Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024, 19:02

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 18:24 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
1. Tak, dodajemy mu procmaila. Niestety dla exima jest to konieczne, inne MTA się bez tego obywają. Zdaje się, że można też wykorzystać wbudowane pliki .forward w eximie, ale ja jestem widac za cienki bolek - za żadne skarby nie chciało mi to działać. Formaila używa się tylko do robienia treningu z mbox, jest to operacja ręczna i nie robi się tego bez przerwy. Fakt że uczenie trwało długo, ale to już zrobioene i koniec...
2. Co do whitelist - to w spamassassin miejmy nadzieję, że to będzie, bo wcześniej też nie bardzo można to było znaleźć. Jednak mam dobrą wiadomość, whitelist być może uda mi się uruchomić z poziomu samego exima, więc to będzie drobny dodatek.
3. Co do uczenia spamem i niespamem...
W warunkach laboratoryjnych zastosowałem mbox z plikami spam i drugi nospam - było w nich razem koło 300 maili. Chciałem mieć jak najlepiej wykonany trening, choć dobrych maili miałem mniej niż złych.
Na drugim serwerze zastosowałem 100 maili spamu i około 40 nospamu.
Po jednym dniu przyszło tylko 300 maili (jest weekend) z tego dwa dobre oznaczone innocent, jeden spam oznaczony innocent a pozostałe to spam oznaczony jako spam. Oczywiście jakieś miarodajne liczby będę miał po pewnym czasie. Jednak twierdzę dziś, że warto było się pomęczyć.
Oczywiście łącznie z dspamem, podobnie jak ze spamassassinem można używać czegoś jeszcze. Można w eximie zrobić także greylisting jak się ktoś uprze. ALe dla przeciętnego admina NND sądzę, że dspam będzie narzędziem wystarczającym.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 18:26 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
orion pisze:
Mis' pisze:
Według autorów programu aby uzyskać dużą skuteczność filtrowania należy dostarczyć mu spam i nie-spam w mniej więcej równych proporcjach. Zbyt dużo spamu w stosunku do nie-spamu spowoduje większą ilość fałszywych trafień.

:) A skąd masz taką informację, bo mogę powiedzieć że jest nieprawdziwa. A co za tym idzie wnioski wysunięte na jej podstawie.


Gratuluję! wiesz o programie więcej niż jego autorzy:
http://dspam.nuclearelephant.com/faq.shtml#1.6

orion pisze:
Mis' pisze:
Spamassassin uczy się głównie na spamie i swoją pełną wydajność osiągnie dużo szybciej

A jak nie dochodzi do mnie spam, ale chciałbym zabezpieczyć serwer przy użyciu Spam Assasina na wszelki wypadek to w jaki sposób uzyskam skuteczność filtrowania już na starcie ?!


jak nie dochodzi do ciebie spam to nie masz ani potrzeby ani co filtrować.
Ponieważ jednak jest to sytuacja stosunkowo rzadka, więc nie będziemy jej rozważać.
Na etapie budowy pakietu Spamassassin można go "nakarmić" spamem i dostarczyć użytkownikowi program już nauczony, Dspam aby osiągnał tę samą wydajnośc musi być "nakarmiony" zarówno spamem jak i nie-spamem. Spam dostajemy w zasadzie taki sam wszyscy więc to nie problem. Nie-spam, jednak, jest dla każdego z nas inny i dlatego proces uczenia się wydłuża. Powoduje to trudność z przygotowaniem pakietu Dspam działającego wydajnie OOTB.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 18:30 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Cytuj:
Powoduje to trudność z przygotowaniem pakietu Dspam działającego wydajnie OOTB.

Wydaje mi się, że przesadzasz. Jeśli instaluję apacza, exima, a przede wszystkim sambę, czy co tam jeszcze, to muszę posiedzieć nad konfiguracją - żadnej OOTB być nie może. A dspam dostarczę w paczce z pomocniczymi skryptami, które zrobią bardzo dużo pracy za użytkownika...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 18:37 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
Mis' pisze:
Gratuluję! wiesz o programie więcej niż jego autorzy:
http://dspam.nuclearelephant.com/faq.shtml#1.6
A, dziękuję, dziękuję :> Dziwny z ciebie człowiek skoro wszystko przyjmujesz na wiarę. Autorzy "OCS Inventory NG" też napisali, że ten pakiet nie działa z niczym innym niż Apache. Nie uwierzyłem, lekko pokombinowałem ... i działa z czymś innym. Gdybym im uwierzył nic bym nie osiągnął. Ciekawe jak mają się do tego co zacytowałeś wypowiedzi ludzi na forach internetowych - użytkowników DSPAMa. Zresztą nie trzeba wcale aż tak daleko szukać :) Przeczytaj post Maćka odnośnie zachowania pakietu na żywym systemie.

Mis' pisze:
Ponieważ jednak jest to sytuacja stosunkowo rzadka, więc nie będziemy jej rozważać.

Równie rzadka jak uderzenie pioruna w instalację sieciową. Nie będziemy jej rozważać bo jest niewygodna dla ciebie, czy z innych powodów ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 19:23 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
1. Tak, dodajemy mu procmaila. Niestety dla exima jest to konieczne, inne MTA się bez tego obywają.


możesz przedstawić schemat działania całego układu? jaką drogę musi pokonać każdy mail trafiający do serwera?

Maciek pisze:
Formaila używa się tylko do robienia treningu z mbox, jest to operacja ręczna i nie robi się tego bez przerwy. Fakt że uczenie trwało długo, ale to już zrobioene i koniec...


procesu uczenia nie brałem pod uwagę - to normalne, że wymaga on i czasu i mocy komputera i/lub innych programów, interesuje mnie tylko run-time

Maciek pisze:
whitelist być może uda mi się uruchomić z poziomu samego exima, więc to będzie drobny dodatek.


z poziomu samego exima, czy za pomocą procmaila?

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 19:27 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
Cytuj:
Powoduje to trudność z przygotowaniem pakietu Dspam działającego wydajnie OOTB.

Wydaje mi się, że przesadzasz. Jeśli instaluję apacza, exima, a przede wszystkim sambę, czy co tam jeszcze, to muszę posiedzieć nad konfiguracją - żadnej OOTB być nie może.


tylko, że każdy z wymienionych programów ma plik konfiguracyjny, który możesz nawet od kolegi skopiować, nie mówiąc o przykładach dostępnych w sieci, i będzie działał. Jak wiesz co robisz, to po czasie liczonym w minutach masz działające programy. W przypadku dspam niestety nie... a spamassasin nauczony na etapie budowy pakietu będzie wydajniejszy. I tylko o tym pisałem..

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 19:42 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
orion pisze:
Dziwny z ciebie człowiek skoro wszystko przyjmujesz na wiarę.


bądź pewien, że jak napiszesz dupa na płocie to nie polecę głaskac...

orion pisze:
Autorzy "OCS Inventory NG" też napisali, że ten pakiet nie działa z niczym innym niż Apache. Nie uwierzyłem, lekko pokombinowałem ... i działa z czymś innym. Gdybym im uwierzył nic bym nie osiągnął.


wiesz... ja jestem użytkownikiem. Kombinuję tylko wtedy gdy jestem zdesperowany i innych rozwiązań nie ma. W kwestii spamu nie grozi mi brak alternatyw.

orion pisze:
Ciekawe jak mają się do tego co zacytowałeś wypowiedzi ludzi na forach internetowych - użytkowników DSPAMa. Zresztą nie trzeba wcale aż tak daleko szukać :) Przeczytaj post Maćka odnośnie zachowania pakietu na żywym systemie.


nie wiem jak się mają - zapytaj autorów dlaczego tego nie usunęli z FAQ jesli opinie użytkowników sa inne.

Maciek nigdzie nie pisze o przeprowadzonych testach porównawczych jak się zachowuje dspam karmiony tylko spamem lub papką spam+nie-spam... opisał jakąś jednostkową sytuację, która w żaden sposóh nie świadczy ze to co autorzy napisali w FAQ jest nieprawdą. I może Cię to zaskoczy, ale w kwestii działania programu dspam nadal mam większe zaufanie do autorów programu...

orion pisze:
Mis' pisze:
Ponieważ jednak jest to sytuacja stosunkowo rzadka, więc nie będziemy jej rozważać.

Równie rzadka jak uderzenie pioruna w instalację sieciową. Nie będziemy jej rozważać bo jest niewygodna dla ciebie, czy z innych powodów ?


hym... może zapomniałem dopisać? nie, jest tam wyraźnie:
Cytuj:
Na etapie budowy pakietu Spamassassin można go "nakarmić" spamem i dostarczyć użytkownikowi program już nauczony, Dspam aby osiągnał tę samą wydajnośc musi być "nakarmiony" zarówno spamem jak i nie-spamem. Spam dostajemy w zasadzie taki sam wszyscy więc to nie problem. Nie-spam, jednak, jest dla każdego z nas inny i dlatego proces uczenia się wydłuża. Powoduje to trudność z przygotowaniem pakietu Dspam działającego wydajnie OOTB.

czyli znaczy że albo nie doczytałeś, albo wyciąłeś to bo Tobie było niewygodnie...

Proponuje EOT - do niczego nie dojdziemy w tej dyskusji...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 19:51 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
Ta dyskusja jest conajmniej dziwna. Wystarczy użyć funkcji "Szukaj" aby zobaczyć, że nikt wcześniej nie sygnalizował istnienia takiego programu. Dopiero teraz niektórzy uruchomili Google i patrzą co to za zwierz.
Czy DSPAM jest wart uwagi ?! Moim zdaniem zdecydowanie tak. Teoretyzując kwestionuje się jego szybkość działania pomimo informacji z różnych źródeł, że różnica w szybkości działania pomiędzy SA jednak jest. Wystarczy nieco samozaparcia i głośny dysk serwera i sami ocenimy długość i zjadliwość mielenia HDD przy przyjściu maila
Dzięki pracy czerwa jest w repozytorium Spam Assassin. To bardzo dobrze, bo to też dobry program. Nie wiem czy najlepszy. Wiem tylko jedno - jesli nie będę mógł porównać go w działaniu do jakiegoś innego systemu to nie będę miał pełnego obrazu rzeczy. Użytkownik zainstaluje jeden, poużytkuje, pozna jego wady i zalety, potem zobaczy inny i dopiero wtedy będzie mógł wysnuć jakieś miarodajne wnioski. Jeśli ktoś ma już wdrożone jakieś rozwiązanie antyspamowe i jest z niego zadowolony to niech go dalej stosuje, tylko niech na miłość boską nie zabiera innym możliwości decydowania co chcą mieć na twardym dysku. Nie wiem czy Maciek będzie miał ochotę zrobić paczkę z DSPAMem przy takiej polityce, mam nadzieję że tak. Nie wiem też, czy na chwile obecną Spam Assassin jest zbudowany już "nakarmiony" spamem, czy to też teoretyzowanie o najbliższej przyszłości. Nikt tego nie napisał.
To ostatnie moje 3 grosze w temacie. :(


Ostatnio zmieniony sobota, 9 czerwca 2007, 20:12 przez orion, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 20:05 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
orion pisze:
Czy DSPAM jest wart uwagi ?! Moim zdaniem zdecydowanie tak.


Oczywiście. Poczytałem trochę i także uważam ze warto się tym zainteresować. O wątpliwościach pisze tutaj.

orion pisze:
jest w repozytorium Spam Assassin. To bardzo dobrze, bo to też dobry program. Nie wiem czy najlepszy. Wiem tylko jedno - jesli nie będę mógł porównać go w działaniu do jakiegoś innego systemu to nie będę miał pełnego obrazu rzeczy. Użytkownik zainstaluje jeden, poużytkuje, pozna jego wady i zalety, potem zobaczy inny i dopiero wtedy będzie mógł wysnuć jakieś miarodajne wnioski.


myślę że sie rozmarzyłeś... mam serwer poczty dla niewielu użytkowników. Jednak nawt tych niewielu nie mogę traktowac jak króliki doświadczalne. Rozwiązanie wprowadzone raz już w nim pozostanie na długo. W serwisach o większej ilości kont bezproblemowe działanie jest jeszcze ważniejsze. Dlatego założenie że użytkownik spróbuje tego, potem tamtego a potem jeszcze czegoś innego jest z założenia błędne...

orion pisze:
niech na miłość boską nie zabiera innym możliwości decydowania co chcą mieć na twardym dysku.


gdzieś było, że zabronione jest robienie innych niż spamassassin pakietów? nIe zauważyłem. Nadinterpretujesz. Pokazałem kilka, moim zdaniem, ważnych wątpliwości. I to nie z punktu widzenia użytkownika tylko z punktu widzenia developera NND, który chciałby aby potencjalny użytkownik dostał jak najlepsze pakiety, jak najlepiej przygotowane. Najlepiej takie, które działaja OOTB w podstawowym zakresie, a interakcji użytkownika wymagają tylko żeby uruchomić jakies funkcje ddatkowe (tak, wiem, ze to nie zawsze jest mozliwe).

orion pisze:
To ostatnie moje 3 grosze w temacie. :(


hough!

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 20:22 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Cytuj:
możesz przedstawić schemat działania całego układu? jaką drogę musi pokonać każdy mail trafiający do serwera?

Dspam wywoływany jest z poziomu exima i znakuje pocztę, procmail na podstawie X-DSPAM-Result:Spam kieruje spam, tam gdzie admin/użytkownik chce, reszta maili trafia do skrzynki.
Oczywiście można zrobić bardziej zaawansowane regułki na podstawie np. X-DSPAM-Confidence:XXX (gdzie XXX to jest ułamek dziesiętny).
Ale to dyskusja szczegółowa na moment, gdy już paczka będzie pewna.
Cytuj:
/whitelist/ z poziomu samego exima, czy za pomocą procmaila?

Samego exima. Doczytałem to w trakcie prac ze spamem i na razie nie miałem czasu przetestować.
I jeszcze coś..
Cytuj:
z punktu widzenia developera NND, który chciałby aby potencjalny użytkownik dostał jak najlepsze pakiety, jak najlepiej przygotowane. Najlepiej takie, które działaja OOTB w podstawowym zakresie, a interakcji użytkownika wymagają tylko żeby uruchomić jakies funkcje ddatkowe (tak, wiem, ze to nie zawsze jest mozliwe).

Zatem zakładasz, że dspam oddam użytkownikom jako półprodukt? A spamassassin będzie działał OOTB? I przyznam się, ze wtą możliwość oddania już nauczonego podczas produkcji paczki jakoś mi sie nie chce uwierzyć...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 20:24 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
Jest mozliwosc nauczenia go i zapaczkowania nauczonego. To sa raptem 2 pliki.
Whitelista: http://wiki.apache.org/spamassassin/ManualWhitelist

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 20:34 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
czerwo pisze:
Jest mozliwosc nauczenia go i zapaczkowania nauczonego. To sa raptem 2 pliki.
Whitelista: http://wiki.apache.org/spamassassin/ManualWhitelist

Czyli nauczenie go to przygotowanie mu czarnej i białej listy??
Ja wcale nie chcę mieć cudzej białej listy.... ani czarnej też nie...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 20:35 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
Kule na mol.
Nie, przez nauczenie powstaja 2 pliki: bayes_seen bayes_toks.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 20:56 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
No to jeszcze dorzucę tak a propos:
Cytuj:
#
To train Spamassassin, you get a mailbox full of messages that you know are spam and use the sa-learn program to pull out the tokens and remember them for later:
* sa-learn --showdots --mbox --spam spam-file

Then you get a mailbox full of messages you're sure are ham and teach Bayes about those:
* sa-learn --showdots --mbox --ham ham-file

It is important to do both.

It is important to do both
A argumenty za spamassassinem były takie, że starczy troszkę spamu...
Cytuj:
The bayesian classifier can only score new messages if it already has 200 known spams and 200 known hams.

Czyli dwieście tego i tego.. - żeby mógł zacząć klasyfikować?
No i jeszcze ważne..

Cytuj:
Do not train Bayes on different mail streams or public spam corpora. These method will mislead Bayes into believing certain tokens are spammy or hammy when they are not.

A to wszystko ze strony:
Spamassassina
Wygląda na to, że istnienie ręcznej whitelisty jest jedynym prawdziwym argumentem za spamassassin.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 21:22 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
It is important to do both


Cóż... podwijam ogonek i wycofuję argument - tego nie wiedziałem. Wszedzie czytałem tylko o karmieniu SA spamem.

Maciek pisze:
Cytuj:
The bayesian classifier can only score new messages if it already has 200 known spams and 200 known hams.

Czyli dwieście tego i tego.. - żeby mógł zacząć klasyfikować?


czy nie wynika to przypadkiem ze specyfiki filtra? Czy Dspam nie używa tego samego filtra? W FAQ Dspam tez piszą o 100-200 mailach... Jak w każdym systemie opartym o statystykę ilość przechodzi w jakość :-). IMHO hybiony argument.

Maciek pisze:
No i jeszcze ważne..

Cytuj:
Do not train Bayes on different mail streams or public spam corpora. These method will mislead Bayes into believing certain tokens are spammy or hammy when they are not.


No cóż. Mój argument prawdziwy był tylko w przypadku gdy wystarczało karmienie spamem. Jak wyżej - podwijam ogonek i wycofuję się.

Maciek pisze:
Wygląda na to, że istnienie ręcznej whitelisty jest jedynym prawdziwym argumentem za spamassassin.


ano tak wychodzi...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Ostatnio zmieniony sobota, 9 czerwca 2007, 21:28 przez Mis', łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 21:27 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek pisze:
Zatem zakładasz, że dspam oddam użytkownikom jako półprodukt?


dobrze wiesz, że nie o to mi chodziło.

Maciek pisze:
A spamassassin będzie działał OOTB? I przyznam się, ze wtą możliwość oddania już nauczonego podczas produkcji paczki jakoś mi sie nie chce uwierzyć...


Nauczyć go można, oferty przedłużania i zakupu viagry dostajemy, jak sądzę, te same... jednak w świetle tego co napisałes o karmieniu nie-spamem wycofuję się z tego - sytuacja wyląda dokładnie tak samo dla obu programów...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 21:31 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
limit ilosci mozna przestawiac.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 21:59 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
dobra, w takim razie co radzicie mi zainstalowac bo juz nie wiem, teraz jestem juz otwarty na wszystko mozge nawet zmienic system lub dolozyc serwerowi kolejne 4 GB RAMu ale tylko zeby to dzialalo.
Tak jak pisalem serwer pocztowy mam na Groupwise i to dla mnie jest najwiekszy problem, gdyby nie to zainstalowalbym wg wielu opisow SpamAssassin i mialbym gites nawet jesli by mi odwalilo 70% spamu bylbym juz szczesliwy, teraz na konto kazdego usera przychodzi tak strasznie duzo spamu ze ciezko odnalezc tam dobre maile, mi od wczoraj od rana przyszlo na konto firmowe okolo 120 maili spamowych (za duzo osob ma moj mail w ksiazkach) podobnie mam z innymi pracownikami to zaczelo byc juz tragedia wiec chce to uciac nawet w 70% zeby jakos dalo sie zyc. ASSP dlatego staram sie skonfigurowac bo jest tam bardzo wiele opcji konfiguracji i moze uda mi sie dojsc jak go zmusic do wspolpracy z Groupwise, pozatym widzialem efekty i jestem w szoku. Do tej pory wszystkie maile spamowe pracownicy wrzucali mi do jednego folderu wspoludostepnionego i mam tego okolo 65 tysiecy wiec chyba dobra baza do nauki. Gdyby ludzie u mnie sciagali poczte z serwera a nie uzywali IMAPa to problem bym rozwiazal Windowsowymi programami antyspamowymi bo maja w miare znosne efekty pracy ale niestety IMAP jest i tak musi byc, poczty na serwerze juz jest kilkadziesiat giga.
Doradzcie mi cos co chociaz czesciowo spelni moje oczekiwania i da sie zainstalowac w moich warunkach, bardzo mi na tym zalezy. Prosze o jakies porady co i jak najelepiej zainstalowac, taki opis mysle ze sie przyda wielu osobom bo widze ze w znajomych firmach jest ten sam problem a wbrew pozorom duzo ludzi uzywa serwerow pocztowych na innych systemach niz linux i szukaja rozwiazan aby wstawic serwerek linuxowy przed taki pocztowy i na nim uruchomic antyspam, znam osobiscie 3 takich adminow ktorzy walcza z tym juz ze 2 miesiace i probojemy cos wymyslec. POMOCY :)

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 22:04 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:06
Posty: 3267
Lokalizacja: Katowice
http://www.health.ufl.edu/itcenter/help ... spam.shtml

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 22:19 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
no wiem ze jest regulka ktora mi zlapie cos z jakims znacznikiem (np w temacie SPAM) i przeniesie do jakiegos folderu i tam mam tych regulek z roznymi Viagrami itd porobione ale teraz jak mam zainstalowac SA na serwerze ktory dla serwera Groupwise jest brama internetowa zeby SA przefiltrowal poczte nadal jej znacznik SPAM i przekazal do serwera Groupwise, pozniej jak juz bede mial znacznik to sobie zrobie z ta poczta porzadek.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl