Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 17:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 16 marca 2010, 17:49 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
Trenuję, na 32bitowej maszynie pod 0.97-29Ubuntu52 z jajkiem 2.6.31 kartę DVR Picolo junior 4 firmy Eresys
http://www.euresys.com/downloadarea/Download.asp
Sterowniki są dostępne w sekcji download
User ID = jpglobal
password = 123qwe
lub na :
ftp://jpglobal.ddns.pl
w katalogu 32
Plik multicam-linux-x86-6.4.2.633-driver.tar.gz zawiera sterowniki, które się instalują poprawnie oraz program pozwalający na monitoring kamer, działający poprawnie. Niestety podczas instalacji sterowników nie powstałły pliki urządzeń Video w katalogu
: [/] [] ()
/dev/

uniemożliwiając konfigurację programu ZoneMinder.
Po rozpakowaniu pliku ze sterownikami pojawia się katalog
: [/] [] ()
/scripts

w którym jest poniższy skrypt, jak mniemam służący do wygenerowania plików urządzeń w katalogu /dev/:
: [/] [] ()
driver=$1
mode=666
major=`grep "$driver" /proc/devices | cut -f 1 -d \ `
for i in 0 1 2 3 4 5 6 7
do
    if [ -c /dev/$driver$i ]; then
       rm /dev/$driver$i
    fi
    if [ "$major" != "" ]; then
       mknod /dev/$driver$i c $major $i
       chmod $mode /dev/$driver$i
    fi
    if [ "$2" != "" ]; then
      for j in 0 1
        do
        if [ -c /dev/$driver$i$j ]; then
          rm /dev/$driver$i$j
        fi
        if [ "$major" != "" ]; then 
          mknod /dev/$driver$i$j c $major $(expr $(expr 128 + $(expr $i + $i)) + $j)
          chmod $mode /dev/$driver$i$j
       fi
      done
    fi
done

niestety po jego uruchomieniu system zwraca ponizszy komunikat:
: [/] [] ()
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/0': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/1': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/2': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/3': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/4': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/5': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/6': No such file or directory
mknod: nadmiarowy argument `116'
Spróbuj `mknod --help' dla uzyskania informacji.
chmod: nie ma dostępu do `/dev/7': No such file or directory

Może ma ktoś pomysł jak ten problem rozwiązać
Pozdrawiam
J


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 16 marca 2010, 19:39 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2006, 14:09
Posty: 2112
Lokalizacja: Poznań
Musisz mu podać argument przy odpalaniu, właśnie tego oczekuje w $1. Jako argument podajesz $driver, czyli jak się domyślam - sterownik.

_________________
Dedykowane systemy CRM, e-commerce i witryny korporacyjne.
Software House Poznań


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 10:50 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
No dobrze kolego,
karta nazywa się Picolo Junior 4 i jest produktem firmy Euresys.
Nazwa pliku sterownika, jak się domyślam, będzie miała rozszerzenie ".o" ( dla jajka 4) lub ".ko" (dla jajka 6). Drogą dedukcji, nie wiem czy słuszne, doszedłem do wniosku, że pliki sterowników powinny się znajdować w katalogu:
: [/] [] ()
/usr/local/multicam/drivers/linux

Ale w tym katalogu, po instalacji sterowników, jest cała masa plików z rozszerzeniem ".o", że nie sposób ich nazw zamieścić w poście, gdyż jak mniemam "paczka" ze sterownikami została przygotowana dla dla wszystkich produktów tej firmy w temacie kart DVR. Stąd też pojawiają się następujące pytania:
1. Jakimi poleceniami zidentyfikować, który plik jest wiadomym sterownikiem dla mojej karty?
2. Skrypt "createdev", po przejściu do katalogu w którym się znajduje, uruchamiam wpisując w konsoli ./createdev, jak zatem uruchomić ten skrypt z parametrem, jakim będzie wskazany plik sterownika? Chodzi mi o konkrektny zapis jaki należy wprowadzić w konsoli.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 12:17 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Problem być może jest w tym, że system nie wie iż sterowniki ma w /usr/local/cośtam, bo sterowniki są zwykle w /lib/modules/... Zakładam oczywiście, ze masz źródła jądra w tym ubuntu i prawidłowo wykonało ci się ./configure & make & make install. Ja bym spróbował w katalogu z modułami dla twojej wersji jądra założyć katalog misc lub extra (zgodnie z linuksowym standardem dodatkowe sterowniki są tam umieszczane) i wrzucić tam pliki sterowników. Wykonać polecenie depmod -a i po reboocie sprawdzić, czy może nie załadowały się automatycznie.
Jeśli nie to pozostaje ci tylko jedno. Po kolei z każdym sterownikiem dla jądra 2.6 próbować procedury insmod /sciezka/nazwa-pliku.ko. Te które się załadują bez komunikatu, że nie ma urządzenia lub innych fatalnych błędów, to będą właściwe.
Z tym skryptem createdev to dość podejrzane. On w zasadzie powinien być potrzebny jednorazowo w czasie instalacji albo po instalacji powinien być gdzieś w zmiennej PATH. jeśli chcesz go wywołać ze sterownikiem jako parametrem to raczej tak: ./createdev /sciezka/plik.ko

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 12:22 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2006, 14:09
Posty: 2112
Lokalizacja: Poznań
Maćku, nie zgodzę się, wczytaj się w skrypt.

Pokaż cat /proc/devices

_________________
Dedykowane systemy CRM, e-commerce i witryny korporacyjne.
Software House Poznań


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 13:05 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
Koego Maćku,
zgodnie z Twoją sugestią, poniżej zamieszczam zawartość pliku w katalogu:
: [/] [] ()
/proc/devices

: [/] [] ()
Character devices:
  1 mem
  4 /dev/vc/0
  4 tty
  4 ttyS
  5 /dev/tty
  5 /dev/console
  5 /dev/ptmx
  6 lp
  7 vcs
 10 misc
 13 input
 14 sound
 21 sg
 29 fb
 81 video4linux
 99 ppdev
108 ppp
116 alsa
128 ptm
136 pts
180 usb
189 usb_device
216 rfcomm
251 UniMCFilter0
252 hidraw
253 usbmon
254 rtc

Block devices:
  1 ramdisk
259 blkext
  7 loop
  8 sd
  9 md
 11 sr
 65 sd
 66 sd
 67 sd
 68 sd
 69 sd
 70 sd
 71 sd
128 sd
129 sd
130 sd
131 sd
132 sd
133 sd
134 sd
135 sd
252 device-mapper
253 pktcdvd
254 mdp

Tak jak już wspomniałem sterownki "trenuję" na Ubuntu, czyli klonie Debiana a z tego co wyczytałem ze strony producenta, to, że zadedykowali oprogramowanie "linux" dystrybnucji "redhat enterprise linux 5.2" , która jest komercyjnym rozwinięciem dystrybucji Rethat. Stąd też, w myśl tego co wyczytałem w Internecie może być kolizja w implementacji polecenia "mknod" w różnych dystrybucjach.
Poza tym , będąc "dysortografem" wkurza mnie to, że Ubunu, do którego się odnoszę stale "wywala mi błędy w pisowni postów, które naprzemiennie piszę w różnych przeglądarkach. Stąd terz przepraszam za literówki i błędy ortograficzne w postach.
Uzupełnenie


Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 15:00 przez jpglobal, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 14:14 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Oj, nie w /proc/devices!!!! Pomijając moje gapiostwo, na które zwrócił uwagę Jakub, to ja pisałem o /lib/modules. katalog /proc w ogóle nie jest katalogiem w którym są jakieś rzeczywiste pliki.
Usiłuję te "sterowniki" ściągnąć, żeby zajrzeć, co to jest za zwierz, ale idzie to masakrycznie wolno.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 14:39 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
Kolego Maćku,
podałem dwa źródła sterowników.
Może być tak, że z mojego ftp będą problemy, gdyż nie do końca opanowałem pojęcie "atrybutu" pliku, i konfigurację usługi "proftpd" co się przekłada na fakt , iż z niektórych przeglądarek internetowych zasoby w katalogu "anonymous" nie w pełni są edytowalne, dlatego podałem dwa źródła ww. sterowników, w tym stronę producenta wraz z kodami dostępu do sekcji "dowload", żeby uniknąć błedu wynikającego z interpretacji "wyboru" z którym miałem problem gdy uprzednio testowałem ww. kartę DVR pod w2k. Wiesz jak to jest, gdy "coś " jest robione w ramach obowiązków służbowych to jest "macie to co zamawiacie" a jak nie zamówiiliśce szczegółowego opisu, to "szukajcie w Internecie", bo "my", zgodnie z zamówieniem swoją robotę zrobiliśmy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 15:04 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
No więc tak, ściągnąłem te pliki i na mojej Mandrivie wszystko poszło bezbłędnie, tylko karty nie mam.
Tak jak mówiłem - sterowniki są w głupim miejscu, ale to chyba nie powinien być problem. Sądzę, że w twoim wypadku zastosowanie mieć może tylko jeden sterownik PicoloPro.ko. Zatem spróbowałbym komendy (w twoim przypadku najpierw wykonałbym sudo su -) insmod /usr/local/euresys/multicam/drivers/linux/PicoloPro.ko i to powinno załadować ci sterownik.
Jeśli będzie ok ,to docelowo przeniósłbym sterownik do /lib/modules/twoja-wersja-kernela/misc/PicoloPro.ko i wykonał depmod -a.
Jeśli trzeba to należałoby to dopisać gdzieś, aby moduł ładował się podczas startu, u mnie jest to /etc/modprobe.conf, ale jak znam życie w Ubuntu będzie to zupełnie gdzie indziej (w Ubuntu wszystko jest gdzie indziej).
Teraz skrypt createdev. Sądzę, ze po prawidłowym załadowaniu modułu PicoloPro coś powinno się pojawić w pliki /proc/devices.
Sugeruję skopiować zawartość do pliku tekstowego przed odpaleniem modułu i porównać po odpaleniu modułu. Tam powinny się pojawić jakieś nowe urządzenia. Załóżmy, ze będą one miały nazwę "video" Uruchamiasz wtedy skrypt poleceniem:
/usr/local/euresys/multicam/scripts/createdev video i to ci powinno utworzyć pliki urządzeń w /dev.
Potem dopiero można odpalić aplikację. Oczywiście docelowo to trzeba podopisywać sobie startowanie skryptów do np. rc.local, żeby nie trzeba było ręcznie tego robic po reboocie.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 16:27 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
Czy, po instalcji ww. steowników w katalogu
: [/] [] ()
/dev/
na dystrybucji MANDRIVIA, jak powiadasz, pojawiły się stosowne pliki urządzń typu "VID?"? Z Twojego postyu to nie wynika wprost. U mnie też procedura ładowania sterowników poszła prawidłowo na Ubuntu, ale w /dev nie mam plików urządzeń dlatego nie mogę skonfigurować programu do obsługi strumienia Video o którym już uprzednio wspomniałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 17:37 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie napisałem, że mam pliki urządzeń. Nie załaduje modułu prawidłowo, bo nie mam sprzętu.
Co rozumiesz przez "procedura ładowania sterowników poszła prawidłowo na Ubuntu", co konkretnie zrobiłeś?

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 20:27 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
Rozpakowałem paczkę ze sterownikami do /tmp/ czyli :
: [/] [] ()
multicam-linux-x86-6.4.2.633-driver.tar.gz

jako root wszedłem do katalogu
: [/] [] ()
/tmp/ multicam-6.4.2.633/

wykonałem
: [/] [] ()
./install.sh

System nie zwrócił błędów.
Zabrałem się za ZoneMinder ale szybko zorientowałem się, że muszę zadlekrawować plik urządzenia z /dev/
Po nitce do kłębka , bo w sterach było zero informacji, dotarłem do pliku:
: [/] [] ()
 /usr/local/euresys/multicam/bin/MultiCamStudio

i ku mojemu zdziwieniu uzyskałem dostęp do identycznego apletu, jaki budował mi się po załadowaniu stosownych sterowników dla W2k. Ale pod W2k nie znalazłem stosownego programu, który pozwolił by mi na strumieniowanie sygnału video do internetu. Wszystkie, bez wymieniania które, zjadały wydajność maszyny z dwoma Xeonami , każdy po 2,4G. Jak porównałem zajęcie procesora apletem MultiCamStudio pod W2k i Linuxem, na tej samej maszynie, to od razu wiedziałem, że winda jest do bani. Niestety zarówno w W2k jak i Linuxie aplet MultiCamStudio pozwala jedynie na podgląd zdarzeń z kamer, bez możliwości nagrywania, czy też przesyłania strumienia video na stronę www, lub inne takie. Stąd też zajżałem do projektu ZoneMinder, ale bez tego... z /dev/ to jest przysłowiowa kupa. Jak zainstalujesz ww. paczkę, to sam zobaczysz jak wygląda wzmiankowany aplet MultiCamStudio. Do tego nie potrzeba ani karty ani kamer. Ja zainstalowałem owe cudo bez karty i sterowniki poszły bez błędu. Dopiero później wstawiłem kontroler i zobaczyłem jak wygląda świat z kamer w linuxie.
Pozdrawiam
J


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2010, 21:04 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Cytuj:
sterowniki poszły bez błędu.

Jeszcze raz, jakie sterowniki, jakie polecenie dokładnie!!! wykonałeś, bo mam wrażenie, że mówimy o różnych sprawach.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 marca 2010, 10:00 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
Plik, znajdujcy sie na moim ftp w katalogu 32 a pobrany ze strony, którą określiłem w pierwszym poście
: [/] [] ()
multicam-linux-x86-6.4.2.633-driver.tar.gz

a z nawny wnoszę, że zawiera sterowniki
rozpakowywuje naprzykład w /tmp/ i dostaję katalog
: [/] [] ()
/tmp/multicam-6.4.2.633/

w którym znajdują się podkatalogi :
bin
cameras
drivers
hard
include
oraz dwa pliki:
install.sh oraz uninstall.sh
w konsoli jako root wykonuje polecenie
: [/] [] ()
./install.sh

i obserwuje komunikaty systemu.
Jak nie ma błędów to chyba jest ok, czyż nie?
A reszta tak jak już napisałem powyżej.
Ponieważ w katalogu
/dev/
nie znalazłem plików urządzeń typu "video" nie mogłem prawidłowo skonfigurować programu Zoneminder.
W katalogu
: [/] [] ()
/tmp/multicam-6.4.2.633/scripts/

znalazłem skrypty:
createdev
multicam
multicam.conf
unimcdev
Z zawartości pliku
createdev
domyśliłem się, że jest on odpowiedzialny za tworzenie zapisów w
: [/] [] ()
 /dev/

To znowy w konsoli jako root wszedłem do podkatalogu /scripts/ oraz wykonałem
: [/] [] ()
./createdev

i uzyskałem komunikat błędów który wraz ze zkryptem zamieściĸłem w pierwszym poście z opisem.
Pogrzebałem w
: [/] [] ()
/usr/local/euresys/multicam/bin/

i znalazłem plik MultiCamStudio
Zrobiłem jego aktywator na pulpicie i "klk".
Po chwili pojawił mi się wiadomy "aplet" znany z Windowsa 2000, na którym uprzednio trenowałem kartę i kamerki. Po jego skonfigurowaniu zobaczyłem obraz z kamer.
Niestty, jak już napisałem uprzednio ten "aplet" pozwala jedynie ma monitorowanie kamer i nie można z niego obrazu ani zapisywać, ani przesyłać na www.
Dotego potrzebny jest Zoneminder, którego konfiguracja wymaga plików urządzeń typu video z katalogu /dev/
A tam jest pusto
A teraz zrobiłem w konsoli jako root
: [/] [] ()
modprobe -l

i jest
: [/] [] ()
kernel/drivers/char/PicoloPro.ko


Pozdrawiam
J


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 marca 2010, 11:22 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Zdaje się, ze nie przeczytałeś nic z tego, co ja wcześniej napisałem. Miałem rację, ze mówimy o różnych sprawach Polecenie modprobe -l pokazuje moduły, ale wszystkie - nie tylko załadowane.
Nie masz plików urządzeń i nie będziesz miał, bo nie załadowałeś modułu.
Pisałem, żebyś załadował moduł i sprawdził co nowego pojawiło się w /proc/devices, wtedy dopiero można pójść dalej.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 marca 2010, 11:52 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
: [/] [] ()
julek@julek-desktop:~$ modprobe PicoloPro
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/createdev, it will be ignored in a future release.
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/multicam, it will be ignored in a future release.
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/unimcdev, it will be ignored in a future release.
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/U4H264PCI104, it will be ignored in a future release.
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 2: ignoring bad line starting with 'driver=$1'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 3: ignoring bad line starting with 'mode=666'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 4: ignoring bad line starting with 'major=`grep'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 5: ignoring bad line starting with 'for'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 6: ignoring bad line starting with 'do'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 7: ignoring bad line starting with 'if'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 8: ignoring bad line starting with 'rm'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 9: ignoring bad line starting with 'fi'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 10: ignoring bad line starting with 'if'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 11: ignoring bad line starting with 'mknod'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 12: ignoring bad line starting with 'chmod'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 13: ignoring bad line starting with 'fi'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 14: ignoring bad line starting with 'if'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 15: ignoring bad line starting with 'for'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 16: ignoring bad line starting with 'do'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 17: ignoring bad line starting with 'if'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 18: ignoring bad line starting with 'rm'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 19: ignoring bad line starting with 'fi'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 20: ignoring bad line starting with 'if'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 21: ignoring bad line starting with 'mknod'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 22: ignoring bad line starting with 'chmod'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 23: ignoring bad line starting with 'fi'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 24: ignoring bad line starting with 'done'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 25: ignoring bad line starting with 'fi'
WARNING: /etc/modprobe.d/createdev line 26: ignoring bad line starting with 'done'
WARNING: /etc/modprobe.d/multicam.conf line 4: ignoring bad line starting with '[PARAMETERS]'
WARNING: /etc/modprobe.d/multicam.conf line 5: ignoring bad line starting with 'CAMERAS=/usr/local/euresys/multicam/cameras'
WARNING: /etc/modprobe.d/multicam.conf line 6: ignoring bad line starting with 'HARD=/usr/local/euresys/multicam/hard'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 1: ignoring bad line starting with 'cd'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 2: ignoring bad line starting with 'rm'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 3: ignoring bad line starting with 'major=`grep'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 4: ignoring bad line starting with 'if'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 5: ignoring bad line starting with 'mknod'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 6: ignoring bad line starting with 'chmod'
WARNING: /etc/modprobe.d/unimcdev line 7: ignoring bad line starting with 'fi'

a w
: [/] [] ()
 /etc/rc.local

jest
: [/] [] ()
#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.
# usr/local/euresys/multicam/scripts/createdev start
/etc/modprobe.d/createdev start
/etc/modprobe.d/unimcdev start

exit 0


Ostatnio zmieniony czwartek, 18 marca 2010, 11:59 przez jpglobal, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 marca 2010, 11:58 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
To są WARNINGI a nie błędy, więc teraz zobacz co nowego maszw /proc/devices.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 marca 2010, 12:03 
Offline

Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 16:27
Posty: 77
W
: [/] [] ()
/proc/devices

jest
: [/] [] ()
Character devices:
  1 mem
  4 /dev/vc/0
  4 tty
  4 ttyS
  5 /dev/tty
  5 /dev/console
  5 /dev/ptmx
  6 lp
  7 vcs
 10 misc
 13 input
 14 sound
 21 sg
 29 fb
 81 video4linux
 99 ppdev
108 ppp
116 alsa
128 ptm
136 pts
180 usb
189 usb_device
216 rfcomm
251 UniMCFilter0
252 hidraw
253 usbmon
254 rtc

Block devices:
  1 ramdisk
259 blkext
  7 loop
  8 sd
  9 md
 11 sr
 65 sd
 66 sd
 67 sd
 68 sd
 69 sd
 70 sd
 71 sd
128 sd
129 sd
130 sd
131 sd
132 sd
133 sd
134 sd
135 sd
252 device-mapper
253 pktcdvd
254 mdp



Uzupełnienie:
podłączyłem kamerę USB i uruchomiłem program Camorama.
Oczywiście wywaliło mi błąd.
Poszedłem do Internetu i dowiedziałem się, że podobno w Ubuntu Udev losowo przypisuje numery poszczególnych urządzeń dlatego należy zrobić w konsoli coś takiego:
: [/] [] ()
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so camorama

i obraz się pojawił.
Oczywiście, po zainstalowaniu sterowników do kamerki w katalogu urządzeńpojawił mi się plik
: [/] [] ()
/dev/video0

Ale program Zoneminder, przy konfiguracji, dla urządzenia /dev/video0 wymaga podania kanału. No to poszedłem dalej.
: [/] [] ()
sudo zmu -d /dev/video0 -q -v
Error, failed to get channel 0 attributes: Invalid argument

Czy ktoś ma może jakieś propozycje?
Pozdrawiam
J


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl