Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 12:39

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: sobota, 8 stycznia 2011, 22:59 
Offline

Rejestracja: środa, 11 stycznia 2006, 14:45
Posty: 85
Lokalizacja: Słupsk
Witam.
Już gdzieś tam pisałem że jestem na forum od kilku lat, ale to nie ważne.
Dzięki Wam postawiłem wspaniałe serwery na NND, dwa w domu jeden w firmie. Działają do dzisiaj, wspaniała robota.
Widziałem tu bardzo aktywne osoby (moderatorów, adminów) już nie chcę wymieniać nicków, ale widzę że co niektóre osoby są do dzisiaj.
Wiem że nie ma już między nami kolegi z nickiem "Viater", człowiek który, jak zauważyłem, pisał, przgotowywał, aplikacje, pakiety, chyba pod wszystkie dystrybucje które na tym forum powstały. Widziałem temat w którym (CDN) post po poscie pisał o nowych gotowych pakietach, (zresztą nie tylko tam) podziwiałem tego człowieka.
Widzę też aktywność osób takich jak "Saturas" "zdziech" "rikardo7" no i oczywiście "Maciek". (przepraszam że kogoś pominąłem) o jeszcze Jakub.
Maćka miałem przyjemność osobiście poznać, jesteśmy z jednego miasta.
Co to ja teraz chciałem powiedzieć...... :wink:
Zauważyłem że na forum coś ostatnio mało pytań ludzie zadają, mało nowych osób przybywa.
Czy wszyskim tak już super serwerki działają że już nie mają o co pytać?
Ja co do CDN mam jeszcze pytań tysiąc. Wiem że ta dystrybucja rozwija się powoli ale ja teraz postawiłem na nią, mam nadzieję że jednak gdy napiszę pytanie - dostaną odpowiedź. Zresztą jak widzę odpowiadacie.
Przykro mi się zrobiło gdy przyjrzałem się datą ostatnich postów, w styczniu są chyba tylko moje i Maćka. :cry:
Chłopaki piszcie dalej, fajne jest to forum :)
Pozdrawiam
Jacek ze Słupska

P.S. Nie wiem co we mnie wstąpiło, chciałem się wygadać i chyba mi się udało.
Zaraz będę Was męczył na temat poczty na CDN , pozdrawiam.

_________________
Kto pyta nie błądzi....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 8 stycznia 2011, 23:04 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 17:32
Posty: 691
Lokalizacja: Pabianice
Mysle, ze powiedziales wszystko za wiekszosc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 9 stycznia 2011, 00:30 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 22 października 2005, 01:49
Posty: 412
Lokalizacja: 3-City
Mi tam działa, więc po co mieszać :)
Fakt, sam tu też rzadko zaglądam ...

_________________
Symetryk światło, CDN2 3.1.4-4-ARCH i686 AMD E-350 Processor AuthenticAMD & kilku użyszkodników ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 20 stycznia 2011, 19:24 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 8 kwietnia 2007, 15:17
Posty: 383
Ja np nie piszę ponieważ nie mam już NND, freesco, CDN czy Eos
Miałem okazję zakupić Intruxa z wsparciem technicznym i dostępem do forum i zapomniałem że mam serwer.
Nic nie mówię przeciw uczeniu się, sam miałem kilka serwerków na NND i śmigało to całkiem nieźle ale wielkość sieci jaką zarządzałem przerastała możliwości niceshapera (na łączy adsl). Spróbowałem intruxa i tak mi został.

_________________
Jeśli post okazał się pomocny kliknij Pomógł
GG: 9822296
Obrazek
Multimo 2Mb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 20 stycznia 2011, 20:37 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie ma co ukrywać. W ciągu ostatniego roku przybyło zaledwie 50 osób. Średnia liczba zliczeń dziennie wynosiła przeciętnie nieco ponad 4 tysiące, co przekłada się na koło najwyżej kilkaset odwiedzin. Większość z tych odwiedzin to odwiedziny anonimowe ponieważ forum istnieje od roku 2002 i jako bardzo stabilne jest wysoko indeksowane przez Google. Praktycznie rzecz biorąc czegokolwiek z Linuksa szukamy, to mamy szansę w pierwszych dziesięciu wynikach znaleźć link do forum.
Przyczyną drugą jest zdecydowany upadek małych ASK. To po prostu nie ma sensu. Dawni administratorzy z setką userów to były potęgi. Dziś taki malutki to ma 200 albo i więcej. Zacęły dominować sieci radiowe (które generalnie są do dupy - prywatna opinia). Przy radiu lepiej mieć dziesięć węzłów po 10 userów niż jednym serwerem zarządzać. A na tych dziesięć węzłów świetnie co prawda nadawałoby się CDN na alixie, ale sorry Winnetou - MikroTik jest tańszy i na dodatek da się zarządzać przez www lub okienkową aplikację na Windows. Mało tego sam mam mikrotikowe ustrojstwo w jednej szkole i właśnie skojarzyłem sobie, ze nie widziałem panelu zarządzania od pół roku. Nikt do mnie nie zadzwonił, więc działa.
Może być Intrux jeśli komuś pasuje. Na większy serwer się nada, choć bywa wkurzający i chyba się o nim tak zupełnie zapomnieć nie da (jak o MikroTiku).
NND było fajne i nadal może być w niewielkiej dziś liczbie przypadków. Ale NND musi się skończyć, tak jak i Freesco się skończyło. Dziś oczywiście warto mieć pod ręką komputer ze stacją dyskietek i Freesco. Bo jak coś pierdyknie to tymczasowy dostęp do netu zapewnimy w pięć minut (włączając w to zmontowanie komputera). Zapasowy komputer z NND tez się może przydać na wypadek awarii, może się przydać w małej firmie czy szkole. Jednak to już koniec zastosowań.
EOS nigdy nie wyszedł poza ambitny ale nierealny autorski projekt. Chciałem udowodnić pewnej grupie ludzi, że można zrobić łatwy w konfiguracji i użytkowaniu serwer dla szkolnej pracowni i że nie trzeba przy tym sprzedać się Novellowi. Używa tego systemu kilkanaście szkół, ale cóż nie mam w tej mierze żadnego wsparcia. Przydaliby mi się skryptowcy, może programiści, przydałoby się trochę sprzętu do testów, ale niestety nie ma na co liczyć.
CDN praktycznie powstało dzięki zapałowi Saturasa. Okazało się, ze trochę ludzi tego używa. Ale znowu brak ludzi.
No i na koniec niestety fakt, że PGF de facto się już rozpadł. Praktycznie to oczywiście mogę liczyć jedynie na rzetelność tych osób, które trzymają nasze serwery.
Większość ludzi z PGF nie zagląda nawet na forum, żeby podzielić się swoją wiedzą. O tyle szkoda że większość problemów są to ogólnolinuksowe dziś problemy i takie same będą w NND i w CDN i w Debianie. Niestety paradoksalnie - im lepiej się dzieje - tym bardziej ludzie pochłonięci są zarabianiem pieniędzy. :>
Nie ma co ukrywać, według mnie najdalej za rok to forum pozostanie martwym zbiorem wiedzy i będzie funkcjonować tylko w takim aspekcie.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 20 stycznia 2011, 21:07 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Niestety smutne, lecz prawdziwe wnioski. W temacie NND zostało powiedziane już praktycznie wszystko, CDN to dystrybucja o podobnej funkcjonalności. Pseudo admin mojego pokroju potrafiący używać mc i F4 oraz pacmana poradzi sobie w sposób bliźniaczy do NND. Arch nie jest tak popularny jak Debian, dlatego CDN siłą rzeczy też nie stał się popularną dystrybucją. A szkoda, bo już jakiś czas temu, gdy NND stało się ograniczone, zacząłem poszukiwanie odpowiedniej dystrybucji - szczególnie podczas mojego problemu z routerami klienckimi - co niektórzy znają ten problem. Postawiłem router na Suse, Debianie, Vyatta, IPCop'ie i ostatecznie, ze względu na uniwersalność, stabilność i szybkość, a w szczególności czas, w jakim stawia się nową dystrybucję bezapelacyjnie pozostał CDN. Jakieś okruchy wiedzy, które pozostały z NND,a a także bezpośrednia bliskość repozytorium :) przeważyły. Jednak jest coś, czego pod uwagę w ogóle nie brałem, a co bardzo mocno rozweseliło moją facjatę, mianowicie od jakiegoś czasu obserwuję na moim terenie zainteresowanie CDN'em, ostatnio kilka osób, początkujących adminów, rozpoczęło swoją przygodę z CDN'em i mając do dyspozycji w zasadzie TYLKO to forum postawili już kilka routerów, potrafią zrobić z nimi podstawowe rzeczy, kolejkowanie, poznają tajniki firewalla. Nie napisali ani jednego postu, nie mieli przedtem do czynienia z linuksem z konsoli jeno iXy,a dali radę.... To nasuwa jeden wniosek - niewiele jest już do dopowiedzenia....

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 stycznia 2011, 22:45 
Offline

Rejestracja: piątek, 4 sierpnia 2006, 09:45
Posty: 17
Lokalizacja: Tarnów
Ja nie piszę prawie niczego, tylko dlatego, że większość problemów rozwiązywałem, szukając rozwiązań tu na forum, czy też w necie. Osobiście postawiłem sporo NND i działają do dzisiaj. Tam gdzie pracują, ludzie są zadowoleni i podsyłają mi następnych. Zaledwie jeden zastąpiony został jakimś sprzętowym. Jeśli zmontować sprzęt z naprawdę dobrych części, to nie ma tam co grzebać. To działa. Co do odwiedzin forum, to powiem, że zaglądam tu regularnie. Nie było jeszcze takiego tygodnia, bym kilka razy tu nie był.. Tak przy okazji. Wielkie. Naprawdę wielkie dzięki, wszystkim tym, którzy przy tym pracowali. Kilka lat temu nie miałem pojęcia o Linuksie i jeszcze bałem się wszystkiego co z nim związane jak ognia. Przełamałem się gdy kolega namawiał mnie na poznanie Slacka. Szukając materiałów na postawienie systemu, wpadłem na NND. I już tak zostało. Do dziś u mnie w domu pracuje ta sama maszyna, którą wtedy postawiłem. Tak więc, należą się wielkie ukłony wszystkim, którzy pracowali nad projektem. To wszystko znaczy tyko tyle, iż zrobiono kawał dobrej roboty. Czasy dzisiaj mamy takie, że ludziom już się niczego nie chce robić samemu. No i uciekają do rozwiązań proponowanych przez wielkie korporacje. Dlatego kiedy jest taka okazja, przynajmniej ja, zawsze zaproponuję rozwiązanie oparte o NND. Na razie nie bawię się CDN-em bo nie mam czasu. Obiecuję jednak, że w przyszłym tygodniu zrobię to. Tak będzie!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 lutego 2011, 06:14 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Maciek, to trochę nie tak chyba jest. Rozpoczynając prace nad NND założylismy sobie, że będziemy o krok za głównym nurtem. Że wszystko co złego spotka tych przed nami, nam już nie zagrozi. Niestety realia spowodowały ze bardzo szybko ten krok to był już kilometr, a potem odległość rosła jeszcze szybciej. Tak, że w pewnym momencie okazało się że nie mamy szans utrzymać dystansu wzrokowego, że nie jesteśmy nawet w stanie płynnie przejść na nową wersję jądra. Z której strony by do tego nie podejść to okazywało się, ze bez rewolucji się nie obędzie. A jak wiadomo rewolucje są mało budujące raczej. Być może błędem było że na rewolucję się nie zdecydowaliśmy. Ale rewolucje potrzebuja przywódców, a nam takiego zabrakło. Być moze to był błąd... choć ja sądzę, że decyzja o zamknięciu projektu była najlepszym wyjściem w tamtym czasie. Sądzę, że już przyjmując takie założenie byliśmy skazani na to ze wcześniej czy później będziemy musieli powiedzieć stop. Rozwój Internetu, technik sieciowych, dostępność sprzętu to wszystko spowodowało, że nie mieliśmy szans.
Osobiście nie żałuję że stało się tak, jak sie stało. Czasem trzeba wiedzieć kiedy odejść z satysfakcją ze ktoś te twoje dupogodziny spedzone przed monitorem docenił. Odejść i zająć się czymś innym...
Piszesz, że większość PGF nie zagląda na forum. Nie wiem - prawdopodobnie masz rację. Ja mogę tylko powiedzieć za siebie - czasem zaglądam i to o czym czytam na forum to dla mnie często czarna magia. Zazwyczaj nawet nie wiem o czym tu się dyskutuje. Pomimo, że zawodowo z sieciami jestem związany to problemy z którymi się stykam sa zupełni inne. Doszło do tego że czasem nie bardzo rozumiem to, co sam kiedyś napisałem... dopiero po chwili zastanowienia coś tam sobie przypominam... więc się nie odzywam. Bo i po co.
Nie widzę też nic zdrożnego w tym że:
Cytuj:
im lepiej się dzieje - tym bardziej ludzie pochłonięci są zarabianiem pieniędzy.

- przecież od zawsze chodziło o to, żeby Polska rosła w siłę a ludzie dostali żytniej...

P.S. przy okazji - proponuję usunąć słowo MODERATOR przy moim nicku. W obecnej sytuacji nie ma ono żadnego sensu - nawet nie wiedziałbym kogo i co moderować...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 lutego 2011, 10:48 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Oznaczenia moderator usuwać nie będę, za dużo niepotrzebnej roboty. To się wiąże z grupą do jakiej dodajemy usera. I ma wartość historyczno-archeologiczną. :P
Co do zarabiania pieniędzy, nie o to mi chodziło, ale o to, że pieniądze mają być środkiem do celu, a nie celem.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 lutego 2011, 15:35 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 17:32
Posty: 691
Lokalizacja: Pabianice
Moze czas zmienic nieco profil forum ... Ciagle chodziloby w sumie o to samo, ale prosze spojrzec
co sie dzieje w duzych sieciach. Tam ciagle na samym szczycie pracuja serwery oparte na linuxowych
dystrybucjach i tak na prawde nie wiele odbiegaja od NND. Sam zamysl jest zawsze taki sam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 lutego 2011, 19:21 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Problem nie w profilu. Profil forum się zmieniał i rozszerzał. Problem w tym, że coraz rzadziej pojawiają się ludzie, którzy są w stanie odpowiadać na niektóre pytania. I nie dlatego, że jak twierdzi Miś - zmienili profil swoich zainteresowań. Być może akurat on tak, ale ja doskonale wiem czym zajmują się inni i zajmują się dalej tym, czym się zajmowali. :P

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 6 lutego 2011, 00:05 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 18 maja 2004, 15:51
Posty: 377
Lokalizacja: Częstochowa
Troche tak dziwnie zacznę od cytowania.
Maciek pisze:
Przyczyną drugą jest zdecydowany upadek małych ASK. To po prostu nie ma sensu. Dawni administratorzy z setką userów to były potęgi. Dziś taki malutki to ma 200 albo i więcej.

Fakt sam mam ponad 1k userów i za wielkiego się nie uważam.

Maciek pisze:
Zacęły dominować sieci radiowe (które generalnie są do dupy - prywatna opinia).

100% racji (chociaż to 70% mojej sieci)

Maciek pisze:
... ale sorry Winnetou - MikroTik jest tańszy i na dodatek da się zarządzać przez www lub okienkową aplikację na Windows.

:)

Maciek pisze:
Może być Intrux jeśli komuś pasuje. Na większy serwer się nada, choć bywa wkurzający i chyba się o nim tak zupełnie zapomnieć nie da (jak o MikroTiku).

Fakt sam mam 3 IBM na Intruxie, ale raczej chodzi o to aby aby o nim nie zapominać, dziennie jak nie mam z 30 logowań to pewnie niedziela lub jakieś święto. A tak serio to serwerki z NND zostały u mnie z zadaniem mało ambitnym - pracują jako monitory hostów (nie licząc jakiś 20 maszyn w firmach gdzie dla wygody mam NND), jakieś statystyki i tyle :/ szkoda mi marnować możliwości tej dystrybucji no ale takie są fakty

Maciek pisze:
Większość ludzi z PGF nie zagląda nawet na forum, żeby podzielić się swoją wiedzą.

Fakt - ja zaglądam w zasadzie z sentymentu, nie czytam postów aby pomóc, czy się uczyć, przeważnie zaglądam do HydePark'u aby zobaczyć co u was słychać. Ot tak avatary zobaczyć ;)

Maciek pisze:
Niestety paradoksalnie - im lepiej się dzieje - tym bardziej ludzie pochłonięci są zarabianiem pieniędzy. :>

I to jest cały sekret - kiedyś sieć była możliwością zapewnienia sobie wrażeń, dobrego internetu (czytaj darmowego :P), możliwością pochwalenia się, że nie tylko paint i Tomb Raider nie ma przed tobą tajemnic. Dziś ASK albo się rozpadły, kupili je więksi bądź w odpowiednim czasie zorientowały się na zarabianie pieniędzy.
Dla większości sieć pozostała w postaci hobby (albo w pamięci bo za ich biurkami kurzą sie tp-liki za 60 zł), dla niektórych sposobem na życie.

W sumie to dawno tak szczerze nie wyraziłem swoich przemyśleń, przepraszam za brak składu i ładu. Mało we mnie humanisty
Prawda jest taka, że sieci ASK umarły, dlatego Freesco i NND też umiera - czy tego chcemy czy nie.

NND wykorzystywane jest przez nas do celów mało ambitnych, ale jak ja miałem 17 lat to do wyboru był D-link za 300zł lub NND za magiczne darmo + jakiś komp z 500x większymi możliwościami. Internet kosztował xxx zł i coś trzeba było kombinować. Dziś :) - każdy wie jak jest.

Pozdrawiam Was szczerze
Jarosław Podsiedlik - rapsik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 lutego 2011, 15:44 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Wtrace tu swoje 0,03PLN.
NND umarlo bo w momencie w ktorym trzeba bylo wziac sie za robote nie znalazly sie odpowiednie osoby, ktore by potrafily i chcialy wprowadzic pewna rewolucje. Jednym z wielu powodow byl fakt, ze potrzeba istnienia dystrybucji o takim targecie jak NND byla i bedzie coraz mniejsza. Jest wiele IMHO lepszych rozwiazan, ktore NND zastepuja.
Odnosnie problemow na forum, to przegladam je codziennie. W dziale o NND nie ma juz komu pomagac. Pozostaly rozwiazane problemy i problemy ktorych rozwiazanie wymagaloby przekompilowania polowy dystrybucji (wynikajace z tego, ze NND jest poprostu przestarzale). Na temat CDNa nie bede sie wypowiadal, bo go nie znam.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 19 lutego 2011, 00:25 
Offline

Rejestracja: środa, 11 stycznia 2006, 14:45
Posty: 85
Lokalizacja: Słupsk
jest godzina 23:14
Widzę na forum: siebie ;) Maćka, CyberDuck, tasiorek, task, zdziech.
I cisza :)
Zastanawiam się chwilami czy Wasza obecność To nie jest przypadkiem automatyczne przypisanie tej strony do przeglądarki w momencie kliknięcia na Internet_Explorer.
Coś tu cisza nastała, logują się ale nić nie piszą !

Oczywiście jest to mój żart. :)
Siedząc nad swoim problemem napisałem to aby się zrelaksować
Pozdrawiam

_________________
Kto pyta nie błądzi....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 19 lutego 2011, 00:30 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie. Tylko Cyberduck używa Internet Explorera. Pozostali używają Firefoxa. ;)

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 5 kwietnia 2011, 11:32 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 17:32
Posty: 691
Lokalizacja: Pabianice
Hahaha ale smieszne Macku ...
Nie wazne bo to byla stara wiadomosc, a ze chce napisac o czyms innym to sie
przy okazji odnioslem do tego wczesniej.

Chodzi mi o to, ze czasami wchodzac na innym komputerze na Wasze/nasze forum
czesto robie tak, ze wpisuje w google nnd i od razu juz trafiam tutaj. Zawsze bylo tak, ze
w wynikach wyszukiwania nnd bylo na pierwszym miejscu. Ostatnio znowu skorzystalem z tej
metody, ale co widze ... nnd jest co prawda na pierwszej stronie wynikow, ale jest na ktoryms
tam miejscu. To chyba nie dobrze co ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 5 kwietnia 2011, 14:10 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Google ci się zepsuło. Pierwszych pięć wyników to nasze.
Obrazek
Po wpisaniu "nnd forum" też.
Obrazek

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:19 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 17:32
Posty: 691
Lokalizacja: Pabianice
A widzisz ... teraz sie dopiero dopatrzylem.
Ty szukasz na google.pl , a ja w pracy mialem ustawiona domyslna wyszukiwarke jako
google.com w gornym pasku :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 18 czerwca 2011, 16:17 
Offline

Rejestracja: wtorek, 11 lipca 2006, 18:43
Posty: 26
Witam,może i ja się wypowiem...jako małomówny user.... U mnie NND pracuje od 7 lat.. cały czas niezawodnie..liczba użyszkodników sięga 17-20 osób. Może i warto było zainwestować w MT (jak niektórzy mówią) ale ja jako starej daty wolę coś 'podłubać' i pozmieniać w konfiguracji.Planuje przejść na CDN nie ze względu na brak możliwości NND ale ze względu na ciekawość i nowe wyzwania.Po nie jednej nocy teraz postrafię zainstalować i skonfigurować do pracy w sieci NND w niecałą godzinę.
Fakt...wiele rzeczy zostało już tutaj opisanych i dokładnie przerobionych więc nowych postów z tymi samymi problemami nie zobaczmy (większość ludzi neo już znikneła i niektórzy nauczyli się używać opcji 'szukaj').
A wracając do tanich rozwiązań sprzętowych...może i są tu i uwdzie (czyt. allegro) dostępne lecz grupka zapaleńców pozostała i za nich trzymam kciuki.Pozdrawiam.

Ps.Przepraszam za składnie wypowiedzi ale sentyment powrócił czytając posty.
PS2.Może ktoś jest z woj.Lubuskiego i jedzie na ZLOT FREESCO ?

_________________
NND 0.2 [20Mbit/s 2x700mhz 256RAM 6GB HDD + 10HDD SCSI]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 18 czerwca 2011, 17:53 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
kawi3r pisze:
ZLOT FREESCO ?


:lol: :lol: :lol: :lol:

ps. W sumie lepiej brzmi niż Sekta Freesco

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl