadnego oprogramowania oraz sterownikow, dolaczonego na CD badz innym nosniku.
Natomiast przed startem systemu, zaraz po inicjalizacji BIOSU, dostajemy nowe menu dostepne pod F10.
Po wejsciu sa mozliwe dwie opcje: Format C oraz Re-instalacja systemu. Dysk mozemy formatowac, wgrac osobny system a ta funkcja dalej pozostaje. Sprawdza sie to w przypadku "bałwan jestem" uzytkownikow komputera, wciska F10 wybiera format, wciska powtornie i instaluje sie caly system ze sterownikami.
Z dysku 200GB to rozwiazanie "ukradlo" 30GB, odpowiednio spreparowana partycja z jakims softem instalujacym wczesniej przygotowany obraz systemu.

Mozliwe ze ktos sie juz z czyms takim spodkal, i moglby naswietlic badz wyjasnic jak, czym i z czym to "sie je" ;)

Pozdrawiam

_________________
Praca Wlasna.........Google.........Inne Zrodla........Forum


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 6 września 2006, 23:27 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
No coż... stosując twoją konwencję ortograficzną - powiem, że "bałwan jestem" potrafią wszystko. Jakiś czas temu na dyskach w komputerach IBM i Compaq była mała partycja ukryta z zawartością podstawowych ustawień sprzętowych. Niby była ukryta, niby jej nie będzie widać... a parę razy okazało się że jakiś geniusz potrafił ja wykasować. Komputer nie startował. W czasach przedinternetowych to była makabra. Potem już dało się ściągać te tzw. dyskietki referencyjne z netu... chociaż to też nie jest takie proste. Ostatnio wpadł mi w ręce compaq bez dysku, z którego serwer na Freesco chciałem zrobić, jednak żeby go odpalić trzeba było wystartować ze specjalnej dyskietki, żeby zmienić ustawienia. Szukałem tej dyskietki cały dzień, a była na stronach compaqa bardzo skutecznie ukryta. O pełnym biosie mowy nie było, bo dysk z z systemem już był i nie mogłem sobie pozwolić na eksperymentowanie z wgrywaniem biosu na dysk z systemem.
Dlaczego o tym wspominam? Bo te 30 giga backupu to user zdolny jak jest, też szybko sobie skasuje. Realizowane jest to zwykle za pomocą ghosta, ale ja wolę jeśli to jest na CD (DVD) niz w sposób przez ciebie opisany.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 6 września 2006, 23:55 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:57
Posty: 338
Lokalizacja: Nowy Sącz
Maciek pisze:
Jakiś czas temu na dyskach w komputerach IBM i Compaq była mała partycja ukryta z zawartością podstawowych ustawień sprzętowych.

IBM do dzisiaj w laptopach serwuje takie rozwiazanie.

_________________
www.lan14.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl