Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 16 sierpnia 2025, 00:39

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 30 października 2003, 13:09 
Pewnego dnia chciałem postawić serwer z Freesco. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie brak napędu FDD w serwerze. Nie będę przynudzał i poniżej prezentuje opis jak zainstalować Freesco, nie korzystając w ogóle z dyskietki.

Co będzie potrzebne:
- przygotowana samodzielnie lub sciągnięta gotowa paczka,
- plik syslinux.com.


1. Przygotowanie paczki.
Użyłem paczki dla modemu ze strony www.freesco.pl. Rozpakowujemy ją i przy pomocy programu np. WinIso wypakowujemy zawartość pliku (u mnie freesco-027.zip) do dowolnego katalogu np. 'kat'. Teraz musimy edytować plik syslinux.cfg, który znajduje się w utworzonym katalogu. W 7 linijce zmieniamy wpis 'bootdev=fd0' na 'bootdev=hda1', to samo robimy w linijce 10. Zapisujemy zmiany i zamykamy plik. W tym momencie mamy już gotowa paczkę do przeniesienia na dysk twardy serwera.

2. Kopiowanie na dysk twardy.
Gdy już mamy paczkę kopiujemy ją na dysk twardy (kopiujemy wszystkie pliki z katalogu 'kat', bezpośrednio na dysk 'c:'). Wcześniej przygotowujemy odpowiednio partycję, ja założyłem FAT 16 o wielkości 100 MB. Jeszcze kopiujemy tylko syslinux.com i wszystko gotowe do uruchomienia.

3. Uruchomienie instalatora.
Do kopiowania plików na dysk twardy użyłem CD-ROMu podłączonego do serwera i wszystkie pliki uzyskały atrybut 'tylko do odczytu'. Aby to zmienić wpisujemy komendę 'attrib -r *.*' i naciskamy Enter. Teraz wydajemy komendę 'lock c:' i potwierdzamy 'y'. Następnie 'syslinux.com c:' i uruchamiamy od nowa komputer. W tym momencie uruchomi się instalator Freesco. O instalacji nie będę pisał, bo jest już wiele na ten temat artykułów np. na www.freesco.pl.

Taką procedurę instalowania wykonywałem już kilka razy bez żadnych problemów. Obecnie na serwerze nie mam już Freesco, ale działał: apache, php, perl, mysql, samba i nie napotkałem żadnych kłopotów z użytkowaniem systemu.

W razie problemów i niejasności proszę pisać na maila malyem@o2.pl.

Artukuł znajduje się na http://maly.homeip.net/index.php?id=2 są tam wszystkie potrzebne pliki do zainstalowania systemu.

Powodzenia!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl