Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 04:38

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 15 lutego 2007, 15:16 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Cytuj:
czesc mam pytanko czy taka karta bedzie działała w nnd?


powyższy cytat pochodzi z prywatnej wiadomości jaką dziś dostałem. Poza powyższym jest link do opisu karty WiFi i krótki opis warunków w jakich to ma działać. Fajnie, w zasadzie jest wszystko czego potrzeba, żeby osoba znająca temat mogła odpowiedzieć na pytanie. Tylko, na litość dowolnego boga, skąd nadawcy przyszło do głowy, że ja będę się na tym znał, że będę miał czas szukać mu tych informacji i w końcu, że będzie mi się, po prostu, chciało odpisać...
A przecież, wysłanie tego na forum daje nieporównywalnie większe szanse na odpowiedź - ja jestem jeden, stałych czytelników forum jest pewnie kilka setek... ewidentny brak logiki...

Inna sprawa - od jakiegoś czasu obserwujemy coraz większe zainteresowanie obsługą RAID. Kilka razy pisałem, że jestesmy już bilsko sukcesu, zapraszałem wszystkich zainteresowanych do wysyłania mi na priv wyniku polecenia dmesg i w miarę dokładnego opisu sprzętu. Kilku z was się ze mną skontaktowało i dzięki temu mamy działajacą obsługę kontroleów Raid Compaqa. Dziękuję Wam Panowie.
Problem jest w tym, że dostaję również inne wiadomosci na ten sam temat:

Cytuj:
mam serwer Netfinity 5000 ibm raid 5 stare i nowe nnd nie działa restartyje się przy ustawianiu partycji


ot i cała wiadomość... i znów nie wiem, nieumiejętność czytania czy lenistwo? Jak autor może założyc, że skoro jemu się nie chce podać informacji o które proszę, to mnie będzie sie chciało poszukać danych technicznych tego serwera... tym bardziej, że dane techniczne nie rozwiązuja sprawy, każdy z kontrolerów RAID inaczej przedstawia się systemowi i nikt bez podstawowych informacji (wynik dmesg) nie jest w stanie zgadnąć jak to powinno być obsłużone w instalatorze. W końcu chyba jakiś powdód dla kórego prosiłem o te własnie informacje istnieje... naprawdę mam ciekawsze zajęcia niż czytanie logów kernela.

Obu autorów przepraszam za zacytowane prywatne wiadomosci, ale były tak typowe, że uznałem że warto. Może ktoś zrozumie, że wysyłanie prywatnych wiadomości nie jest najlepszą/najszybsza metodą uzyskania pomocy. Pamiętajcie proszę potencjalni autorzy PW - nikt nie jest omnibusem i nie zna się na wszystkim. Wysłanie PW z prośba o pomoc powoduje, że sami sobie ograniczacie szanse na odpowiedź!
Krótkie, rzeczowe pytanie (zadane po przeczytaniu FAQ i skorzystaniu z forumowej wyszukiwarki), podanie najważniejszych danych, przytoczenie odpowiednich logów i okaże się, że nie trzeba pytać... a jeśli nawet, to odpowiedź uzyskamy o wiele, wiele szybciej.

Hough!

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl