Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 09:13

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 21:12 
Offline

Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 14:41
Posty: 82
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Drogi Maćku - a wystarczyło zwyczajne dziękuję ;-) zamiast prowokować. Chcesz dyskutować to tylko odpowiem, z mojej perspektywy mniej wiekowego (32l)

Może najpierw Albercikowi ;-)
A1.
Cytuj:
Wybacz, ale nie wiem skąd bierzesz te dane, chyba z palca.
oczywiście że nie z palca, ZUS ma swoją stronę w necie a na niej: http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=35
A2.
Tu nie będę się sprzeczał - nie mam przeterminowanych płatności i ten temat niespecjalnie mnie interesuje.
A3.
Cytuj:
Kaczyńscy są dumni, że stawka doszła do 1150zł na dziecko

Ulga prorodzinna, fakt pomyliłem się z wnioskodawcą nie PO tylko PR i źródełka: http://www.lpr.pl/?sr=!szukaj&id=6108&dz=kraj&x=0&q=prorodzinne&pocz=10
lub: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20070906&id=po01.txt
a skoro ten drugi dziennik napisał to co napisał o PIS to coś w tym jest, ale jak nie wierzysz to zawsze można sięgnąć do źródeł i sprawdzić tu:
http://www.sejm.gov.pl/

Albercik - ostatnia sprawa - podatki
Jak w tej chwili płacisz rocznie 400zł podatku to nie chcę Cię martwić, ale jak ruszą podwyżki w budżetówce - a są już ujęte w budżecie, i średnia krajowa skoczy w górę to marnie widzę Twoją działalność bo na ZUS nie zarobisz. Z tego co wiem to PO nie ma w programie reformy ZUS tylko KRUS, ZUS zmaleje tylko w pierwszych miesiącach 2008r (nie mogłem się powstrzymać - dzięki PIS). To tyle

Teraz Tobie Maćku.

Cytuj:
Bo pamiętam dawne czasy i za bardzo mi się to kojarzyło z wczesnym peerelem
?? Co konkretnie ? Kolejki w sklepach ? Brak towaru ? Łapanki na ulicach ? Pałowanie ? - osobiście nie zauważyłem podobieństw. Czyżby za dużo TVN ?
Cytuj:
ona pamięta czasy stalinowskie
ho ho - toś machnął konkretnie, chyba przespałem dwa lata albo mnie ominęły te masowe mordy i wywózki na Sybir.
Cytuj:
Po drugie, państwo powinno walczyć z korupcją przez ustanowienia jasnych zasad gry, a nie przez rozbudowywanie aparatu inwigilacji i kontroli obywateli. Fakt, że przez te dwa lata dotyczyło to głównie ludzi z tzw. "góry", ale znam życie, ręczę wam, że nie trwałoby długo, a doczekalibyśmy się szybko podobnych metod na znacznie niższym szczeblu.
No to Was pocieszę - PO było za powołaniem CBA, a ostatnio coś przebąkiwali że CBA nie powinno działać na szczeblu ministerialnym, myślicie że "ich" zlikwidują ? Działania CBA zostaną najprawdopodobniej przesunięte na tych "bardziej zwykłych" ludzi.

Cytuj:
Odnotowaliśmy ogromny wzrost wydatków na administrację
i jeszcze bardziej ogromny wpływ do budżetu - słyszeliście kiedykolwiek aby w budżecie była nadwyżka ? Ja w tym roku - kopara mi opadła.
Cytuj:
Likwidacja podatku od darowizn. Ile może przeciętny nauczyciel, pielęgniarka, kierowca pekaesu, czy robotnik w mpo podarować swemu dorosłemu już dziecku?
może np. podarować mieszkanie przy obecnych cenach nie wiem czy miło by było płacić podatek. Skoro tak "liberalnie" podchodzicie do podatków
Cytuj:
Teraz jednak nie zapłacą ci naprawdę bogaci, którzy w ten sposób uciekają od podatku
zarobiłem - zapłaciłem podatek - teraz dam synowi darowiznę - uciekłem od podatku ? Ma to sens chyba tylko dla kogoś z przesiąkniętym socjalizmem mniemaniu.
Cytuj:
Ulga prorodzinna została wymyślona w środowisku LPR i postpisowskiej PR z Jurkiem na czele.
Sprostowałem.
A to
Cytuj:
Jednak to właśnie z PO najmniej głosów ta ustawa dostała.
(nazwę to po imieniu) - ordynarne łgarstwo ;-). Jak widać propaganda działa i ma się dobrze. Dalej będę uważał że TVN i GW zdziałali sporo "dla dobra sprawy". Głosowałem na PIS ale nie przeszkadza mi że PO wygrało dlatego Ci gratulowałem Maćku.
Dziwi mnie tylko, a chyba każdy przyzna mi rację, że partię liberalną która jest za obcięciem ulg i wprowadzeniem podatku liniowego (15%) popierali ludzie tacy jak Albercik (który z tego co wyiskałem z jego wypowiedzi de facto płaci już podatek liniowy 0,00%) - chyba że nie wiedzą na czym polega liberalizm.
Służę pomocą: http://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm.
Po Waszych wypowiedziach sądzę że bliżej Wam do socjalizmu niż do liberalizmu. Albercik zarabiał by więcej i płacił wyższe podatki a Maciek zabrał wszystko bogatym ;-)

Tym nie mniej cieszmy się dniem następnym gdyż czeka nas wielka prywatyzacja, na początek PGNiG (odradzam instalację kotłów gazowych w domkach jednorodzinnych), oraz:
Cytuj:
To będą trudne 4 lata, trzeba rozliczyć panów szeryfów, którzy uważali, że prawo prawem - a sprawiedliwość musi być po ich stronie
i w końcu od tego mamy sejm więc przestańmy wierzyć w cuda gospodarcze. A po 4-o letniej kadencji ocenimy naszych nowych wodzów.



P.S.
Maciek - Twój opis z mojego punktu widzenia jest jak najbardziej na czasie ;-)

_________________
Napis na grobie informatyka:
"kowalski.zip"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 21:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 22 października 2007, 20:13
Posty: 3
I żeby nie było... Mam się za inteligentnego, myślącego obywatela RP Albercik... A na kogo głosowałem to już sam sobie odpowiedz. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 21:34 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
S_2010 pisze:
I żeby nie było... Mam się za inteligentnego, myślącego obywatela RP Albercik... A na kogo głosowałem to już sam sobie odpowiedz. :D


Czy ja się pytałem na kogo głosowałeś ? Przecież nie taka była intencja wypocin w tym poście, ale zauważyłem, że ponad połowę Twoich odpowiedzi nie ma poparcia, mimo podania adresów.

Orzel pisze:
Albercik - ostatnia sprawa - podatki
Jak w tej chwili płacisz rocznie 400zł podatku to nie chcę Cię martwić, ale jak ruszą podwyżki w budżetówce - a są już ujęte w budżecie, i średnia krajowa skoczy w górę to marnie widzę Twoją działalność bo na ZUS nie zarobisz. Z tego co wiem to PO nie ma w programie reformy ZUS tylko KRUS, ZUS zmaleje tylko w pierwszych miesiącach 2008r (nie mogłem się powstrzymać - dzięki PIS). To tyle


Ty na prawdę nie wiesz jak działa mechanizm podatkowy i naliczanie stawek ZUS. Poza tym masz jakieś dane na mój temat? Ponoć są tajne :lol:


S_2010 pisze:
Czy jak ktoś głosuje na PiS to musi być niewykształconym, starym, praktykującym katolikiem, pokrzywdzonym za komuny? Bo jak widzę coś takiego to się ze śmiechu przewracam... Chyba każdy ma prawo mieć własne zdanie i głosować na kogo chce i to nie znaczy, że od razu "nie myśli racjonalnie" kiedy głosuje na PiS... Zresztą pośród wykształconych, racjonalnie myślących młodych ludzi premier Kaczyński również znalazł swoich wyborców. Zresztą nie będę teraz oceniał kto jest lepszy... PO czy PiS... poczekamy dwa lata i wtedy się zobaczy.


Następny ekspert od polityki - cztery lata trwa kadencja, chyba, że znów czekają nas przedterminowe wybory.

Sporo nas różni : ja przedstawiam argumenty , które uważam za słuszne, a Wy przekonujecie mnie do Waszych poglądów. Nie interesuje mnie, czy popieracie moje poglądy, lecz wręcz przeciwnie - podajcie argumenty. Mam wrażenie, że rozmawiam z świadkiem Jehowy ....

w tym momencie czas skończyć ten temat, bo się gorąco robi, a już raz dopuściłem do kłótni zamiast konstruktywnej rozmowy. Ja przedstawiłem argumenty, dla mnie to już The End. Resztę dopisze najbliższa przyszłość....

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 21:35 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
S_2010 pisze:
I żeby nie było... Mam się za inteligentnego, myślącego obywatela RP Albercik... A na kogo głosowałem to już sam sobie odpowiedz. :D


"Nie takim jesteśmy jak siebie oceniamy tylko jak nas widzą inni" .....

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 21:40 
Offline

Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 14:41
Posty: 82
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Cytuj:
Ty na prawdę nie wiesz jak działa mechanizm podatkowy i naliczanie stawek ZUS. Poza tym masz jakieś dane na mój temat? Ponoć są tajne
?
Cytuj:
Czy tylko po to, aby "cieszyło" mam się cieszyć, skoro nawet prowadząc działalność nie mogę skorzystać z 1/3 odliczenia?
To tak bez wnikania w szczegóły - co do faktów podałem Ci linki. Miłego klikania.

Kłócić się nie ma o co, a ja też do kłótliwych nie należę.

_________________
Napis na grobie informatyka:
"kowalski.zip"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 23:28 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
Wy tu powoli robicie "w przenośni" masz szanse, wez milion..

- nie nie moge
- no weź nie krepuj sie!
- nie stary za co ty mnie masz??
- ja ciebie szanuje, jak nie wezmiesz , szansa przepadnie!!
- to co mam zrobić?
- weź a nie pytaj!
- kurde wziolbym ale głupio mi!
- nie rób scen!
- wiesz co , kup flaszke to moze sie skłusze?!
- kurde stary jestes moim najlepszym kumplem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzięki!! etc.

na podobnej zasadzie PIS produkowalo stereotyp => tak dlugo wciskali ci w lape az wzioles, potem cie przymkneli, i jacy to oni sa superowni!! przecietny obywatel aż chelpil sie, ze jak to kaczynscy walczą z przestepczoscia w szerokim tego slowa znaczeniu ...,,, a ci glupsi (w polsce jest ich statystycznie cała masa 50-60%(np. emerytów mamy polowe co pracujacych)) uwierzyli jak kaczki kurnik ze swojego domu robią! (pseudohipnoza)

kto potencjalnie na PIS glosowal? => ludzie starzy , zmeczeni swoją dolą, bo akurat uwierzyli, znaja czasy swoje , historie rządów (też dzieci ich co nie mieli zdania, zreszta jest wielu mlodych takich co nie wiedza nic o polityce), a taki starzec z prawa na lewa skreca na drodze nie patrzac za siebie ,, potem ginie, ja np. jestem za tym , zeby po 55roku na badania psychotechniczne wysylac takich ludzi , bo oni powoduja najwiecej wypadkow jak mlodzi 16-18lat, zreszta mniejsza o to...

Myslenie i inteligencje ma sie w genach

na dzisiejszy dzien, lub w nowym skladzie rzadu zobaczymy zorientujemy sie, czy wybor dobry był, tusk jest w miare mlody, kreatywny,, zobaczymy czy "swój cud" (program) będzie w stanie zrealizowac, jesli zapracuje na to=> ma szanse wygrac nastepne wybory zeby idee realizowac


w tym rzecz , ze nie mamy potencjalnego wyboru, ktory optymistycznie moglby byc dobry, ale zawsze alternatywą jest mniejsze zło! , którego akurat mały wybór mamy, czyli generalnie bez wyboru, czyli mamy co mamy.




czas pokaże!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 23:54 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
A mialem cicha nadzieje, ze przynajmniej tu nie uswiadcze tego bagna. Chyba trzeba bedzie potwierdzic przekonania Misia i przestac czytac wszystkie watki.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 23:58 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
tasiorek pisze:
A mialem cicha nadzieje, ze przynajmniej tu nie uswiadcze tego bagna. Chyba trzeba bedzie potwierdzic przekonania Misia i przestac czytac wszystkie watki.

Z jednej strony masz rację - jest bagno, z drugiej zaś sam je tworzysz lub się mu poddajesz....

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:04 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Ale nie musze o nim sluchac na kazdym kroku. EOT z mojej strony, bo mi to juz zbrzydlo.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:06 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
tasiorek pisze:
Ale nie musze o nim sluchac na kazdym kroku. EOT z mojej strony, bo mi to juz zbrzydlo.

Jasne, tu się zgodzę, ale to przecież HydePark.....

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:08 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
tasiorek pisze:
A mialem cicha nadzieje, ze przynajmniej tu nie uswiadcze tego bagna. Chyba trzeba bedzie potwierdzic przekonania Misia i przestac czytac wszystkie watki.


Ty moze jestes scislowcem znasz sie np na klockach LEGO i nic poza tym, szkoda gadac...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:11 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
sq6iuv pisze:
tasiorek pisze:
A mialem cicha nadzieje, ze przynajmniej tu nie uswiadcze tego bagna. Chyba trzeba bedzie potwierdzic przekonania Misia i przestac czytac wszystkie watki.


Ty moze jestes scislowcem znasz sie np na klockach LEGO i nic poza tym, szkoda gadac...


Oj oj oj ...... są jakieś granice. Jaki sens jest obrażać drugiego?

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:22 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
czy ja kogoś obrazilem?, facet zły jest bo "mniejszezło" wygralo a mama kazala mu glosowac na PIS, ma facet swoje zdanie i to szanuje, wszystko nt.t.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:27 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
sq6iuv pisze:
czy ja kogoś obrazilem?, facet zły jest bo "mniejszezło" wygralo a mama kazala mu glosowac na PIS, ma facet swoje zdanie i to szanuje, wszystko nt.t.


Hm...mnóstwo o nim wiesz. No Alfa i Omega się znalazł :roll:

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 00:35 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
ja temat postu odzwierciedlilem! jesli ktos ma łeb na karku, to wie o co chodzi, jesli synek mamusi bedzie robił kontre to wiadomo wszystko,,,, nauczcie się wyborów, nie parlamentarnych , ale i tych waszych życiowych, prywatnych.

Fajnie byłby miec w firmie roboty inteligętnie myślace, które wykonywałyby pewną część pracy, bo czlowiek niemyslacy jest czesto zawodny i szkody przynosi(a gorzej jak ukradnie co jest czesta praktyka) (wyprzedze cie jak to tam byles na Albrecht czy cos tam... komputer mam od 92 roku co malo mialo luda , tak wiec odpada , moze siebie zaproponujesz?? heheh ) jako alternatywę PIS???? tez szkoda gdac! drzesz morde na kazdym poscie nic niewnoszacego!, cos podobnego jak znajoma mojej zony => wyzej sra niz dupe ma!, akurat ma zgrabną i trudno jest sie jej wysrać na łeb :) musialaby na joge albo cóś, ale jeszcze nie widzialem , żeby nasrala sobie na glowe, tak wiec masz pole do popisu!! ksiega guinessa ma pusty wpis jak ty , dzialaj chlopie póki nie za późno!!! pozdro!!!


Ostatnio zmieniony wtorek, 23 października 2007, 01:14 przez sq6iuv, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 01:06 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
No skoro już tak sobie gadamy w małym gronie, to dodam kilka jeszcze uwag. Po pierwsze - tak, głosowałem na PO i z tego wyniku się cieszę. Nie jest to moja partia, bo moje poglądy według rozmaitych "kalkulatorów wyborczych" oscylują pomiędzy chrześcijańską demokracją a liberalizmem demokratycznym. Gdyby miała istnieć partia, którą miałbym poprzeć jednoznacznie to by musieli ją założyć Kalisz z Niesiołowskim, do tego jeszcze profesor Bartoszewski i profesor Zoll - musieliby stopić swoje poglądy w jednym tyglu i wypracować coś wspólnego. :D A to - chyba nie muszę udowadniać - jest niemożliwe. Dla mnie priorytetem podstawowym jest wolność. Może dlatego, że jej mi brakowało przez 35 lat mojego życia.
Teraz kilka odpowiedzi.
Nie będę się spierał w sprawie ZUSu i rozmaitych spraw związanych z tym co Albercik i Orzel poruszali, bo nie prowadzę własnej firmy, więc nie znam szczegółów.
Orzel napisal w odpowiedzi Albercikowi:
Cytuj:
Jak w tej chwili płacisz rocznie 400zł podatku to nie chcę Cię martwić, ale jak ruszą podwyżki w budżetówce - a są już ujęte w budżecie, i średnia krajowa skoczy w górę to marnie widzę Twoją działalność bo na ZUS nie zarobisz. Z tego co wiem to PO nie ma w programie reformy ZUS tylko KRUS, ZUS zmaleje tylko w pierwszych miesiącach 2008r (nie mogłem się powstrzymać - dzięki PIS).

Tak się składa, że tu mogę się wypowiedzieć. Jakie podwyżki i dla jakiej budżetówki? Bo ja dziś się dowiedziałem, że rząd w budżecie na oświatę ujął w tzw. kwocie bazowej dla nauczycieli 48 zł. Co w praktyce oznacza, że jeśli budżet nie zostanie skorygowany przez następny sejm, to nauczyciele dostaną mniejsze pensje. Co to oznacza dla młodego stażysty, który zaczyna od 900 na rękę, to chyba nie trzeba tłumaczyć. Poza tym jeszcze jedna nieścisłość - podatki są ustalane ustawą, która musi być z odpowiednim wyprzedzeniem ogłoszona. Zatem twierdzenie "uważaj, bo jak nauczyciele i reszta dostaną podwyżki to znaczy, że nam przedsiębiorcom podwyższą podatki" - jest delikatnie mówiąc nieprawdziwe.
I jeszcze Orzel w odpowiedzi do mnie napisał:
Cytuj:
Co konkretnie ? Kolejki w sklepach ? Brak towaru ? Łapanki na ulicach ? Pałowanie ? - osobiście nie zauważyłem podobieństw. Czyżby za dużo TVN ?
Oczywiście bardzo łatwo sprowadzić wszystko ad absurdum. Oczywiście, że nie było fizycznego prześladowania przeciwników politycznych. Na razie jeszcze byli na to za słabi. Ale retoryka była dokładnie taka sama jak w epoce Gomułki. Od słów do czynów. Czyny dotknęły tylko nielicznych, ale to też była kwestia czasu. W ludziach, którzy pamiętają tamte czasy w sposób naturalny budziło to obawy. I jeszcze coś:
Cytuj:
No to Was pocieszę - PO było za powołaniem CBA, a ostatnio coś przebąkiwali że CBA nie powinno działać na szczeblu ministerialnym, myślicie że "ich" zlikwidują ? Działania CBA zostaną najprawdopodobniej przesunięte na tych "bardziej zwykłych" ludzi.

I jest to moim zdaniem ogromny błąd. Spora część panów z "alfabetem na plecach" powinna iść na zieloną trawkę, a niektórzy być może tam, gdzie chcieli wsadzać innych. Dlatego wahałem się, czy głosować na PO. Zwyciężył pragmatyzm. Sądzę jednak, że obecnie ta sprawa zostanie szczegółowo zbadana i winni trafią za kratki. Po prostu prawo i sprawiedliwość - nie zemsta.
Cytuj:
słyszeliście kiedykolwiek aby w budżecie była nadwyżka ? Ja w tym roku - kopara mi opadła.
Nie ma żadnej nadwyżki w budżecie, po prostu nie zdążono do końca półrocza wydać wszystkich przewidzianych pieniędzy, przez to tzw. dziura budżetowa się nieco zmniejszyła.
Cytuj:
może np. podarować mieszkanie przy obecnych cenach nie wiem czy miło by było płacić podatek. Skoro tak "liberalnie" podchodzicie do podatków
Jesteś pewien tego co piszesz? Bo z moich doświadczeń nie jest to tak oczywiste. Mieszkania podlegają troszkę innym przepisom.
No i mylnie odebrałeś moje argumenty. Mi nie chodziło o to, że PiS de facto wprowadził przynajmniej dwie ustawy korzystniejsze dla bogatych. Mi chodziło o to, że zrobił to pomimo że retoryka była w stylu "czas skończyć z Polską dla bogatych" (coś takiego wygłosił prezydent).
Cytuj:
a Maciek zabrał wszystko bogatym

A to już jest wyraźna nadinterpretacja, nigdzie nie napisałem, że należy zwiększać podatki i zabierać bogatym. Razi mnie jednak fałsz w retoryce politycznej - mówimy jedno, a robimy drugie. Po cichu popieramy bogatych, jeśli będą posłuszni, a "ciemny lud" kupi retorykę.
Na koniec jedno z czym się zgadzam, ocenimy to wszystko za 4 lata.
S_2010 z kolei napisał:
Cytuj:
Czy jak ktoś głosuje na PiS to musi być niewykształconym, starym, praktykującym katolikiem, pokrzywdzonym za komuny? Bo jak widzę coś takiego to się ze śmiechu przewracam...

Nie. Na PiS głosowali również młodzi gniewni, którzy uważają, że tylko oni są czyści i nieskazitelni i mają prawo oceniać coś, czego nie przeżyli. Najlepszym przykładem (nie dotyczy to tylko pisowej strony sceny politycznej), było coś, co zdarzyło się jakiś czas temu. W bezpardonowy sposób opluto i znieważono pamięć jednego z największych Polaków - Jacka Kuronia. Zrobili to głownie ludzie, którzy wtedy, gdy on siedział w więzieniu i niszczono go psychicznie i fizycznie, to sami byli niemowlakami. Jeśli wczoraj mogliśmy głosować, to w ogromnej mierze ś.p. Jackowi to zawdzięczamy.
A co do motywów głosowania na PiS - to są rozmaite. Jednych przekonała retoryka rozliczania oligarchów i nadzieja, że im coś z tego kapnie. Inni po prostu lubią jak się komuś dokopuje, bo to polepsza ich samopoczucie. Ale spotkałem się z takim też uzasadnieniem na wsi: dyskutujący powiedział, że w zasadzie to może by głosował na Leppera, ale będzie głosował na PiS, bo Lepper już nie jest taki wojowniczy. Zdziwiłem się, bo wcześniej od tego samego człowieka słyszałem, że jest źle. Uzasadnienie było takie, że jak PiS będzie rządził to nic się nie zmieni, a jak inni to może coś się zmienić i nie wiadomo jak to będzie.
I już zupełnie na koniec powiem, że moim zdaniem, organizacyjnie były to najgorsze wybory, choć od 91 roku miały największą frekwencję. Wszystkie poprzednie rządy jakoś dawały sobie radę z organizacją.
Tutaj jest link do artykułu z relacjami Polaków z Londynu, część napisała między innymi moja córka tam głosująca. Niektórzy z nich odstali po 6 godzin, aby głosować. Obwodowe komisje zagraniczne przysłały wyniki do MSZ już w nocy pomiędzy godziną pierwszą a trzecią. Do MSZ dotarły one rzekomo pomiędzy 13 a 17 w dzień. Wygląda na to, że łącza pomiędzy nami a Anglią sa wyjątkowo wolne. Jeszcze o dwudziestej trzeciej nie było wiadomo, czy te głosy zostaną wliczone. Żeby nie było - obok na monitorze mam TVP Info włączone a nie TVN. Wydaje mi się, że ktoś jeszcze na "finiszu" postanowił sobie wyrazić swoją dezaprobatę młodym ludziom z Londynu. Przy czym głosy z Rzymu dotarły dużo wcześniej, ale tam przewagę miał kto? No zgadnijcie?
Długo pisałem tę odpowiedź i w tym czasie pojawiły się nowe wypowiedzi i do nich też chcę się odnieść. Użytkownik sq6iuv dał do zrozumienia, że to szukanie korupcji to było nieprawidłowe i wszystko na to wskazuje, że z taka opinią się należy zgodzić. Zapewne komisja śledcza będzie to w stanie wyjasnić. Natomiast reszta odpowiedzi już nie jest tak oczywista. Wrzucanie do jednego worka wszystkich ludzi, którzy ukończyli ileś tam lat jest delikatnie mówiąc nierozumne. Toż właśnie seniorzy są dużym skarbem społeczeństw, bo oni są skarbnicą doświadczenia. Poza tym mają pewną przewagę - oni byli młodzi i wiedzą jak to jest. A młodzi jeszcze nie wiedzą jacy będą, gdy osiągną wiek senioralny :P
Poza tym coż, ci młodzi, a z takim rozmawiałem parę dni temu, czasem są bardziej fanatyczni niż przysłowiowe moherowe babcie. Już od dawna wiadomo, że sprawa niejakiego doktora G. rozpętana w sporej części z potrzeb politycznych skończy się zapewne w zakresie łapówek. A ów dyskutant z uporem jeszcze parę dni temu nazywał go mordercą, choć wszystko wskazuje, że nieodpowiedzialne zachowania szeryfa Z. zaowocują potem procesem odszkodowawczym, a kto zapłaci? MY, z naszych podatków.

Wiem, że nawet na Hyde Parku, ten wątek jest dość dziwny. W końcu to forum typowo informatyczne. Jednak widać i zwolennicy i przeciwnicy obecnego rządu musieli się gdzieś wygadać. Dla mnie to też smutne trochę. Bo choć wielu ludzi poszło na wybory, głownie aby wyrazic sprzeciw, wobec tego co się dzieje, to jednak ogólnie czujemy się niezadowoleni. Sądzę, że brakuje nam poczucia, że ci którzy sprawują władzę, interesują się - co my zwykli szarzy ludzie, mamy do powiedzenia. Pamiętam wybory w 89 roku wówczas mieszkałem na wsi i nawet tam dotarli kandydaci, aby przekonywać ludzi, że warto głosować i warto głosować na zmiany. Nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania i możliwości zadania pytań, temu, kto ma mnie reprezentować. Potem jeszcze w 91 też były takie spotkania. I na tym koniec w kolejnych wyborach kandydaci docierali tylko do dużych miast i nie było mowy o zadawaniu pytań. Trochę gładkich formułek, haseł i wio... nastepna konwencja. Przed tymi wyborami zadawałem mailowo pytania kilku partiom na temat spraw między innymi związanych z ich stosunkiem do spraw, które nas na tym forum interesują. Z PO dostałem standardową odpowiedź "odpowiedź zostanie udzielona e-mailem", inne partie nawet tego nie zrobiły.
Dlatego też proszę tych, którzy mają politykę gdzieś, żeby nam wybaczyli - widać musieliśmy się wygadać.
No I jeszcze coś - kto poszedł na wybory, obojętnie na kogo głosował, ma prawo narzekać, bo wygrali nie ci, albo ci co wygrali nie spełnili jego oczekiwań.. ci co nie poszli mają siedzieć cicho - NIE MAJĄ PRAWA NARZEKAĆ. Olali swój obowiązek, a więc narzekać możemy tylko my, ci co głosowali!
Howgh!
I tym optymistycznym akcentem, kończę i jeśli chce ktoś jeszcze dokopać "wykształciuchowi", to serdecznie zapraszam. Wyzwiska niecenzuralne można przysyłać na priv. :D

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 01:23 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
sq6iuv pisze:
ja temat postu odzwierciedlilem! jesli ktos ma łeb na karku, to wie o co chodzi, jesli synek mamusi bedzie robił kontre to wiadomo wszystko,,,, nauczcie się wyborów, nie parlamentarnych , ale i tych waszych życiowych, prywatnych.

Fajnie byłby miec w firmie roboty inteligętnie myślace, które wykonywałyby pewną część pracy, bo czlowiek niemyslacy jest czesto zawodny i szkody przynosi(a gorzej jak ukradnie co jest czesta praktyka) (wyprzedze cie jak to tam byles na Albrecht czy cos tam... komputer mam od 92 roku co malo mialo luda , tak wiec odpada , moze siebie zaproponujesz?? heheh ) jako alternatywę PIS???? tez szkoda gdac! drzesz morde na kazdym poscie nic niewnoszacego!, cos podobnego jak znajoma mojej zony => wyzej sra niz dupe ma!, akurat ma zgrabną i trudno jest sie jej wysrać na łeb :) musialaby na joge albo cóś, ale jeszcze nie widzialem , żeby nasrala sobie na glowe, tak wiec masz pole do popisu!! ksiega guinessa ma pusty wpis jak ty , dzialaj chlopie póki nie za późno!!! pozdro!!!


I oto mamy obraz inteligencji głosującej na PO ...wstyd mi. Jeszcze chwila i sq6iuv zacznie w nas kamieniami rzucać (nota bene ja też nie głosowałem na PIS) albo psimi odchodami . :wink: takie bynajmniej odnoszę wrażenie, bo poziom mu się obniża z postu na post :roll:

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 01:24 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
Maciek, merytorycznie ujmujac fajnie napisales, dodalbym, odnioslbym sie co nie co, ale mamy tu nieintelektualnych głąbów, co drugi zacznie swoje itd. popieram ludzi takich jak ty , co maja swoje zdanie nie to ze mama, czy babcia kazala......ale ujoles cala sprawe" w swoim kontekscie" i to b. pozytywne.

tylko co niektorzy maja troche w pale, ale wiekszosc znaja sie tylko na tym co tu czytaja!

ide po browara.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 01:34 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
Albercik, chlopaczku weź sobie relanium i sie nie podniecaj! ja ci wrogiem nie jestem, rodzice ciebie tak ukierunkowali , ze juz nie chce byc bezczelny, zeby obrazic ciebie! jedno slowo i cie podsumuje! Ostatnio też mnie atakowales w jakims poscie, (ale co ja ci winien jestem za twoja nieporade, wiecznie pomocy szukasz, zaplacilbys 400 mialbys amen z siecią spokój , ale ty PIS jestes osaczac do bólu!!) moge ci zyczyc szczescia i witamine b6+magnez , wittamina b6 poprawia przysfajanie magnezu , zbadaj sie moze juz masz marskosc wątroby?????? bo ponoć to pomaga na takie reakcje jak u ciebie!


tak wiec zamknij sie i nie prowokuj, zadne twoje slowo i tak nie ma podstaw do tresci, ktora przekazujesz! ani pokrycia.


Ostatnio zmieniony wtorek, 23 października 2007, 01:50 przez sq6iuv, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 października 2007, 01:36 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
sq6iuv - przejrzyj swoje posty, może już jak ten browar wywietrzeje :) i skoryguj. Bo wydaje mi się, że pora największych emocji już minęła. I nie wszystkie określenia mają uzasadnienie. Co do "nieintelektualnych głąbów" - to wydaje mi się, że należy inaczej udowadniać swoją wyższość. Na pl.pregierz jest taki zwolennik pisu (fanatyczny) o pseudnimie Moon, którego głownym argumentem jest "spierdalaj komuchu". Tak się dyskusji nie powinno prowadzić. Naszą dumą powinno być to, że potrafimy sie przekonywać, porozumiewać ponad podziałami.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl