Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024, 18:26

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 13:48 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2003, 12:40
Posty: 621
Lokalizacja: okolice Częstochowy
TheL a zauważyłeś datę 2 posty wyżej :?: MarkosX odgrzał jakiegoś starego kotleta :D, aczkolwiek Twoja wypowiedź aktualna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 15:37 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: środa, 10 lipca 2002, 22:51
Posty: 143
Lokalizacja: Zielona Góra
Taaa, odgrzał kotleta... Do tego stopnia, że nawet mnie wybudzili ze snu. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 16:39 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Z tego względu proszę szanownych użytkowników o nieodgrzebywanie postów definitywnie już nieaktualnych. Bo potem w zasadzie nie wiadomo o co chodzi.
Co do postulatów jakie TheL wysunął. Odpowiedź krótka -NIE. Nie będziemy się zajmować zagadnieniami, które się szwendają gdzieś w okolicach windowsów. Forum powstało, żeby się zajmować zagadnieniami Freesco, a potem NND w kontekście małych sieci, dla adminów, którzy nie są zawodowcami i potrzebują pomocy. Od pewnego czasu widzę, że namnożyło się tu ludzi, którzy usiłują robić na Freeesco lub NND duże komercyjne sieci. Stawiają serwery z hostingiem poczty i www, a nie mają pojęcia o podstawach zarządzania komputerem linuksowym. Mogę z jednej strony współczuć klientom tych panów, z drugiej zaś skoro chcą zarabiać duże pieniądze, to niech też wydadzą na support czy płatną pomoc techniczną, ewentualnie zatrudnią admina. Wstyd aż kiedy wiem jakie sieci i serwery usiłują ludzie stawiać na NND. Do specjalistycznych zadań są odpowiednie platformy sprzętowe i odpowiednie dystrybucje, NND pozostaje systemem dla małych sieci i tak powinno zostać.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 17:19 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
siec ktorej jestem adminem nie jest moja i ja nie mam z niej jakiejkolwiek kasy, robie to sobie tylko dla satysfakcji i dlatego uzywam NND, spodobala mi sie ta dystrybucja i pewnie na niej zostane, lubie projekty male ktore spelniaja moje wymagania.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 17:44 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Maciek pisze:
Co do postulatów jakie TheL wysunął. Odpowiedź krótka -NIE. Nie będziemy się zajmować zagadnieniami, które się szwendają gdzieś w okolicach windowsów. Forum powstało, żeby się zajmować zagadnieniami Freesco, a potem NND w kontekście małych sieci, dla adminów, którzy nie są zawodowcami i potrzebują pomocy.


Maćku , bez obrazy , ale to jest HydePark , Twoje "NIE" niewiele tutaj (teoretycznie oczywiście ) wnosi (praktyka jak zwykle nie idzie w parze z teorią), ponieważ nie jest to dział tematyczny . Albo jest to HydePark , albo nie.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 17:51 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
Maciek pisze:
Forum powstało, żeby się zajmować zagadnieniami Freesco, a potem NND w kontekście małych sieci, dla adminów, którzy nie są zawodowcami i potrzebują pomocy.
Dotąd się z tobą zgadzam :)
Maciek pisze:
Od pewnego czasu widzę, że namnożyło się tu ludzi, którzy usiłują robić na Freeesco lub NND duże komercyjne sieci.
Co Freesco to zgoda bo tego się nie da stosować w obecnych realiach (głównie USB), ale NND :?:
Maciek pisze:
Stawiają serwery z hostingiem poczty i www
Powiedz dlaczego nie :?: czyżby Apache ver 2.xx na Redhacie, Debianie czy jakimkolwiek innym Linuxie działało inaczej niż Apache ver 2.xx na NND. Według mnie chyba nie tu jest pies pogrzebany Linux to Linux kernel taki sam, aplikacje Apache, Exim i inne niczym nie różnią się od tych stosowanych przez komercyjne serwerowe dystrybucje, a nawet są w NND świeższe. W komercyjnych są te same programy tylko dołożono płatną pomoc i kilka programów ułatwiających administrację.

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 17:58 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
jamp pisze:
tylko dołożono płatną pomoc

I tu jest caly problem. Wyobraz sobie, ze trzymasz na serwerze strone jakiejs powaznej firmy, za ktora zbierasz duzo kasy. Serwer pada, nie mozesz znalezc w googlach co mu nie pasuje, a na forum nikt Ci nie pomaga, bo nie wie, nie chce, czy jeszcze z innego powodu. Czas nagli i dupa zbita. Jakbys zrobil to na np. fedorze, to mialbys pomoc techniczna, ktora chocby stanela na glowie, to by Ci pomogla.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 18:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
tasiorek pisze:
jamp pisze:
tylko dołożono płatną pomoc

I tu jest caly problem. Wyobraz sobie, ze trzymasz na serwerze strone jakiejs powaznej firmy, za ktora zbierasz duzo kasy. Serwer pada, nie mozesz znalezc w googlach co mu nie pasuje, a na forum nikt Ci nie pomaga, bo nie wie, nie chce, czy jeszcze z innego powodu. Czas nagli i dupa zbita. Jakbys zrobil to na np. fedorze, to mialbys pomoc techniczna, ktora chocby stanela na glowie, to by Ci pomogla.
To nie świadczy o tym, że NND dla celów komercyjnych jest do dupy :). Jak ktoś jest śliny to i na NND porządny serwer zbuduje :)

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 18:18 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
To wlasnie o tym swiadczy. Pokaz mi powazna firme, ktora korzysta z oprogramowania bez wsparcia technicznego. A z tym "jak ktos jest mocny", to nie zycze Ci tego, ale uwazaj zebys czasem sie nie przeliczyl.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 18:31 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
tasiorek pisze:
To wlasnie o tym swiadczy. Pokaz mi powazna firme, ktora korzysta z oprogramowania bez wsparcia technicznego.
Jest ich tyle samo co komercyjnych dystrybucji, a nawet więcej (oni dla własnego oprogramowania wsparcia chyba nie potrzebują :) Wszystko zależy od kadry adminów i programistów w firmie.
tasiorek pisze:
A z tym "jak ktos jest mocny", to nie zycze Ci tego, ale uwazaj zebys czasem sie nie przeliczyl.
Nie miałem absolutnie na myśli siebie :)

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 18:34 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Jasne, ze dla wlasnego oprogramowanie nie potrzebuja wsparcia, ale mowimy tu o systemie operacyjnym. Chyba, ze napisali go sobie sami, ale wtedy dlaczego mieliby siegac po NND? Wykrecasz kota ogonem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 18:51 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
tasiorek pisze:
Jasne, ze dla wlasnego oprogramowanie nie potrzebuja wsparcia, ale mowimy tu o systemie operacyjnym. Chyba, ze napisali go sobie sami, ale wtedy dlaczego mieliby siegac po NND? Wykrecasz kota ogonem.
Dlatego, że admin z zasady jest osobą wygodną i lubi proste rozwiązania, a kota nie wykręcam tylko wiruję (bo lżej) :D i jeszcze raz, że wsparcie które kosztuje dużo da się zastąpić odpowiednio wyszkoloną kadrą pracowniczą po to się chyba uczy i zatrudnia ludzi, żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy.

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 19:00 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Temat rzeka. Teraz mozemy polemizowac, co wiecej kosztuje. Czy dobrze wyszkolony czlowiek, czy pomoc techniczna. Z tego co widze, to ostatnio chetniej korzysta sie z firm uslugowych, od serwisowania komputerow, przez prowadzenie ksiegowosci, na sprzataniu konczac. Z duzych firm od podszewki stycznosc mialem z tepsa, zakladem energetycznym i jedna firma zakladajaca oswietlenie (nie bede tu nikogo reklamowal) i zapewniam Cie, ze zadna nie uzyla by oprogramowania, ktorego autorzy tworze je w ramach hobby i napisali, ze jest jakie jest i nie ponosza za nie zadnej odpowiedzialnosci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 19:13 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 27 marca 2004, 05:21
Posty: 284
Lokalizacja: Dublin
tasiorek pisze:
... nie uzyla by oprogramowania, ktorego autorzy tworze je w ramach hobby i napisali, ze jest jakie jest i nie ponosza za nie zadnej odpowiedzialnosci.
Na zakończenie dodam, że w zasadzie naprawdę Linux jest właśnie takim hobbystycznym rozwiązaniem za które nikt nie ponosi odpowiedzialności (poza adminem).

_________________
jamp@99xBEZ_TEGO.pl
TL-ER6020,TL-SG3216,TL-SG3210,RT-N66U(AP),RT-N16(AP),TL-WDR4300(OpenWrt)
SYNOLOGY DS112+ 3TB, D525MW 4GB RAM 500GB - DEBIAN
E35M1-I 8GB RAM 500GB,2x4TB(raid1),2x3TB(raid1) - SLACKWARE
ix2-200 2x3TB(raid1),GoFlex Net 2x1TB - DEBIAN ARM,GoFlex Net 2x500GB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 19:54 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Zbiorczo odpowiem na kilka postów jampa.
Cytuj:
Powiedz dlaczego nie Question czyżby Apache ver 2.xx na Redhacie, Debianie...

Nie o to chodzi, ale o to, że np. odezwał się gość prawie z pretensjami, że on chce stawiać serwer, który ma obsłużyć prawie 2 tysiące klientów w firmie, a tu brakuje podstawowych rzeczy do tego w NND.
Inny zwrócił się z kilkoma pytaniami, od których resztki włosów mi stanęły dęba na głowie. Zrobiłem mały wywiad (nie tylko internetowo) i dowiedziałem się że w pewnym mieście jest taka firma (do niego należąca), która na innej działalności kosi już niezłą kapustę, gość jest dziany, jeździ autem, którego wartość przewyższa wszystko co mam i kiedyklowiek miałem i jednocześnie szkoda mu kasy na zatrudnienie admina, tylko zadaje mi pytania, przy których rasowa blondynka wydałaby się nam Einsteinem. Dlatego jestem przeciwny stosowaniu NND w sytuacjach, do których się nie nadaje. Potem zamiast zajmować się rozwojem dystrybucji i pomagać innym amatorom, będziemy robić za serwis darmowy dla ludzi mogących sobie pozwolić na porządne wsparcie techniczne.
I tu od razu do Albercika, bo to się wiąże.
Cytuj:
Maćku , bez obrazy , ale to jest HydePark , Twoje "NIE" niewiele tutaj (teoretycznie oczywiście ) wnosi

Moje NIE nie dotyczy gadania na Hyde Parku, a zezwolenia na posty dotyczące innych systemów, profesjonalnych sieci, sposobów dostępu do internetu itp. występujących bez związku z nND czy Freesco. Niektóre fora jakiś czas zamknęliśmy i ten wątek od tego się zaczynał...
I dalej...
Cytuj:
w zasadzie naprawdę Linux jest właśnie takim hobbystycznym rozwiązaniem

Nie zgadzam się. Miałem do czynienia z dystrybucjami, których poziom i możliwość wykupienia odpowiedniego wsparcia technicznego był znacznie bardziej profesjonalny niż to co oferuje wiodąca firma.
Spróbuj instalacji Suse Enterprise Server to powali cię na kolana.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 20:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
jesli trzymamy na serwie strone firmy za ktora zbieramy duza kase to mamy serwer awaryjny z backupem strony z przed 10 minut i w razie padu kabelki przelaczamy i w minutke mamy sprawny serwer wtedy sie bawimy tamtym uszkodzonym.

Wg mnie NND jest linuxem jak kazdy inny, jest on do takich czy takich celow zrobiony i jesli sprawuje sie dobrze czemu nie uzyc go w duzej sieci zamiast testowac kolejne dystrybucje ktore nie spelniaja naszych oczekiwan ?

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 20:14 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
TheL pisze:
czemu nie uzyc go w duzej sieci zamiast testowac kolejne dystrybucje ktore nie spelniaja naszych oczekiwan ?

Chyba nie przeczytales moich postow powyzej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 20:18 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Cytuj:
Moje NIE ... dotyczy .... zezwolenia na posty dotyczące innych systemów, profesjonalnych sieci, sposobów dostępu do internetu itp. występujących bez związku z nND czy Freesco


Hmm , ale dlaczego ?? To HydePark czy nie ? w HydeParku porusza się przecież dowolne tematy , a nie te , które w jakiś tam sposób wyselekcjonował moderator . Powiedzmy sobie to w końcu raz i szczerze i już nikt nie będzie zadawał pytań podobnych do moich . Już wiele razy przytaczaliśmy tekst nagłówkowy tego forum , więc powtarzać nie ma sensu , ale pytam się jeszcze raz :

TO JEST HYDEPARK CZY NIE ??

Chciałbym to już wyjaśnić , bo męczy mnie zastanawianie się , czy mogę to czy tamto napisać w HydeParku. I jeszcze jedna prośba - dyskusje pomiędzy "wodzami" tego forum już były , teraz proszę o konkretną odpowiedź . Howk :wink:

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 20:26 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 26 października 2005, 13:02
Posty: 1404
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
@tasiorek czytalem ale za duzo piszecie i tak po lebkach przeskoczylem, ale kurde po co ja tu odpowiadalem tak by nikt nie odpowiedzial juz wiecej i by byla cisza :)

Albercik to ich forum i oni tu rzadza :D ja tez sie boje zaczac tu nowego tematu :wink: bo nie wiem co sie stanie :)

Maciek masz racje NND nie jest DO WSZYSTKIEGO sami musimy zdecydowac czy sie dla nas nadaje czy nie i nie dziwi mnie ze czasami sie denerwujesz na takich gosciu co opisales z tyloma userami siec i ze musi to i to byc w NND, tez bym sie wkurzal na Twoim miejscu.

_________________
www.komputer.cuprum.pl
Intel Core 2 DUO QUAD, DUAL DDR2 8GB, GF8800 1 GB, HDD SATAII 750 GB + 750 GB + 80GB + IDE HDD 40 GB, Linux Mandriva 2008 PP


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 1 marca 2006, 20:46 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Albercik, widzę że dalej nie kapujesz... albo po prostu lubisz mieć inne zdanie niż ja. Na Hyde Parku możesz sobie gadać o czym tylko chcesz... oczywiście założenie takie było, że robimy tu forum dla tch co się nudzą :P można sobie chrzanić o głupotach - tak jak obecnie to czynimy.
Jednak cały wątek zaczął się dawno temu od tego:
Cytuj:
Jakiś czas temu zamknięto działy o budowie sieci i rodzajach dostępu do internetu

W wyniku tego wątku odblokowałem forum o sieciach, ale dalej pozostawiłem zablokowane inne (neo, plc, sdi i takie tam)... Wątek sprzed wielu miesiący odgrzał bezsensownie niejaki MarkosX, a Thel nie patrząc chyba na daty dołożył swoje pięć groszy...
Cytuj:
wielu z nich ma serwery tez na innych systemach, Windows, Novell Netware i czasami tez maja jakies pytania

Dlatego zabrałem głos przypominając pewne założenia Forum jakie zresztą ustaliliśmy na przedostatnim zjeździe.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl