Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 17:22

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 28 maja 2007, 11:24 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
Alfred pisze:
Zwróć jeszcze uwagę na to, że normalna skrętka zakopana w ziemi nie przetrzyma długo. Izolacja skruszeje, popęka, dostanie się wilgoć i jest po zawodach. Swoje zrobi też mróz (głębokość przemarzania w Polsce to 70-100cm), nie mówiąc o myszach i innym "robactwie", które też lubi sobie zęby naostrzyć na takim kablu.
Dlatego rurka plastikowa to już jest coś jako dodatkowe zabezpieczenie.
Ale nie przed burzą !


czysta teoria.... jest obok mnie siec blokowa ze skretkami zakopanymi od 7lat (!) bez oslon, pod chodnikiem, na glebokosci 30cm i dziala... ostatnio przy wymianie rur gazowych poszedlem obejrzec ta ich instalacje.... zadnych (slownie ZADNYCH) sladow zuzycia przewodow (zwykly żółty molex FTP i szary Lucient takze FTP)... jesli to przetrwalo mrozy -27 przedostatniej zimy to smiem twierdzic, ze jeszcze kilka lat podziala...

zapominacie o przepieciach indukowanych w sieci zasilajacej.... coz z tego ze zabezpieczycie na kilka sposobow czesc logiczna, kiedy urzadzenia sa zasilane zapewne z roznych faz instalacji elektrycznej, ktorej wiek siega lat 70-80 ubieglego stulecia... trzeba zadbac takze o ta kwestie

maszt anteny jak najbardziej powinien byc podlaczony do instalacji odgromowej z tym, ze pol metra ponad najwyzszym elementem na maszcie powinien znalezc sie zwod odgromowy franklina lub jeszcze lepiej glowica


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 28 maja 2007, 15:10 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
JA wyczytalem ze mozna uzyc kabla sftp i srodkowe oploty zyl polaczyc z masa a zewnetrzny oplot polaczyc z dodatnim napieciem z zasilacza np .

Podobno tak zabezpieczano przed silnymi impulsami elektromagnetycznymi ,ale nie mam kabla sftp wiec nie mam jak sprawdzic nie wiem tez jakie napiecie powinno sie podlaczyc.

_________________
Czy to juz koniec Lanow ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl