Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024, 13:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 16 października 2012, 22:12 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Tyle lat zajmuję się Linuksem, a po raz pierwszy spotkałem się z czymś takim. Squid niby startuje, ale po chwili nie działa. Kombinacje z keszem, sprawdzanie dysku, przeglądanie logów i nic. Żadnego pomysłu. Jedyny wpis w logu, który świadczy o jakimś błędzie jest następujący:
: [/] [] ()
assertion failed: HttpHeader.c:926: "htime >= 0"

- jednak Google jako wynik podaje jedynie fragmenty źródeł Squida. Zacząłem przeglądać inne logi i pozornie bez związku znalazłem wpis w auth.log, że hasło roota było zmienione w przyszłości. No tak - myślę sobie, prądu nie było, bateryjka do kitu i data się przestawiła. Faktycznie na komputerze jest 24 grudnia 1934 roku. Oho ho! Ale podróż w czasie. Normalnie Gwiazdka. Tylko święty Mikołaj prezent przyniósł kiepski.
Zmieniłem datę, dodałem skrypcik w cron.hourly (bo nie było) sprawdzający datę..
Squid wystartował bez problemu. Wpis umieszczam na wypadek, gdyby komuś się zdarzyło coś podobnego.

So many years of working with Linux, and this is the first time I encounter something like this. I'm waiting for Squid to start up but it doesn't.
Combinations of cache, disk check, view logs and nothing. No idea. The only entry in the log that indicates an error is as follows:
: [/] [] ()
assertion failed: HttpHeader.c: 926: "htime> = 0"

However, the Google search results give only fragments of Squid sources.
I start viewing the logs and other seemingly unrelated posts in auth.log. I find out that the root password was changed in the future. Well, yes, I think to myself, there was no electricity and the battery went dead after some time. The date on the computer is now 24 December 1934. Uh-oh ho! I travelled in time all the way back to Christmas of 1934. Only Santa Claus brought a bad gift. I change the date, and add a little script in cron.hourly checking the date. Squid starts with no problem. Entry put in case something like that happens to someone else.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl