Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 11:52

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 00:18 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
TheL:
Nie znam groupwise, musisz się wczytać w manuale i poszukać na stronach z jakim programem antyspamowym może współpracować.
Cytuj:
DSPAM can integrate with any MTA (Mail Transfer Agent) capable of calling dspam either as a local delivery agent or via LMTP. It can also be integrated via procmail scripts and .forwards. For all other MTAs, DSPAM can be integrated in front of the MTA as an "appliance" or by using a POP3/IMAP proxy. I've heard many success stories so far with: Sendmail, Postfix, Exim, Courier, Communigate Pro, and QMail.

Jak widać dspam pracuje z różnymi MTA, ale systemy pracy grupowiej moją gorsze wsparcie dla takich programów, choć może jest jakiś "myk". Sam używam Citadel na jednym serwerze i własnie zauważyłem, że jest tam możliwość korzystania ze spamassassin na innym serwerze, być może również na podobnej zasadzie uda mi się to z dspamem połączyć. Sprawdź jakie możliwości administracyjne ma Groupwise.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 00:22 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
zakladajac ze uda mi sie Groupwise zmusic do uzywania mail proxy na innym serwerze jak musze skonfigurowac taki serwer bo nie spotkalem sie z opisem jak skonfigurowac Spamassassin albo inny system aby jego mogl uzywac system mailowy znajdujacy sie na innej maszynie.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 00:28 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Na koniec dzisiejszego pracowitego dnia jeszcze jedna wiadomość.
: [/] [] ()
336 SPAM, 11 Good, 1 Spam Misses, 4 False Positives, 0 Inoculations

Oczywiście należy to traktowac testowo - to w końcu tylko jeden dzień. Te 4 false positives to maile potraktowane przez retrain, jako błędnie oznaczone, jeden spam misses to spam oznaczony jako innocent.
Udało mi się też uruchomić panel web dla dspam (z tym było sporo problemów), panel jest rewelacyjny - pozwala na administracyjne zarządzanie całością, ale też każdy użytkownik ma do tego dostęp na swoim poziomie.
Teraz czeka mnie jeszcze sporo pracy,żeby zrobić już porządną paczkę ze wszystkimi zależnościami i opis.
Dobranoc

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 09:06 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
TheL pisze:
zakladajac ze uda mi sie Groupwise zmusic do uzywania mail proxy na innym serwerze jak musze skonfigurowac taki serwer bo nie spotkalem sie z opisem jak skonfigurowac Spamassassin albo inny system aby jego mogl uzywac system mailowy znajdujacy sie na innej maszynie.

Sam spamassassin moze pracowac jako demon na innej maszynie i laczysz sie za pomoca spamc do niego
[root@serwer ~]# spamc --help
spamc: invalid option -- -
SpamAssassin Client version 3.1.8
compiled with SSL support (OpenSSL 0.9.8d 28 Sep 2006)

Usage: spamc [options] [-e command [args]] < message

Options:
-d host[,host2] Specify one or more hosts to connect to.
[default: localhost]
-H Randomize IP addresses for the looked-up
hostname.
-p port Specify port for connection to spamd.
[default: 783]
-S Use SSL to talk to spamd.

to tylko wycinek.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 11:40 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
to teraz zostaje mi sprawdzic w konfigach groupwise czy da sie cos tam poustawiac i ewentualnie pl.comp.sys.novell :D

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 13:17 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
TheL pisze:
to teraz zostaje mi sprawdzic w konfigach groupwise czy da sie cos tam poustawiac i ewentualnie pl.comp.sys.novell :D

Moim zdaniem zamiast kombinować jak przymusić system antyspamowy do pracy z zewnętrznym serwerem, lepiej będzie zastosować coś co już z założenia jest do tego zaprojektowane. Skoro masz silną maszynę i nie musisz mieć hiper skuteczności filtrowania to IMO Popfile nada się wyśmienicie, szczególnie, że jest prostszy w konfiguracji niż ASSP i jest polska nakładka językowa. Odwiedź http://softcoffee.net/module-ContentExp ... eid-5.html i obadaj czy ci to pasuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 13 lipca 2007, 12:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
chcialbym wrocic do tematu.
Szczerze to z opisu POPFile nie bardzo moge wywnioskowac jak on dzial, wyglada na to ze ma byc uruchomiony za serwerem pocztowym a przed klientem a to mi nie pasuje (musi byc przed serwerem pocztowym.
Sprawdzilem Groupwise dokladnie i ma mozliwosc ustawienia MXa i innych takich wiec tu akurat moge wpisac co chce teraz pytanie jak skonfigurowac jakis program antyspamowy aby dzial jako mail proxy.
mam serwer pocztowy na domenie mail.aaa.pl (ip: aaa.bbb.ccc.ddd) a serwer www (dzialajacy jako router bedacy przed serwerem pocztowym) aaa.pl (ip aaa.bbb.ccc.eee)
Potrzebuje na poczatku podstawowych informacji jak to uruchomic pozniej zaczne modyfikowac i uczyc program jak juz zadziala.
Bardzo Was prosze o pomoc bo juz przeczytalem chyba wszystko co mozliwe na ten temat i nadal nie wiem jak to zrobic.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl