Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2024, 21:48

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: wybory 2007
Post: piątek, 5 października 2007, 01:40 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 10:42
Posty: 162
nie gniewajcie się moderatorzy , ale jak kampania to kampania :) http://img461.imageshack.us/img461/9421/poezjayk0.jpg


trochę chumoru przyda się, wywalcie to potem, PIS-owcom chcialem rozjaśnić łby-mózgi jak podatni są na hipnozę.



Nie wiesz na kogo głosować????
=> nie głosuj na PIS
=> jeśli zagłosujesz na PIS to niestety będziesz musiał jechać do pracy za "miedzę" no i pewnie tam już zostaniesz.


Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2007, 09:41 przez sq6iuv, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 5 października 2007, 06:37 
Offline
CDN Support

Rejestracja: środa, 12 lipca 2006, 14:46
Posty: 497
Lokalizacja: Sarnaki / Warszawa
chyba pomyliles dzial, to bardziej pasuje do hydeparku :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: i
Post: piątek, 5 października 2007, 10:04 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
szczerze, to trochę prymitywny żart, to już lepsze jest 15 obietnic PIS czy też "schowaj babci dowód..."

A poza tym zoofila jest zakazana w Polsce ;)

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 5 października 2007, 15:37 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Sugerowałbym raczej zachętę do udziału w wyborach i ustalenie własnych preferencji.
http://wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 5 października 2007, 17:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
zboczenicy

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 5 października 2007, 17:15 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
"...I dlatego wciąż żyję
Że polityka dla mnie to w krysztale pomyje..."


Jacek Kaczmarski - Autoportret Witkacego.

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 5 października 2007, 17:51 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
No to ja jeszcze dodam myśl nie moją, ale z akcji ostatnio rozpowszechnianej - brzydzisz sie polityką, idź głosować w rękawiczkach.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 02:04 
Offline

Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 14:41
Posty: 82
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Tak czy siak już po wyborach - Maciek - moje gratulacje :)

_________________
Napis na grobie informatyka:
"kowalski.zip"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 09:34 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Orzel pisze:
Tak czy siak już po wyborach - Maciek - moje gratulacje :)


A co Maciek jest z PO? :P

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 10:46 
Offline

Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 14:41
Posty: 82
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Może nie z PO (choć nie wiadomo bo ten temat nie był tu poruszany - hehe) ale przeciw PIS ;-)

_________________
Napis na grobie informatyka:
"kowalski.zip"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 11:40 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Orzel pisze:
Może nie z PO (choć nie wiadomo bo ten temat nie był tu poruszany - hehe) ale przeciw PIS ;-)

Bez obrazy, ale każdy inteligentny myślący obywatel RP jest przeciw PIS .

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 11:41 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Argumenty Albercik...

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 11:54 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Jacq pisze:
Argumenty Albercik...


Powiem o sobie, jako o małym przedsiębiorcy : od 1999r prowadzę działalność gospodarczą, wiadomo : podwyżka stawki ZUS zawsze była , jest i będzie, ale w ostatnich 2 latach podniosła się dwukrotnie, gdzie przez pozostałe 6 lat rosła o kilkanaście % rocznie. Podatki - niesamowicie niekorzystna sprawa , zmiana prawa podatkowego spowodowała zupełnie inny system odliczeń i ulg podatkowych - problem ze zwrotem nadpłaconego podatku, następny klops podatkowy : wystawiasz co m-c klientowi f-rę VAT za net , on Ci nie płaci, ścigasz go, ale nieskutecznie i oczywiście masz prawo wliczyć ją w koszty, ale ni masz prawa odliczyć podatku VAT , który odprowadziłeś już od tej f-ry . Półtora roku temy obowiązywało jeszcze prawo, że płacisz podatek VAT od zapłaconych faktur, a nie wystawionych. Następny babol podatkowy : LPR wprowadził projekt odliczenia "za dziecko" podatku w kwocie rzędu 500zł , PIS licytował się aż doszedł do 1150zł (około) i teraz paradoks : kto płaci tak wysokie podatki, aby takie kwoty odliczać? Niestety następny babol powodujący bogacenie się bogatych, nie tych biedniejszych i średnich. To tak z głowy na szybko. Pomijam afery itd bo to mam zupełnie w nosie.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 12:08 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Więc życzę nam wszystkim aby za panowania PO było lepiej :lol:

Mam nadzieje że tak jak mówi pan Tusk, zrobi z nas Irlandię.. już jeden chciał z nas robić drugą Japonię :)

ps. nie głosowałem na PiS żeby nie było ;)

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2007, 12:10 przez Jacq, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 12:10 
Offline

Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 14:41
Posty: 82
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
OMG - kto Ci tego do głowy nakładł ?


Ja prowadzę działalność trochę dłużej.
1. podwyżka stawki ZUS zawsze była , jest i będzie, ale w ostatnich 2 latach podniosła się dwukrotnie

- podnosi się co 3 miesiące i jest liczona ze średniej krajowej - średnia rośnie - pech. Co więcej PIS obniżył ją o 6%. 3% w 2007r. i kolejne 3% od stycznia 2008r.

2. Półtora roku temy obowiązywało jeszcze prawo, że płacisz podatek VAT od zapłaconych faktur
- Ty masz tą działalność w Polsce ? Nie płacisz tylko odliczasz od zapłaconych przez siebie.

3. LPR wprowadził projekt odliczenia "za dziecko" podatku w kwocie rzędu 500zł , PIS licytował się aż doszedł do 1150zł

- nie PIS licytował tylko przeszła propozycja PO - za sprawą posłów PO i LiD zresztą (choć zapewniam Cię że na krótko), już kampania wyborcza szła pełną parą.

4. kto płaci tak wysokie podatki, aby takie kwoty odliczać? Niestety następny babol powodujący bogacenie się bogatych, nie tych biedniejszych i średnich

- Złe pytanie - mam trójkę dzieci odliczę ok 3600zł od podatku - to cieszy.
A pytanie powinno brzmieć kto nie płaci takich podatków ? 1200 zł czy nawet 3600zł rocznie to chyba sam przyznasz niewiele ?

A co mi tam jeszcze mała edycja:
ZUS za wrzesień 2005r. - 704,89
ZUS za wrzesień 2007r. - 764,51zł
Życzę Ci żeby taki dwu letni przyrost składki był za kolejne 2 lata.

I koniec mojego pisania w tym wątku bo mnie tu zlinczujecie za chwilę, w końcu PO wygrało ;-)

_________________
Napis na grobie informatyka:
"kowalski.zip"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 12:32 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Orzel pisze:
OMG - kto Ci tego do głowy nakładł ?
Ja prowadzę działalność trochę dłużej.

cieszę się i życzę powodzenia i mam nadzieję ,że to nie czcze gadanie.
Cytuj:
1. podwyżka stawki ZUS zawsze była , jest i będzie, ale w ostatnich 2 latach podniosła się dwukrotnie

- podnosi się co 3 miesiące i jest liczona ze średniej krajowej - średnia rośnie - pech. Co więcej PIS obniżył ją o 6%. 3% w 2007r. i kolejne 3% od stycznia 2008r.

Wybacz, ale nie wiem skąd bierzesz te dane, chyba z palca.
Cytuj:
2. Półtora roku temy obowiązywało jeszcze prawo, że płacisz podatek VAT od zapłaconych faktur
- Ty masz tą działalność w Polsce ? Nie płacisz tylko odliczasz od zapłaconych przez siebie.

No teraz to już bredzisz. Wystawienie faktury to obowiązek płacenia podatku VAT. US nie interesuje, czy jest ona zapłacona czy nie, podatek odprowadzić musisz. Jeśli jednak nie otrzymasz za nią zapłaty możesz ją odliczyć - wliczyć w koszty, natomiast podatek VAT jest "nietykalny" - nie otrzymasz go z powrotem.
Cytuj:
3. LPR wprowadził projekt odliczenia "za dziecko" podatku w kwocie rzędu 500zł , PIS licytował się aż doszedł do 1150zł

- nie PIS licytował tylko przeszła propozycja PO - za sprawą posłów PO i LiD zresztą (choć zapewniam Cię że na krótko), już kampania wyborcza szła pełną parą.

Znów nie czytasz : "przeszło" to co innego niż "licytować się" . Kaczyńscy są dumni, że stawka doszła do 1150zł na dziecko, bo to ich zasługa - poczytaj, pooglądaj TV. Zatwierdzili ją PO oraz LID, projekt dało LPR a PIS tylko potrafił wywindować stawkę do 1150zł, ponieważ dobrze wiedzieli, że niewiele osób odliczy to w pełnej stawce. To fakty - przejrzyj statystyki.
Cytuj:
4. kto płaci tak wysokie podatki, aby takie kwoty odliczać? Niestety następny babol powodujący bogacenie się bogatych, nie tych biedniejszych i średnich

- Złe pytanie - mam trójkę dzieci odliczę ok 3600zł od podatku - to cieszy.
A pytanie powinno brzmieć kto nie płaci takich podatków ? 1200 zł czy nawet 3600zł rocznie to chyba sam przyznasz niewiele ?

NA pytanie "kto nie płaci takich podatków " już mówię : około 85% polaków, powiem więcej : wiesz jak PiS chce ściągać Polaków z zagranicy z powrotem do pracy w Polsce? Otóż o tym w TV się nie mówi, ale od dawna płacone są podwójne podatki w Anglii i w Polsce , co jest złodziejstwem w biały dzień, a PIS miał zamiar te podatki jeszcze podnieść, po to , aby praca w Anglii była dużo mniej opłacalna.

Czy tylko po to, aby "cieszyło" mam się cieszyć, skoro nawet prowadząc działalność nie mogę skorzystać z 1/3 odliczenia? Cieszę się, że inna partia dostała swoją szansę i liczę na to, że będę bardziej zadowolony. Wolę zaryzykować niż ze świadomością braku zmian lub, co gorsza, zmian na gorsze , siedzieć w gównie topiąc się coraz bardziej aż w końcu uciekać do Anglii cz Irlandii.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 16:17 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Jako, że już po wyborach, więc można sobie podyskutować. Dla mnie - wiekowego faceta - największą radością jest koniec potworka nazywanego IV RP. Dlaczego? Bo pamiętam dawne czasy i za bardzo mi się to kojarzyło z wczesnym peerelem, moja mama w wieku "moherowym" twierdzi, że jej skojarzenia były jeszcze gorsze - ona pamięta czasy stalinowskie.
Po drugie, państwo powinno walczyć z korupcją przez ustanowienia jasnych zasad gry, a nie przez rozbudowywanie aparatu inwigilacji i kontroli obywateli. Fakt, że przez te dwa lata dotyczyło to głównie ludzi z tzw. "góry", ale znam życie, ręczę wam, że nie trwałoby długo, a doczekalibyśmy się szybko podobnych metod na znacznie niższym szczeblu.
PiS zapowiadał solidarne państwo - państwo w rozumieniu - rząd i jego agendy były niezwykle solidarne (między sobą). Odnotowaliśmy ogromny wzrost wydatków na administrację. Nie wiem czy chcemy płacić więcej za tak kiepski rząd.
Po trzecie - deklaracje strony pisowsko-rządowej wyraźnie wskazywały działania, które niby mają służyć biedniejszym. Praktyka wskazuje na to, że pod pokrywką szumnych haseł robiono dobrze zamożnym. Likwidacja podatku od darowizn. Ile może przeciętny nauczyciel, pielęgniarka, kierowca pekaesu, czy robotnik w mpo podarować swemu dorosłemu już dziecku? Może tysiąc, może dwa, w najlepszym wypadku pięć. To dotyczy większości z ludzi zarabiających na rękę od tysiąca do dwóch tysięcy złotych (a takich jest multum). Takie darowizny i tak nie podlegały podatkowi. Teraz jednak nie zapłacą ci naprawdę bogaci, którzy w ten sposób uciekają od podatku, to oni podarują swoim dzieciom np. sto tysięcy, co znaczy, że oni unikną podatku.
Drugą sprawę poruszył słusznie Albercik, ta prorodzinna ulga wspomoże bogatszych. Ci biedni, którym pomoc prorodzinna się by bardzo przydała, nie odliczą sobie zbyt dużo, bo zarabiają po 12 tysięcy rocznie i cały ich podatek nie jest w połowie tak duży, jak rzekoma ulga. Natomiast twierdzenie, że ulga prorodzinna była wymysłem PO i LiD, jest to (nazwę to po imieniu) - ordynarne łgarstwo. Ulga prorodzinna została wymyślona w środowisku LPR i postpisowskiej PR z Jurkiem na czele. I to oni napędzali te podwyżki. Zagłosowała za nimi większość posłów, bo już wiadomo było, że będą wybory, a kampania ma swoje prawa. Jednak to właśnie z PO najmniej głosów ta ustawa dostała.
Odrębną sprawą jest np. kwestia opodatkowania pracujących w Anglii, którą zahaczył Albercik. Ta sytuacja wynikła z ewidentnego brakoróbstwa któregoś z poprzednich sejmów, z tym, że nie było o tym głośno - bo mało osób to dotyczyło. Jednak kiedy znalazło się tam dużo ludzi, PiS z błędu postanowił uczynić źródło dochodów. Z tego powodu być może spora grupa zdecydowała wydłużyć swój pobyt lub nie wracać, bo polski fiskus zdarłby z nich gacie.
A skoro już jesteśmy przy UK, to mam wczorajsze wiadomości z pierwszej ręki. Córka moja głosowała w Londynie (bo tam mieszka i studiuje), to co zafundowała ambasada i konsulat, woła o pomstę do nieba. Po prostu skandal. Można by domniemywać, że chciano te tysiące głownie młodych ludzi zniechęcić do głosowania, musieli kilka godzin spędzić w kolejkach. Mieszkańcy Londynu chyba takich kolejek to od zakończenia wojny nie widzieli. A przecież wiadomo było, że zarejestrowało się do wyborów dużo więcej osób niż zwykle. Na dodatek był problem z rejestracją internetową, okazało się, że wielu osób w ten sposób rejestrujących się nie ma na listach. Moja córka - na szczęście mieszka dość blisko - wróciła do domu i wydrukowała mailowe potwierdzenie rejestracji, a potem okazało się na szczęście, że problemem była pani z konsulatu, która najwyraźniej ma problemy z czytaniem - nie mogła tylko nazwiska znaleźć na liście. Totalna porażka. A teraz słyszę w tv, ze PKW jeszcze nie dostała głosów z Londynu. Fotyga twierdzi, że są "obiektywne trudności".
I na koniec, jeśli ktoś na serio liczy na cud, to się zawiedzie. To będą trudne 4 lata, trzeba rozliczyć panów szeryfów, którzy uważali, że prawo prawem - a sprawiedliwość musi być po ich stronie. Na dodatek już się pojawiły groźby, że prezydent będzie przeszkadzał nowemu rządowi, ile się tylko da.
Mimo wszystko wolę odrobinę ryzyka, mam nadzieję na państwo, w którym będziemy obywatelami, a nie "ciemnym ludem który to kupi" (copyright by Kurski), ani też nie usłyszę "spieprzaj dziadu (nie rozróżniam - więc nie wiem który to powiedział).
Tak czy inaczej "turbulent twins falls".

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 20:30 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
ktos to czyta?

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 20:39 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
-MW- pisze:
ktos to czyta?


łehehehe, a wiesz, że sam się zacząłem nad tym zastanawiać :?: :roll:
chyba jednak tak, bo ma już ponad 200 wyświetleń :wink:

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 października 2007, 21:01 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 22 października 2007, 20:13
Posty: 3
Czy jak ktoś głosuje na PiS to musi być niewykształconym, starym, praktykującym katolikiem, pokrzywdzonym za komuny? Bo jak widzę coś takiego to się ze śmiechu przewracam... Chyba każdy ma prawo mieć własne zdanie i głosować na kogo chce i to nie znaczy, że od razu "nie myśli racjonalnie" kiedy głosuje na PiS... Zresztą pośród wykształconych, racjonalnie myślących młodych ludzi premier Kaczyński również znalazł swoich wyborców. Zresztą nie będę teraz oceniał kto jest lepszy... PO czy PiS... poczekamy dwa lata i wtedy się zobaczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl