Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 14:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota, 26 stycznia 2008, 20:15 
Offline
PGF

Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 18:22
Posty: 1430
Lokalizacja: Elbląg
Albercik pisze:
Zastanawia mnie tylko jak abonent rozliczy zwrot podatku z urzędu skarbowego w zeznaniu rocznym za internet, jeśli provider płaci podatek zryczałtowany, nierozdzielony na dochodowy - od kwoty netto i VAT.

Jeśli provider nie płaci VAT-u, to nie może wystawić faktury VAT, a
warunkiem skorzystania z "ulgi internetowej" jest posiadanie faktury VAT za usługi internetowe, więc niestety abonent sobie nie odliczy...

_________________
F33/F07,F11,F13,F17
ObrazekObrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 26 stycznia 2008, 22:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
Albercik pisze:
Bardziej interesują mnie fakty niż to co przeżyłeś - nie opowiadaj nam o swoich przygodach i nie używaj wyrwanych stwierdzeń z kontekstu."


a gdzie ja cos wyrwalem z kontekstu? 8O przepraszam zatem kontekst jesli stala mu sie krzywda... jakos nie widze jednak poszkodowanego... mozesz przyblizyc mi bardziej o co Ci chodzi?

moje przezycia to jak najbardziej FAKTY i smiem twierdzic ze bardzo cenne dla wszystkich, ktorzy wpadna na pomysl "zalegalizujmy w koncu ta siec" :wink:

Albercik pisze:
Wszystko to, co podałem to fakty i tylko w takiej postaci mają sens . Jeśli kogoś to faktycznie interesuje to przeczyta te artykuły i wszystko mu się wyjaśni. Ja od 1999r prowadzę swoją działalność, ale oszczędzę Wam opowieści o moich kontrolach itp, bo niewiele to wnosi.


W wiekszosci te Twoje fakty nosza daty z roku 2006... choc mamy rok 2008... to tak na marginesie jesli mialbym byc szczegolarzem bo koledze nie chce sie poszukac w googlach aktualnosci.... no ale jesliby jednak komus sie chcialo... :) chocby to:

http://www.podatki.egospodarka.pl/24983 ... ,65,1.html

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const ... &id=107875

i dalej nie ma tam slowa o koniecznosci posiadania kasy przez przedsiebiorcow telekomunikacyjnych. Niestety nie moge znalezc nigdzie najistotniejszych elementow rozporzadzen ministra skarbu czyli zalacznikow, w ktorych ujete sa zwolnienia przedmiotowe.

Szkoda, ze nie piszesz wlasnie o praktycznej stronie zagadnienia... kontrolach, przeszkodach biurokratycznych, orzeczeniach, itd... nic nie wzbogaci przyszlego przedsiebiorcy tak jak INTERPRETACJA przepisow, a nie ich sucha tresc... powiem wiecej... dopiero interpretacja przepisow w swietle konkretnego przypadku wniesie do tej dyskusji jakis sens!

Albercik pisze:
Osfald pisze:
co do kas fiskalnych... MUSZA je posiadac pewne grupy przedsiebiorcow NIEZALEZNIE od obrotu!!!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kto-ma- ... 89356.html
http://www.vat.pl/kasy-fiskalne/index.php


no i w czym zobaczyles sprzecznosc miedzy moim stwierdzeniem, a Twoimi tekstami? chcesz konkretnych grup ktore nie moga korzystac ze zwolnienia podmiotowego i przedmiotowego? prosze bardzo, odnosi sie to:

1) do podatników prowadzących działalność w zakresie sprzedaŜy gazu płynnego;
2) przy świadczeniu usług przewozów regularnych i nieregularnych pasaŜerskich w samochodowej
komunikacji, z wyjątkiem przewozów, o których mowa w poz. 6 i 7 załącznika do
rozporządzenia;
3) przy świadczeniu usług przewozu osób i ładunków taksówkami;
4) przy dostawie: silników spalinowych tłokowych, wewnętrznego spalania, typu stosowanego w
pojazdach mechanicznych (PKWiU 34.10.1), nadwozi do pojazdów mechanicznych, przyczep i
naczep (PKWiU 34.2), części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników
(PKWiU 34.3);
5) przy dostawie:
a) sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, z wyłączeniem lamp
elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do
operowania dźwiękiem i obrazem, anten, (ex PKWiU 32),
b) sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposaŜenia
fotograficznego, (ex PKWiU 33.40.3);
6) przy dostawie wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których sprzedaŜ nie
moŜe korzystać ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy;
7) przy dostawie nagranych, z zapisanymi danymi lub zapisanymi pakietami oprogramowania
komputerowego (w tym równieŜ sprzedawanymi łącznie z licencją na uŜytkowanie): płyt CD,
DVD, kaset magnetofonowych, taśm magnetycznych (w tym kaset wideo), dyskietek, kart
pamięci, kartridŜy;
8 ) przy dostawie wyrobów przeznaczonych do uŜycia, oferowanych na sprzedaŜ lub uŜywanych
jako paliwa silnikowe albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych, bez względu na
symbol PKWiU.

wroce jeszcze na chwile do podstaw, zeby wyjasnic skad sie biora te grupki wybrancow.... WSZYSCY przedsiebiorcy prowadzacy handel czy uslugi dla osob fizycznych nie prowadzacych dzialanosci gospodarczej lub ronikow ryczaltowych musza miec kasy fiskalne ALE "dobry wujek, Pan minister" raz do roku w trybie rozporzadzenia oglasza jakie to grupy maja byc jednak zwolnione z tego obowizku (przedmiotowo - decyduje profil dzialanosci, lub podmiotowo - decyduje wys. obrotow). I stad wlasnie mamy cala mase klopotow!!!

Albercik pisze:
Cytuj:
inne grupy sa zwolnione pod warunkiem nie przekraczania pewnego rocznego obrotu (zarowno te grupy, jak i wysokosc obrotu ustala sie rok do roku.... mniej wiecej we wrzesniu wiec jazda ze sledeniem przepisow bywa klopotliwa)!!! Obecnie jesli masz tylko uslugi telekomunikacyjne i nie przekraczasz obrotu nie musisz miec kasy fiskalnej.


Niestety , ani w grupie obowiązkowej ani zwolnionej nie ma adnotacji o "usługach telekomunikacyjnych" więc klasyfikuje się to po odpowiednim kodzie PKWiU i EKD.
Oto klasyfikacja wg PKWiU
http://www.vat.pl/zwolnienia_czynnosci_ ... na_723.php


Albercik... jeszcze raz cierpliwie powtorze... do grupy obowiazkowej naleza:

"podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz:
- osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz
- osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych"

i tylko od tej grupy oglaszane sa wyjatki w postaci zwolnien przedmiotowych i podmiotowych! Wiec jestesmy w grupie obowiazkowej JESLI nie nie ma nas w wyjatkach! czy to jest jasne?

Widze jednak, ze nie do konca jasno sie wyrazilem... bledem bylo postawienie spojnika "i" miedzy dzialanoscia telekomunikacyjna oraz wysokoscia obrotow... dzialanosc telekomunikacyjna jest na 90% zwolniona PRZEDMIOTOWO z obowiazku rejestracji... tylko nie moge znalezc tych zalcznikow do rozporzadzen ministra skarbu :evil:

Albercik pisze:
Cytuj:
no i jak cos zle wklepiecie do kasy to tez bedzie klopot.

Nie bardzo, wystarczy zrobić "protokół błędu" - kartka z paragonem i opis przypadku i załączasz to do rozliczenia miesięcznego.


no.... czyli klopot juz jest... pisanie protokolow (sposob oczywiscie mi znany... za dobrze)
nasz pracownik potrafil pomylic sie 5 razy w jednym miesiacu na kwote ponad 3000zl... poprzesuwal sobie zera :twisted: ilez to bylo telefonow do skarbowki, ze o protokolach nie wspomne :D

tak czy siak... ja nazywam to klopotem

Albercik pisze:
[
Cytuj:
aaa.... i jeszcze jedno... przedsiebiorca telekomunikacyjny ma OBOWIAZEK skladania rocznych sprawozdan do UKE! Przypominam, ze macie czas do konca marca...


Przedsiębiorca , który wykazuje przychód rzędu 4mln zł. To jest w linkach, które podałem.



oj... to przeczytaj to jeszcze raz... czyz nie ma tam napisane:

Cytuj:
Zgodnie z art. 7 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego przedsiębiorca telekomunikacyjny, którego roczne przychody z tytułu wykonywania działalności telekomunikacyjnej w poprzednim roku obrotowym były równe lub mniejsze od kwoty 4 milionów złotych, jest obowiązany do przedkładania Prezesowi UKE, w terminie do dnia 31 marca, danych dotyczących rodzaju i zakresu wykonywanej działalności telekomunikacyjnej oraz wielkości sprzedaży usług telekomunikacyjnych (można skorzystać z poniżej opisanych formularzy).



jest to wlasnie sprawozdanie choc zgodze sie, ze na szczescie mocno okrojone

pozdrowionka :)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 26 stycznia 2008, 22:38 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Powiedz mi coś : po co powtarzasz treści z linków, zarzucając mi, że ja mówię inaczej skoro to linki wklepane przeze mnie? Jaki jest sens Twoich uwag, które zmieniają się jak w kalejdoskopie? Czytaj, a nie pisz. To co napisałeś wszystko jest w linkach, a Twoja interpretacja nie ma najmniejszego sensu. Ja skończyłem, bo tutaj już niewiele można dodać.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 27 stycznia 2008, 01:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
skoro stwierdzasz, ze wszystko to co napisalem jest w Twoich linkach to jak mozesz mi zarzucic ZUPELNE mijanie sie z prawda? :lol: Poza tym ktore to linki zostaly wklepane przez Ciebie, a sa w moim poscie (poza cytowanymi)?

zapomnialem ustosunkowac sie jeszcze do tego:
Cytuj:
Zastanawia mnie tylko jak abonent rozliczy zwrot podatku z urzędu skarbowego w zeznaniu rocznym za internet, jeśli provider płaci podatek zryczałtowany, nierozdzielony na dochodowy - od kwoty netto i VAT. Tutaj trzeba zasięgnąć opinii urzędu skarbowego. Możliwe, że taki abonent nie dostanie zwrotu, ponieważ FV nie będzie miała wyszczególnionych podatków. To oczywiście tylko gdybanie.


to co odpisal Ci Viater jest oczywiscie prawda ale gdyby pomeczyc sie jeszcze troche z interpretacja przepisow to nalezaloby dodac, ze nawet faktura VAT za uslugi internetowe wystawiona przez firme bedaca platnikiem VAT nie jest wystarczajaca podstawa do odliczen :) trzeba jeszcze udowodnic faktycznie poniesione koszty na dany cel i tylko takie mozna odliczac...

ale masz w tym jednym racje... szkoda slow bo ta dyskusja przypomina mi rzucanie grochem o sciane :roll:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 12 lutego 2008, 19:48 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Odnosnie obowiazku posiadania kasy fiskalnej:
http://www.podatki.pl/akty/201207.htm

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl