Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:44

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota, 9 czerwca 2007, 23:46 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
mozna poczuc sie jak w basni :)

ps.
zeby nie pisac dosadniej.
to byla kolejan wyprawa sts?
wrocmy na ziemie.

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 00:09 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
powiem Ci tak ze cala historia jest bardzo niewiarygodna ale prawdziwa, relacja jest z 2 zrodel taka sama, firma w ktorej on nadal pracuje jest naprawde bogata firma i inni pracownicy zarabiaja tam duzo ale przez dlugi czas uwazano tam ze informatyk to najnizszy szczebel w firmie. Tak jest w wielu firmach ale to sie drastycznie zmienia bo nie ma kto pracowac i nie kazdy jest gotow poswiecic swoj czas wolny na to aby sie uczyc lub starac sie usprawnic wszystko. Jak tak dalej pojdzie to niedlugo informatycy beda najlepiej zarabiajaca grupa spoleczna.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 08:35 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
TheL pisze:
[...] informatyk to najnizszy szczebel w firmie. Tak jest w wielu firmach ale to sie drastycznie zmienia bo nie ma kto pracowac i nie kazdy jest gotow poswiecic swoj czas wolny na to aby sie uczyc lub starac sie usprawnic wszystko.

A wiesz dlaczego tak jest ?! Ja też poautomatyzowałem kilka rzeczy, które wcześniej wymagały biegania z kartką po całej firmie (kilka budynków) i doglądania wszystkiego. Efekt był taki, że zostałem wezwany na dywanik do szefa, który zarzucił mi że nic nie robię. Pokazałem mu, że wszystko to co ma być robione jest robione a on mi na to, że on się na tym nie zna, ale widzi że jestem leniwy i się nie staram. No to się dopasowałem :lol:
Druga sprawa, że o zakupach oprogramowania i droższego (a droższy w tej firmie znaczy przekraczający 400 zł) sprzętu decyduje szef, który nie ma zielonego pojęcia o informatyce i który uważa, że na to stanowisko można ściągnąć byle gościa po studiach informatycznych. Efekty widać jak na dłoni oprogramowanie kadrowe to istny koszmar, serwera postawić nie można bo jeszcze student, który przyjdzie na moje miejsce może się w tym nie połapać, wszystkie komputery to SFF z 128MB pamięci (bo - cytuję: "dostaliśmy dobrą ofertę"), które po 16h pracy (dwie zmiany) latem wieszają się ustawicznie. Na koniec zostawiłem najlepszy myk. Poprzedni informatyk zaprojektował tak sieć, że do spięcia 8 pomieszczeń użył 9 switchów 8-portowych połączonych kaskadowo. Do każdego switcha przeciętnie szły 2-3 kable sieciowe. Całość nie była zrobiona łańcuszkiem po kolei, tylko tak że najpierw przez pół piętra szedł kabel do szefa a potem wracał i rozchodził się dalej. Informatyk powiedział, że teraz gdy szef wyciągnie z gniazdka zasilacz switcha to w całej firmie nie będzie internetu. Szef ucieszył sie strasznie z takiej "władzy" i dał dla gościa podwyżkę a potem awansował go na lepiej opłacane stanowisko - kierownika utrzymania ruchu. Problem był tylko taki że firma pracuje od godziny 7 a szef przychodzi o 9 czy nawet o 10-tej :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 11:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
taka jest niestety rzeczywistosc, ktos kto zielonego pojecia nie ma o informatyce pcha sie w rzeczy informatyczne, ja sobie juz na to nie pozwalam i robie to co ja uwazam za dobre a nie to co ktos mi powie ze tak to powinno byc, po za tym gdybym sie wszystkiego sluchal co mi mowia to spedzalbym w pracy nie 8-10 godzin a 16-20. Ostatnio w pracy bylem od 6 godziny rano w czwartek do 20 godziny w piatek (padla macierz i trzeba bylo poodzyskiwac dane i zbudowac to od nowa a na novellu czasami jest problem) i co mialem za to ? NIKT mi nie podziekowal ze spedzilem w pracy tyle swojego wolnego czasu. Jeszcze texty byly ze pogubily sie jakies pliki, a ja za kazdym razem szedlem do takiej osoby i sprawdzalem ten katalog w ktorym to powinno byc, oczywiscie nie bylo ale w katalogu obok i jasne ze byl taki plik. Przez szukanie takich glupich pliczkow stracilem pol dnia i oczywiscie ze byly wszystkie tam gdzie powinny.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 13:03 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
TheL pisze:
ja sobie juz na to nie pozwalam i robie to co ja uwazam za dobre a nie to co ktos mi powie ze tak to powinno byc

...co w mojej firmie jest równoznaczne z odmową wykonania polecenia służbowego i upomnieniem. Drugie upomnienie to nagana a trzecie to zwolnienie dyscyplinarne. Dwóch pracowników (a przynajmniej o dwóch wiem) zakończyło w ten sposób pracę, z brzydką adnotacją na świadectwie pracy. A ofert pracy mało... ex. białostockie i ex. lubelskie to jedyne regiony, w których bezrobocie zamiast spadać wzrosło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 13:59 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
no to w takim razie rozumiem Cie. Ciezko tak musiec stosowac sie do czasami bezmyslnych regul i polecen.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 10 czerwca 2007, 22:09 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2004, 15:18
Posty: 1273
Lokalizacja: Tychy
Jacq pisze:
hx pisze:
pape pisze:
w Polsce moze i tak,,, tylko zalezy gdzie,,,, ja niestety mieszkam w Lubelskim,,, jedyne wyjscie to udac sie na zachod, badz polnoc,,,,

eee tam znam takich co u ludzi z lubelskiego po 4.000 miesiecznie zarabiają


tylko musisz brać 150 kilo na klatę i umieć ściągać haracze ;)

A tak na serio to wszędzie są tacy ludzie, tylko niestety jest ich nie wielu.

to kobieta tyle zarabia :)
a najśmieszniejsze jest to ze do tej pracy miesiąc szukali człowieka (praca naprawde bardzo spokojna) i nikt z ogłoszenia sie nie zjawił (oczywiście zarobków nie podawali)

_________________
Pomogłem ? wypij moje zdrowie
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 czerwca 2007, 20:17 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2006, 14:09
Posty: 2112
Lokalizacja: Poznań
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74 ... &startsz=x
Pocieszające ;)

_________________
Dedykowane systemy CRM, e-commerce i witryny korporacyjne.
Software House Poznań


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 czerwca 2007, 20:42 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 19 czerwca 2005, 17:55
Posty: 167
Cytuj:
GDZIE

Najwięcej zarabia informatyk w województwie mazowieckim. Specjalista "wyciągał" tam w ub. roku średnio 4880 zł, podczas gdy osoba pracująca na analogicznym stanowisku gdzieś na wschodzie kraju dostawała zaledwie 2275 zł, czyli ponad połowę mniej. I to właśnie tam, na wschodzie, zarabia się najmniej. Identycznie wygląda sytuacja na pozostałych stanowiskach - wskazują badania.


Tak jak mowiłem,,, na wschodzie bieda ;P trzeba stąd uciekac ;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl